אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זמביש מאמין לגבאי: הסכם שלום לא יחייב פינוי

בכנס של תנועת אמנה, אמר מזכ"ל הארגון זמביש כי דבריו של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי על פינוי יהודים מביתם, מוכיחים שאפילו בשמאל מבינים שאי אפשר לפנות עוד ישובים

זמביש מאמין לגבאי: הסכם שלום לא יחייב פינוי
  (צילום: מירי צחי/ מועצת יש"ע)

מזכ"ל תנועת ההתיישבות 'אמנה' זאב (זמביש) חבר נאם הבר (שלישי) בכנס מזכירים והנהגות היישובים של תנועת ההתיישבות אמנה: "האמירה של אבי גבאי מוכיחה שיש פה הבנה של ההתבססות של ההתיישבות בליבו של עם ישראל".

זמביש פותח את דבריו ומספר: "בתחילת הדרך כשחשבנו על תכנית, אמרנו שכשנגיע ל-50,000 תושבים ביהודה ושומרון אז סיימנו. ולאט לאט התקדמנו".

באמירה די נדירה, מתייחס זמביש גם לדברים שהשמיע יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לפיהן במקרה של הסכם שלום, לא יחוייב פינוי של יהודים מבתיהם. "אני לוקח את האמירה של יושב-ראש המחנה הציוני אבי גבאי- בתכניות שלו הישובים נשארים".

זמביש מדגיש, "ראש המחנה הציוני, ראש מחנה השמאל, כשהוא אומר דבר כזה – זה לא סתמי. 'אנשים אומרים שזה רק לצורכי בחירות, אבל יש פה הבנה של התבססות של ההתיישבות בליבו של עם ישראל".

מי שרוצה בהנהגה צריך לומר דבר כזה ואני מאמין כי בכוונתו זה אכן אמיתי. אנחנו צריכים בכל פעולותינו, שהם בדרך כלל חלוצות לפני המחנה, להקפיד להישאר שני צעדים לפנים ולזכור מי שלח אותנו. ביום שנפסיק להקשיב לרחשי העם לא נוכל למלא את המשימה שלנו. יצאנו למשימה הזאת מתוך השליחות של העם וזה מחייב אותנו להרבה דברים, גם אם במגבלות מסוימות".

https://twitter.com/twitter/statuses/930355676546850817

(צילום: ענבל תמיר)

רוצים להיות יותר נורמלים, אבל לא לגמרי

לדבריו התרחבות ההתיישבות נשארת המשימה הגדולה והשלמה: "אנחנו שומעים לא מעט בשנים האחרונות, יחד עם נושא התשתיות שהוא חשוב ביותר, אנחנו באופן טבעי רואים רצון קצת להיות יותר נורמלים. וזה גם טוב אבל אם נהיה נורמלים לגמרי לא נתקדם. זה חשוב – אבל במידה. אסור לנוח על זרי הדפנה", הוסיף.

"אני שומע דיבורים על כך שעשינו הרבה וצריך לעסוק בחיזוק הישובים הפנימיים. וזה נכון, צריך לדאוג לאיכות החיים אבל לא לזנוח לרגע קט את פיתוח ההתיישבות. למרות שאנחנו 440 אלף תושבים והגענו להישגים יפים מאוד עדיין המשימה רחוקה מלהתמלא".

לסיום אמר, "לא לחינם הצבנו השנה את יעד המיליון ואנחנו מאמינים שזה אפשרי בין עשור ל-15 שנה אבל זה תלוי בעבודה שנעשה".

דברים שהשמיע יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לפיהן במקרה של הסכם שלום, לא יחוייב פינוי של יהודים מבתיהם. "אני לוקח את האמירה של יושב-ראש המחנה הציוני אבי גבאי- בתכניות שלו הישובים נשארים".

זמביש מדגיש, "ראש המחנה הציוני, ראש מחנה השמאל, כשהוא אומר דבר כזה – זה לא סתמי. 'אנשים אומרים שזה רק לצורכי בחירות, אבל יש פה הבנה של התבססות של ההתיישבות בליבו של עם ישראל".

מי שרוצה בהנהגה צריך לומר דבר כזה ואני מאמין כי בכוונתו זה אכן אמיתי

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו