הממשלה אישרה את מינויו של הסרוג לראש המל"ל

הממשלה אישרה פה אחד את מינויו של הסרוג מאיר בן שבת לראש המטה לביטחון לאומי והיועץ לביטחון לאומי. נתניהו: "אין ראוי ממנו לתפקיד". בן שבת היה בכיר בשב"כ בדרגה המקבילה לאלוף

הממשלה אישרה את מינויו של הסרוג לראש המל"ל
  צילום: (עמוס בן גרשום, לע"מ)

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) פה אחד את מינויו של מאיר בן שבת לראש המטה לביטחון לאומי והיועץ לביטחון לאומי. בשלושת החודשים האחרונים, תפקד בן שבת כממלא מקום לתפקיד היועץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר לאחר האישור: "אני חושב שאין ראוי ממנו לתפקיד הזה, אני בטוח שחבריי לממשלה ולקבינט הספיקו להתרשם גם הם מהתכונות שהוא מביא איתו לתפקיד. חריפות שכלו, הניסיון העשיר שלו, הבהירות שבה הוא מציג את הדברים".

נתניהו הסביר, "הוא לא מעגל, הוא לא מטייח, הוא אומר את דעתו בצורה הכי ברורה, דוגרית, ואני חושב שתהיה כאן הזדמנות למאיר, שתרם הרבה מאוד לביטחון ישראל, לתרום תרומה משמעותית נוספת לביטחון הלאומי שלה".

קריירה ארוכה בשב"כ

לפני כשלושה חודשים, הודיע נתניהו כי אחרי כשנה וחצי שהתפקיד לא אויש באופן רשמי, ייכנס מאיר בן שבת, בכיר בשירות הביטחון הכללי, לכהן כראש המועצה לביטחון לאומי. זאת לאחר שלושת השנים האחרונות בהן עמד בראש המרחב הדרומי בשב"כ.

נזכיר כי מי שהיה אמור  להתמנות בתחילה לתפקיד, הוא אבריאל בר יוסף, אולם מינוי זה לא יצא אל הפועל. מעט מאוחר יותר נחשף כי בר יוסף נחקר בפרשיות שונות, בהן פרשת הצוללות וכלי השיט. בפרשה זו הוא חשוד בקבלת שוחד עליה הוא נחקר גם בימים אלה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
אוי לבושה
עיני | 12-11-2017 19:53
עוזי דיין עוזי ארד אפריים הלוי יעקוב עמידרור כל אלו קבעו סטנדרט לאישיות הנדרשת לראש מלל. ועכשיו הפקיד הקטן הזה קובע אנטי סטנדרט ... אוי לאןתה בושה. אוי לבושה
הבושה -היא אתה!הבחור משכמו ומעלה המון מעל הסטנדרטים שהכ
מכר אישי | 01-12-2017 12:51
שהכרת ושהזכרת. המדינה זכת במינוי מצויין ירים את המושג מלל לרמות אחרות ובלתי מוכרות . אתה תתנצל בגדול על תגובתך הנאלחת.