אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש הממשלה הכריז: "נמשיך לבנות בחברון"

הנהגת הישוב היהודי בחברון ויו"ר מועצת יש"ע ביקשו להודות לראש הממלשה בנימין נתניהו על פועלו למען ביסוס היישוב היהודי בחברון והעניקו לו תעודת הוקרה בה משובצת מדליה של יובל להתיישבות

ראש הממשלה הכריז: "נמשיך לבנות בחברון"
  (צילום: קובי גדעון לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם הנהגת הישוב היהודי בחברון ויו"ר מועצת יש"ע שביקשו להודות לו על פועלו למען ביסוס היישוב היהודי בחברון והתפתחותו וכן הודו לו על קידום הבנייה ברובע חזקיה בחברון.

בפגישה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, ראש מנהלת היישוב היהודי בחברון אברהם בן יוסף, מנכ"ל היישוב היהודי בחברון אורי קרזן וחברי הנהגת היישוב: ח"כ לשעבר אורית סטרוק והלל הורוביץ.

יו"ר מועצת יש"ע והנהגת היישוב הודו לראש הממשלה ואמרו כי זוהי התחלה מבורכת לחידוש הבנייה בחברון.

הנהגת היישוב העניקה לראש הממשלה תעודת הוקרה בה משובצת מדליה של יובל להתיישבות בחברון. כמו כן, העניקו לראש הממשלה ספר של אוניברסיטת בר-אילן המסכם את ממצאי החפירות הארכיאולוגיות בתל חברון הקדומה, בהם התגלו שרידים מפוארים של היישוב היהודי מתקופת בית שני, בהם מקוואות, מטבעות, חרסים ועוד.

בהקדשה על הספר כתבו הנהגת היישוב היהודי לראש הממשלה: "אמת מארץ תצמח". לראש ממשלת ישראל, ח"כ בנימין נתניהו, נושא הדגל של זכותנו ההיסטורית על ארצנו ועל עיר אבותינו – אוסף תגליות חדשות על חיים יהודיים עתיקים בעיר האבות.

בתעודה מצוטטים דברי ראש הממשלה מאיגרת ששלח בעבר ליישוב היהודי.

״חברון היא עיר האבות. עיר ראשית המלוכה. וההתיישבות היהודית בה מעוגנת גם בזכות היסטורית עתיקה, וגם בהחלטות ממשלה ובהסכמים בינלאומיים בני ימינו. עם ישראל מצביע ברגליו בעד המשך ההתיישבות בחברון".

ראש הממשלה הוסיף במעמד זה: "נמשיך לבנות".

חננאל דורני יו"ר מועצת יש"ע אמר לראש הממשלה: "אנו מודים לך על אישור הבניה בחברון ובישובים נוספים ברחבי יהודה ושומרון. מדובר בבניה איכותית אולם במספרים מועטים שאינם עונים על הצורך לאחר שנים של עצירת בניה. אנו מבקשים לשוב לבניה רחבה והקמת ישובים חדשים בכל המרחב. לך, ראש הממשלה, בוודאי שלא צריך להזכיר את זכותנו הנצחית על כל ארץ ישראל".

ראשי הישוב היהודי בחברון דיברו גם הם "רובע חזקיה הוא רק ההתחלה. כשם שבשבת חיי שרה הגיעו לחברון 35 אלף יהודים – כך היעד צריך להיות 35 אלף יהודים כתושבי-קבע בעיר האבות". בסוף המפגש הזמינו אנשי חברון את ראש הממשלה לביקור בחברון ובמערת המכפלה.

משתתפי הפגישה הוסיפו כי שמחנו לשמוע את ראש הממשלה מדבר בחום לב על חברון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו