"חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מרצועת עזה נגדנו"

על רקע האיום של צה"ל מתגובה לפיצוץ מנהרת הטרור ותגובת הג'יהאד האיסלאמי לפיה ימשיך בפעולותיו. מבהיר הבוקר ראש הממשלה: "היד שלנו תהיה קשה עם כל מי שינסה לתקוף אותנו"

"חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מרצועת עזה נגדנו"
  (צילום: עבד אלרחים חאטיב/פלאש90)

על רקע האיום של צה"ל בו הוא מזהיר את ארגון הטרור מתגובה לפיצוץ מנהרת הטרור שחדרה מהרצועה לישראל, ותגובת הג'יהאד האיסלאמי לפיה ימשיך בפעולותיו. מבהיר הבוקר (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "היד שלנו תהיה קשה עם כל מי שינסה לתקוף אותנו".

נתניהו התייחס לאיומי ארגוני הטרור בעזה, "יש מי שמשתעשע בניסיונות תקיפה על ישראל. היד שלנו תהיה קשה עם כל מי שינסה לתקוף אותנו, בכל גזרה שהיא. אני מתכוון לכל גורם וכל אחד".

נתניה הפנה אבצע מאשימה לחמאס: "אנו רואים בחמאס אחראי לכל התקפה שיוצת מרצועת עזה נגדנו".

עוד הוסיף: "בימים אלה יש מי שעדיין משתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אני מתכוון לכל גורם – פלגים, סוררים, ארגונים – אנחנו רואים את חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מעזה נגדנו"

(צילום: לע"ם)

בסרטון שפרסם אמש מופיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, בו הוא מצהיר  "מפקדת הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמדאן שלח וזיאד נחאלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שיישאו באחריות".

בג'יהאד האיסלאמי התייחסו ישירות לאיום המרומז לחיסול מנהיגי הארגון: "לא נרפה את ההגנה על עמנו ואדמתנו. האיומים של האויב לפגוע בהנהגת הארגון הם בגדר הכרזת מלחמה, ואנו נתמודד עימם. האיומים האלה חושפים את הכוונות האמיתיות של הציוניים. זכותנו להגיב על כל תוקפנות ובתוך כך גם הזכות להגיב על פשע התוקפנות נגד מנהרת ההתנגדות, שגרם למות 12 לוחמים מהזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד", נאמר בהודעה.

מוקדם יותר היום הגיב ארגון הג'יהאד האסלאמי לסרטון שפרסם אתמול צה"ל. "איומיה של ישראל מבטאים פחד ודאגה מתגובה של ההתנגדות הפלסטינית", כך פרסם היום העיתון הבריטי "אלקדס אלערבי" מטעם הארגון. על דברי מתאם פעולות הממשלה בשטחים שאמר בסרטון: "אנחנו מייעצים לכם לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים".

"הדאגה ששוררת כרגע בישראל והניסיון שלה להודיע כי היא זו שהפגיזה את המנהרה שבגבול הינם הוכחה לפחד שלה ולניסיון הכושל שלה לברוח מאחריות", נכתב בהודעת הג'יהאד, "להתנגדות יש יכולות ואמצעים שיאפשרו לה לתקוף באותו אופן. על ישראל להישמר כל העת".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע