תתכוננו: שטרות כסף חדשים יושקו בשבוע הבא

בנק ישראל הודיע כי החל משבוע הבא יופצו שטרות חדשים בערכים של 20 ו-100 שקלים. השטרות החדשים יכללו אמצעי ביטחון חדשים נגד זיופים, ויציגו את פניהן של רחל המשוררת ולאה גולדברג. השטרות הישנים יישארו תקפים בשנים הקרובות

תתכוננו: שטרות כסף חדשים יושקו בשבוע הבא
  שטר 100 השקלים החדש (צילום: אתר בנק ישראל)

בקרוב בארנק: בנק ישראל הודיע היום על השקת שטרות חדשים בערכים של 20 שקלים ו-100 שקלים. השטרות החדשים יופצו לציבור החל מיום חמישי הבא באמצעות קופות הבנקים המסחריים, סניפי רשות הדואר ומכשירי הכספומט ברחבי הארץ.

אירוע השקה רשמי להשקת השטרות החדשים יתקיים ביום רביעי הבא במשכן הנשיא בירושלים. במסגרת האירוע נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, תמסור את השטרות החדשים לידיו של נשיא המדינה ראובן ריבלין.

השטרות החדשים ישלבו סימני ביטחון חדשים ומתקדמים, שנועדו למנוע זיופים. כמו כן, השטרות יהיו שונים באורכם אחד מהשני ויכללו סימנים ייעודיים הניתנים למישוש, על מנת לסייע לאוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות ראיה להבדיל בין ערכי השטרות השונים. בבנק ישראל קראו לציבור ללמוד על מאפייני השטרות וסימני הביטחון באתר הבנק, בכדי למנוע מגורמים עבריינים לנצל את חוסר ההיכרות של השטרות החדשים ולהפיק רווחים.

שטר 20 השקלים החדש (צילום: אתר בנק ישראל)

שטר 20 השקלים החדש יהיה בצבע אדום, ויציג את דיוקנה של רחל המשוררת. גב השטר יציג את חופי הכינרת לצד ענפי עץ דקל, ויכלול גם כיתוב מתוך השירים "כנרת שלי" ו-"ואולי לא היו דברים מעולם". דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג יודפס על שטר 100 השקלים החדש, שיהיה בצבע כתום ויכלול גם כיתוב מהשירים "ימים לבנים" ו-"בארץ אהבתי השקד פורח".

ההשקה הנוכחית תשלים את השקת סדרת השטרות השלישית של בנק ישראל, לאחר שבשנתיים האחרונות הושקו שטרות חדשים בערכים של 50 ו-200 שקלים. בבנק ביקשו להבהיר כי השטרות הישנים ימשיכו להיות תקפים בשנים הקרובות, כך שהציבור לא צריך לפעול באופן מיידי להחליף את השטרות הקיימים. החלפת השטרות הישנים תעשה באופן הדרגתי, ובבנק מבטיחים לפרסם הנחיות בעתיד בנוגע להחלפת השטרות הישנים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
שטרות חדשים
| 16-11-2017 16:51
למה שלא ינפיקו שטרות עם דיוקנות של גדולי הדור.הרב עובדיה יוסף.הבאבא סאלי .הרב מרדכי אליהו ועוד