הח"כ מהמחנה הציוני נגד הססמה: "נצחון צה"ל"

חבר הכנסת הדרוזי סאלח סעד שיגר מכתב לרמטכ"ל אייזנקוט בו דרש לשנות את סמל צה"ל הרשמי לרגל שנת ה- 70 למדינת ישראל שנחשף היום. "נושא אופי פוליטי מובהק"

הח"כ מהמחנה הציוני נגד הססמה: "נצחון צה"ל"
  סעד (קרדיט: מתוך חשבון הטוויטר)

לקראת חגיגות ה-70 לעצמאות המדינה ולהקמת צה"ל, נבחר הסמל הרשמי של צה"ל לשנת ה-70. אלא, שהסמל המדובר מפריע לחבר הכנסת סאלח סעד (המחנה הציוני) ששיגר הבוקר (חמישי) מכתב לרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט בו דרש לשנותו: "שנה את סמל צה"ל הנושא אופי פוליטי מובהק", הצהיר סעד.

לדבריו,  "לא ייתכן שסמל צבא העם- צבא הגנה לישראל- יישא משפט בעל אופי פוליטי".

בדובר צה"ל טרם הגיבו לבקשה של ח"כ סעד כפי שהוצגה במכתב.

 

המכתב המלא של ח"כ סעד לרמטכ"ל

לפני כחודשיים נבחר הסמל המנצח לאחר שצה״ל הזמין את חייליו בסדיר ובקבע, את בני משפחותיהם ואת כלל הציבור הישראלי להצביע ולבחור את הסמל שילווה את צה"ל לאורך השנה.

הסמל המנצח (קרדיט: דובר צה"ל)

נזכיר כי בינואר האחרון חליטה ממשלת ישראל על הקמת מטה לאירועי חגיגות 70 שנה למדינת ישראל.  ועדה מקצועית תהיה אמונה על התכנון, הארגון וביצוע של אירועי שנת ה-70 למדינת ישראל, כשיאן יבוא לידי ביטוי שיאן ביום העצמאות הקרוב.  בהחלטה נקבע כי "האירועים הממלכתיים לציון יום העצמאות השבעים יביאו לידי ביטוי את רוחה, חזונה והישגיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לאורך כל שנות קיומה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מטומטם
מישהו | 09-11-2017 14:30
אם הוא חושב שסמל שעליו כתוב צהל הנצחון של כולנו הוא פוליטי אז גם צהל עצמו הוא גוף פוליטי כי הוא עוסק בניצחון (כלומר הזה שהוא עסק לפני שהתחיל לעסוק בשיוויון) וגם הכנסת זה גוף פוליטי אז שיעוף מהכנסת
2
מי סיפר לנו כי דרוזים הם הפטריוטים הגדולים?
שאול | 09-11-2017 14:37
גוי תמיד נשאר גוי, גם אם בגלל טובות הנאה מתחבר ליהודי.
3
צודק. כולנו זה שם של מפלגה
חובב | 09-11-2017 19:37
אגב, לע״מ זה גוף ממשלתי. היתה פעם מפלגת של״י, וכל המועמדים בכל מערכות הבחירות קראו לניצחון. בכלל, מגן דוד זה יהודי, וענפי זית מזכירים התעללות בשטחים. הזוי.