אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דוד הריסון: "נעשה לי עוול נוראי; אני נקי מכל רבב"

לאחר שהואשם באונס תלמידתו באולפנה, ישב שנה במעצר בית ויצא בסופו של דבר זכאי לחלוטין, הרב דוד הריסון מגיב לראשונה ומסרב לכעוס: "כעס זו לא המילה הנכונה, עברתי את הימים עם אמונה גדולה ותפילה"

"נעשה לי עוול נוראי; אני נקי מכל רבב"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הרב דוד הריסון, שהואשם באונס תלמידתו, שהה כשנה במעצר בית וביום חמישי האחרון זוכה לחלוטין מכל אשמה, מגיב לראשונה לפרשה שהסעירה את חייו ואת חיי משפחתו ואומר כי הוא ידע שהודעת הזיכוי תגיע.

ידעתי שאני נקי לחלוטין

בראיון ל"ישראל היום" סיפר הרב הריסון על הרגע בו קיבל את הבשורה המשמחת: "ביום חמישי אחר הצהריים קיבלתי את הטלפון מעורכת הדין, שאמרה שהפרקליטות חוזרת בה בדקה ה-‭91‬ מכתב האישום. אני מבין שזה משהו חריג ביותר, אבל ציפיתי וחיכיתי לו. ידענו אני, בני משפחתי וחבריי, שאני נקי לחלוטין. אני שמח שעכשיו כולם יודעים זאת".

מעולם לא החלפתי מילה עם התלמידה

כזכור, כתב האישום נגד הרב הריסון הוגש בעקבות תלונה של אחת מתלמידותיו, ולפיה הוא כביכול אנס אותה והטריד אותה בהזדמנויות רבות. הרב הריסון מבהיר כי בכלל לא לימד את אותה תלמידה ולעולם לא דיבר איתה: "מדובר בתלמידה שלא לימדתי באופן ישיר, מעולם לא החלפתי איתה מילה. לצערי, התיק התגלגל מהר להפצה תקשורתית עצומה. התחושה שלי הייתה שאחרי פרסום כל כך גורף והחלטי החוקרים לא היו מסוגלים לרדת מהעץ שעליו הם טיפסו למרות התיק הרעוע".

כעת, לאחר השנה הקשה שעבר, מפנה הרב הריסון אצבע מאשימה כלפי התקשורת: "לחוקרים הייתה מוטיבציה גבוהה להגיע להישגים בגלל שהם ראו בזה תיק תקשורתי: רב באולפנה שמתעלל בתלמידה קטינה. החוקרים קבעו את עמדתם אחרי עדות המתלוננת. כל מה שחיזק אותם הם לקחו וכל מה שהוכיח נגד הם השליכו הצידה. היה ברור שיש פה אפילו חוסר היתכנות: איך ניתן לבצע עשרות עבירות במרכז בית ספר, במהלך יום הלימודים, תחת עיניהן של מורות ומאות תלמידות ואף אחת לא שומעת ולא רואה? לא לפני? לא אחרי? המשטרה התעלמה מכך".

נעשה לי עוול נוראי

עם זאת לרב הריסון יש בקורת על ניסוח הודעת הזיכוי של הפרקליטות לפיה "אין סיכויים מבוססים להרשעה". לדבריו: "זה עושה רושם כאילו קרה משהו ואי אפשר להוכיח, זו זריית חול, כדאי היה שיאמצו מילים כמו 'טעינו' ו'סליחה'. נעשה לי עוול נוראי. אני נקי מכל רבב".

כאמור, היום אמור היה להתחיל הדיון בבית המשפט בעניינו של הרב הריסון שברגע האחרון הפך לאדם זכאי ושב להיות חופשי. "עברו עליי ימים קשים מאוד, הייתי עצור 34 ימים ובהמשך במעצר בית. לשמחתי קיבלתי חיזוקים מאישתי שעמדה לצידי, מידידים רבים וכל מי שמכיר אותי. כולם חיזקו ואמרו שהם לא מאמינים לסיפור הזה בכלל".

מדובר בסיטואציה כלכלית קשה

מלבד היותו איש חינוך, הרב הריסון מוסמך גם לערוך חופות והדריך משלחות נוער לפולין.בנוסף, הוא עמד לקבל משרה חדשה בניהול בחינוך. בראיון לעיתונאי יהודה שלזינגר, הוא אומר כי הכל נעצר: "הכל ירד מסדר היום עד שאתחיל לאסוף את השברים. זו גם סיטואציה כלכלית קשה שבה אין הכנסות ויש הוצאות. לשמחתי ידידים ובני משפחה עזרו לנו כדי שנוכל לעמוד במציאות המורכבת הזאת".

למרות הימים הקשים שעבר, הרב הריסון מסרב לכעוס: "כעס זו לא המילה הנכונה, עברתי את הימים עם אמונה גדולה ותפילה שזכאותי תצא חד-משמעית. יש לי כאב על המציאות שקיימת שאנשים יכולים למצוא את עצמם בקלות רבה בהליך פלילי קשה ביותר כשהם חפים מפשע".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ולמה הבחורה שהעלילה עליו לא בכלא???
| 12-11-2017 17:40
מי אמר שהיא העלילה
משה | 12-11-2017 18:38
הפרקליטות לא מצליחה להוכיח שהוא אנס זה לא אומר שהיא העלילה. אם היא הייתה מעלילה הוא כנראה היה תובע אותה על תלונת שווא, על הוצאת דיבה....
2
ל 2..שטויות. ..אחרי טראומה כזו אף אחד לא ילך לתבוע במיוחד לא בבית משפט פמיניסטי כמו שלנו...
| 12-11-2017 19:29
הבחורה בטח תפטר מתביעת פיצויים בגלל רקע פסיכולוגי/אטרי
אני | 16-11-2017 12:53
למרות שכמובן זה לא היה סיבה להתעלם מהתלונה שלה עולם הפוך ראיתי...
3
בחור מתוכם שמנסה לעשות קמפיין, למה פוטר מעבודתו
בכמה מקומות עבודה שוניטם עוד לפני | 13-11-2017 7:03
תלונת המתלוננת, איש מתוכם ביותר נגד צעירה מסוציואוקונומי נמוך, רק אתר סרוגים מפרסם את זכיותו, רוב האתרים והחדשות כלל לא הזכירו את זכיותו, מי יודע עם לא יצא בעור שינו, היה במעצר כמה ימים לאחר מכן מעצר בית, זה לא בית סוהר אל תתלונן. תמיד מילה של אחד כמוך תהיה יותר חזקה מול בחורה צעירה ואומללה לכל חייה לכן היא לא בכלא ואין סיבה שתהיה בכלא.
חלילה וחס - לא היה שום דבר גבולי, הוא לא מכיר את הנערה
אני | 16-11-2017 12:51
אני מכירה את המקרה מקרוב ממש, לא היה ולא נברא, לא דומה ולא כמעט!
כן נכון יש צד שני למטבע, יש גם מקרים גבוליים ביותר
שקשה מאד להוכיח | 13-11-2017 15:19
ייתכן מאד שזה מקרה קלסי גבולי שקשה מאד להוכיח, אין זה אומר שהבחורה העלילה או בדתה את הסיפור מליבה ולכן הבחורה לא בכלא, לא הכל מפורסם, וודאי שעדיף שיהיו פחות צלצולים, איך שלא יהיה הבחור פוטר מכמה מקומות עבודה וזה מעורר שאלות, זה הכל, אם רוב האתרים והתקשורת לא הביאו את הסיפור אולי היה טוב שסרוגים היה מניח לדברים ולא מפרסם כלום.
תתבייש. אתה לא מכיר ומשליך סתם האשמות
| 13-11-2017 11:12
אם בחורה היא מרקע נמוך, ייתכן שהיא פשוט מפנטזת. הסיפור הזה מלמד שיש גם צד שני למטבע ה״עליהם״ על הגברים והמחנכים במוסדות נשיים. זהו צד של תלונות שווא, שנובעות לא מרוע אלא מחוסר יכולת אמיתית להבין מציאות מורכבת
לצערנו ל"האשמה" יש הרבה הד תקשורתי.אבל..
דפנה | 13-11-2017 9:39
הזיכוי כבר לא מענין. עצוב שזה ככה
4
יש להעלות אדם כזה לדרגה גבוהה. צדיק
| 13-11-2017 11:01
הסיפור הזה מלמד שיש גם צד שני למטבע ה״עליהם״ על הגברים והמחנכים במוסדות נשיים. זהו צד של תלונות שווא, שנובעות לא מרוע אלא מחוסר יכולת אמיתית להבין מציאות מורכבת
5
חוקי סדום
יעקב | 18-06-2019 15:32
למה האשה לא בכלא... אז ככה לדעת החוק נשים לא משקרות לדעת החוק נשים לא צריכות להביא ראיה לדעת החוק גם אם השוטרים החוקרים והשופט הם גברים... אם מפחדים לתת לאישה את מה שמגיע לה לפי החוק. כי יש איזה שהן כמה קבוצות של 50 נשים בערך שצועקות כל היום וזה עושה להם כאבי ראש... אז עוד גבר מסכן אומלל לא נורא