אליפות סוף העונה: נדאל פרש מהטורניר

עם פרישתו של נדאל מהטורניר אמש בעקבות הפציעה, פדרר הפך במחי טנדוניטיס לפייבוריט המוחלט, הבלתי מעורער לזכות בתואר בלונדון. פאבלו קארניו בוסטה יחליף את נדאל בטורניר

אליפות סוף העונה: נדאל פרש מהטורניר
  נדאל פרש מהטורניר וסיים את העונה. צילום מסך

אליפות סוף העונה – היום השלישי

מארין צ'יליץ' נגד ג'וק סוק (16:00 שעון ישראל) –

צ'יליץ' והגרב ישחקו היום במשחק שהוא כמעט על החיים ועל המוות.

למנצח יהיה סיכוי ריאלי להמשיך להילחם על מקום בחצי הגמר. המפסיד עשוי לשמור על סיכוי מתמטי מינימלי, אבל הוא יהיה נמוך ביותר.

הקרואטי הגיע עם ציפיות גדולות מעצמו בהתחשב בכושר הטוב שלו בחודשיים האחרונים, ולעומתו סוק הגיע הנה בהפתעה גמורה, ויודע שאין ממנו ציפיות של ממש. המצב הזה עשוי לשרת דווקא את האמריקני.

רוג'ר פדרר נגד סאשה זברב (22:00) –

מדובר, ככל הנראה, במשחק המעניין ביותר בשלב הבתים של הטורניר השנה. עם פרישתו של נדאל מהטורניר אמש, פדרר הפך במחי טנדוניטיס לפייבוריט המוחלט, הבלתי מעורער לזכות בתואר בלונדון.

גם קודם לפרישה היה הפייבוריט, כמובן, אולם כעת הסתלק מהטורניר גם השחקן האחד שסומך על עצמו לתת לפדרר פייט בכל יום נתון.

זברב הוא יריב קשוח ביותר. צילום מסך

עם זאת, אין מקום לשאננות בקרב אוהדי פדרר ובוודאי לא בקרבו של הגבינה השווייצרית בעצמו. זברב הוא יריב קשוח ביותר שניצח את פדרר כבר פעמיים בסבב מתוך ארבעה מפגשים (שלוש פעמים מתוך חמישה מפגשים, אם כוללים את המשחק רווי שוברי השיוויון ביניהם בגביע הופמן השנה).

בסוף המשחק מול צ'יליץ', נראה היה שזברב מצליח לחזור לכושר המאיים שאפיין אותו בחלקים מוקדמים יותר של העונה. אם זברב של רומא ומונטריאול יופיע לפתע על המגרש היום, פדרר יצטרך לשחק מצוין כדי לרשום ניצחון שני ברציפות בלונדון.

משחקי אתמול

דוד גופין ניצח את רפאל נדאל, 6-7 7-6 4-6. זה הניצחון הראשון של גופין באליפות סוף העונה, הניצחון הראשון שלו מול מספר 1 בעולם מכהן, והניצחון הראשון שלו מול נדאל.

במערכה השלישית נהיה ברור לגמרי שנדאל סובל מהפציעה בברך. הוא צלע בין נקודות והעווה את פניו מכאב. גם על רגל אחת, נדאל נשאר יריב לא פשוט והמשיך להילחם עד הסוף למרות המגבלה. סטאן ואוורינקה יכול בוודאי להחליף חוויות עם גופין על הניסיון המפוקפק של לשחק נגד מרבה הרגליים הפצוע. בעקבות הפציעה, נדאל פרש מהטורניר וסיים את העונה. פאבלו קארניו בוסטה יחליף אותו.

באשר לגופין, מדובר בהופעה מרשימה מאוד גם בראי הפציעה של נדאל. הוא עלה למגרש באמונה שלמה שהוא יכול לנצח הלילה, ושיחק בהתאם. למרות שהיה מפסיד ככל הנראה אם נדאל היה כשיר – שהרי קשה מאוד להתאושש מאובדן של ארבע נקודות משחק במערכה כפי שהתרחש במערכה השנייה – גופין בהחלט שיחק טניס איכותי, והוא ראוי לניצחון. כעת, אחרי פרישתו של נדאל, גופין נראה כמו פייבוריט ברור להעפיל לחצי הגמר בלונדון.

גופין בהחלט שיחק טניס איכותי. צילום מסך

גריגטר דימיטרוב – דומיניק תים 3-6 7-5 5-7

גריגור דימיטרוב אוהב להסתבך. הוא ניצח במערכה הראשונה מול דומיניק תים והחזיק נקודת שבירה ב-5-5. עד לאותו רגע, תים לא הגיע ולו לנקודת שבירה אחת במהלך כל המשחק, ודימיטרוב נראה בטוח בעצמו ובדרך לניצחון.

כמובן שתים שמר על ההגשה שלו, שבר את דימיטרוב במשחקון הבא ולקח אותנו למערכה מכריעה.

במערכה השלישית, דימיטרוב הגיש למשחק ונשבר. כשהגיש שוב למשחק, ב-5-6, תים הציל שתי נקודות משחק, אחת מהן לאחר שגיאה כפולה של דימיטרוב. בנקודת המשחק השלישית תים החטיא סוף סוף חבטת גב יד, ודימיטרוב חגג ניצחון במשחק הבכורה שלו בלונדון, 3-6 7-5 5-7.

זה היה אמנם המשחק הטוב ביותר עד כה בטורניר, אבל ברור שדימיטרוב יצטרך להשתפר בהמשך כדי לאתגר את את פדרר בשלבים המאוחרים של הטורניר.

תים נלחם והיה קשוח, אבל הוא לא יצליח לנצח טניסאים ברמה של דימיטרוב על משטחים קשים בעקביות אם לא יתקרב לקו הבסיס ויתחיל להיות קצת אגרסיבי. דומיניק היקר, קח את עצמך בידיים ותפסיק לדמיין שאנחנו במונטה קרלו.

הכותב: נמרוד דרור, מנהל  דף הפייסבוק "נמרוד כותב על טניס", עדכונים, חדשות ופרשנויות מעולם הטניס

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע