אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ניצחון זמני לתלמידות הסרוגות בגבעת שמואל

עתירה שהגיש ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני, נגד קבוצת הורים לבנות כיתה ז' מהעיר שביקשו ללמוד מחוץ לעיר, נמשכה הבוקר על ידו באמצע דיון בבית המשפט

ניצחון זמני לתלמידות הסרוגות בגבעת שמואל
  מחאת בנות גבעת שמואל

במהלך דיון בבית המשפט היום (ד'), שעסק בעתירה מנהלית שהגיש ראש עיריית גבעת שמואל נגד קבוצת הורים לבנות כיתה ז' בעיר שביקשו ללמוד מחוץ לעיר ונגד משרד החינוך ורשת אולפנות וישיבות בנ"ע, החליט ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני, למשוך את העתירה שהגיש נגדם.

במהלך הדיון תהה השופט על נושא האפליה המגדרית שמפעיל משרד החינוך נגד הבנות הדתיות ואמר כי אם אכן קיימת אפליה שכזו – היא בעייתית.

כיום, על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, רק לבנים הדתיים ישנה האפשרות לפתיחת אזורי רישום ולמעשה לבחור בעצמם היכן ללמוד, בעוד בנות דתיות כלל לא מוזכרות בחוזר מנכ"ל ולכן אפשרויות הלימוד מצומצמות יותר עבורן.

העירייה נגד ההורים

"הסיפור התחיל לקראת סוף השנה שעברה, אז ביקשו הבנות שלנו שעלו לכיתה ז', ללמוד מחוץ לעיר, כמו הרבה בנות אחרות שעושות את זה בכל שנה, עם אישור לימודי חוץ ובלעדיו", מספר צחי סטולוביץ', מראשי מאבק ההורים, "הבנות נרשמו לאולפנת צפירה, ואז התחילה מסכת מטורפת של לחצים מצד ראש העיר לבטל את הרישום לצפירה ולעבור לאולפנה היחידה לבנות בגבעת שמואל".

ההורים ניסו לערב את משרד החינוך, וזה, באמצעות משא ומתן ארוך, הציע לראש העיר שיפוי של שש שנים ומכסה של 25% מהבנות בגבעת שמואל שיקבלו אישור לימודי חוץ. ראש העיר התנגד בתוקף וביקש מכסה של 15% בסה"כ, ואף דרש לאשר בצורה אישית את שמות הבנות שיבקשו ללמוד מחוץ לעיר.

לאחר שהמו"מ בין ההורים לבין משרד החינוך נפל, הגישה העירייה עתירה מנהלית כנגד ההורים, משרד החינוך, רשת ישיבות ואולפנות בנ"ע ונגד אולפנת צפירה במטרה לחייב את ההורים באמצעות בית המשפט, להוציא את הבנות מאולפנת צפירה ולהעבירן לאולפנת אמי"ת בגבעת שמואל בניגוד לרצונן.

"למה רק בנים יכולים?"

"לאורך כל הדרך הרגשנו שהאגו של ראש העיר הוא זה שמנחה אותו", אומרים ההורים, "לבסוף כשהגענו לדיון בבית המשפט, גם ברודני הבין שמוטב לו שימשוך את עתירתו והשופט מחק את העתירה".

"המצב היה יכול להיות לגמרי אחר, אם חוזר מנכ"ל משרד החינוך היה מאפשר גם לבנות, בדיוק כמו לבנים, ללמוד היכן שירצו, באמצעות פתיחת אזורי רישום", אומרים ההורים.

ההורים מספרים שהמאבק עוד לא תם, וכי הם נלחמים עכשיו על שינוי חוזר מנכ"ל משרד החינוך כך שיכלול גם את הבנות הדתיות בפתיחת אזורי רישום. בתחילת השבוע, יצאו הבנות במחאת רשת: "למה רק בנים יכולים?" ומאות פוסטים עם שלטים ועליהם המשפט הועלו לרשתות החברתיות תחת התיוג: מחאת הבנות.

ביקשנו את תגובת ראש עיריית גבעת שמואל, וזו תפורסם לכשתתקבל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו