הרב עמיחי אליהו: הגיע הזמן לוותר על ש"ס

אז אחרי שלכולם ברור שבש"ס ''עושים פוליטיקה'', אין באמת כבוד לתורה ואין 'מועצת' ושהרבנים הם בכלל מטרד שצריך להתגבר עליו, הגיע הזמן לוותר על המפלגה הזו, מבלי לשכוח את הדברים הטובים שצמחו בעבר בזכותה

הגיע הזמן לוותר על ש"ס

יותר מ-36 שעות חלפו מאז שנחשפה ההקלטה המבישה בה יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי מבזה את הראשון לציון והרב הראשי לירושלים הרב שלמה עמאר. לתומי, ברגע הראשון ששמעתי את ההקלטה הייתי בטוח שבאותו רגע אריה דרעי סיים את הקריירה הפוליטית שלו. ברגע שיו"ר מפלגה שחרתה על דגלה את כבוד התורה והתבטלות הח"כים בפני הרבנים ו"דעת תורה", מרשה לעצמו לקרוא לרב עמאר שוב ושוב: 'עמאר' ומלגלג עליו: "הוא משעמם לו כל היום, הוא חייב לשלוט, הוא חייב כל היום להיות בכותרות" ואף מתייחס בזלזול קיצוני לגדלותו בתורה, הוא חייב ללכת באותו רגע.

אבל אריה דרעי לא הולך לשום מקום, כיאה לבעל 7 נשמות פוליטיות. לא רק שאין בכוונתו להתפטר, אלא שאפילו התנצלות לא באה בחשבון מבחינתו. תגובתו לכתבה הייתה: "השר דרעי מכבד את רבני ישראל, פועל כל השנים על פי הוראותיהם וימשיך לפעול כך בעתיד". איך התגובה הזו מתיישבת עם ההקלטה הנ"ל? רק לדרעי הפתרונים. שלשום בבוקר דרעי כתב בטוויטר שהוא מתעלם מכל רעשי הרקע. כלומר, אם חשבתם שאני הולך להתנצל על דבריי – טעיתם. לשיטת אריה דרעי אם הוא יוציא סרטון בו הרב עובדיה מדבר סרה על הרב עמאר זה יוסיף ודאי כבוד לתורה ולומדיה.

מפלגת ש"ס, שידעה לזעוק שוב ושוב בביטויים חריפים (על אלעזר שטרן: "חצוף ומחוצף", "פוער פה מטונף") על כל מי שפגע בכבודם של רבני ישראל, ממלאת את פיה מים כאשר יו"ר המפלגה מרשה לעצמו להתייחס לראשון לציון והרב הראשי לישראל לשעבר כאל אחרון העסקנים. רמי סדן שרק נחשד שאמר בצנעה דברים נגד ש"ס ואריה דרעי, נאלץ להתפטר מדירקטוריון חדשות 10 למרות שהכחיש את המיוחס לו. כל מפלגת ש"ס עמדה על רגליה ואיימה במשבר קואליציוני עד שיסולק סדן מתפקידו. דרעי עצמו אמר אז: "אלחם בכל דרך לסלק את האיש".

ואילו כאן דרעי נשמע בקולו מבזה רב גדול בישראל, ואנו לא שומעים חצי מילת ביקורת על דרעי.

כבוד תורה? תלוי בפוזיציה. דעת תורה? בלי נדר.

אבל הסיפור פה הוא הרבה יותר רחב מדרעי עצמו. הסיפור חושף שוב את המרחק העצום שעשו עסקני ש"ס מהציבור המסורתי ממנו הם יצאו. בעוד האחרונים יקומו ממקומם כשאחד הנוכחים יזכיר שם של רב בעל שיעור קומה, שלא לדבר על רבי מאיר בעל הנס או רבי שמעון בר יוחאי, הראשונים יפעלו על מנת לתרגם כבוד זה לעמדה של כוח וחיפוש שררה.

לא אצל דרעי לבדו הבעיה, וגם לא אצל מקליט השיחה. זו תרבות שלימה שעסוקה בפוליטיקה שאין בינה לבין טובת הציבור דבר- פוליטיקה לצורך השררה והכוח.

לא מפליא כלל שיו"ר המפלגה עושה מה שהוא רוצה, חברי הכנסת חותרים תחתיו ומנסים להדיחו, ורבני המפלגה כלל לא רלוונטיים. אף אחד לא באמת שואל אותם. מקורבי דרעי טוענים שהבן של נשיא המועצת הוא זה שטמן פח לדרעי ומנסה לבצע "הפיכה" בש"ס, אבל זה עצמו מוכיח שרבני המפלגה אינם באמת מקבלי ההחלטות אלא העסקנים.

אז אחרי שלכולם ברור שבש"ס "עושים פוליטיקה", אין באמת כבוד לתורה ואין 'מועצת' ושהרבנים הם בכלל מטרד שצריך להתגבר עליו, הגיע הזמן לוותר על המפלגה הזו, מבלי לשכוח את הדברים הטובים שצמחו בעבר בזכותה, ערכים של מסירות ונכונות לעבוד למען הציבור. כעת עלינו למצוא נציגים שייצגו נאמנה את הציבור ממנו הם יוצאים, וגולת הכותרת תהיה כבוד אמיתי לתורה, ללומדיה ולערכיה והרבה ענווה מצד עסקניה.

מגיע לציבור המסורתי בישראל יהדות אחרת. יהדות מלאה אור וישרות ,הוגנות ודבקות בערכים.

=======

הרב עמיחי אליהו הוא מנכ"ל ארגון 'רבני קהילות'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
20 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
אבד הכלח על המפלגה המעופשת הזו. הבא בתור בבקשה
רב גדול | 08-11-2017 11:49
דרעי מקומו ברחוב... בוודאי לא במסדרונות השלטון. האיש הרי מושחת מורשע. ממנו לא תבוא הישועה. לאחר שטעם את טעם השררה, קשה לו למסכן לחזור להיות עבד נרצע... שכן זוהי כל מהותו, עבד כי ימלוך.
2
אותו מאמר ניתן לכתוב על הבית היהודי
גל | 08-11-2017 11:52
בכל מקרה שס קמה ותישאר כי אין מקום לספרדים בבית היהודי
3
הבעיה היא שהבית היהודי והאיחוד הלאומי לא באמת יחליפן את
צדוק | 08-11-2017 12:05
ששס עשתה הכי טוב, והוא להגן על יהדותה של המדינה. לאנשי מפלגת יחד אין את המעוף להרים תנועה מאסיבית גדולה ובטח לא הכשרונות הפוליטיים של דרעי.
4
לא תמים
שלמה.ב | 08-11-2017 12:10
דבריך היו כנים ומקובלים לו היית אומר אותם על מפלגתך הבית היהודי, ששם אין מעיקרא שום מעמד לרבנים, ובנט חזר על זה פעמים רבות שהוא רק מתייעץ איתם אך הם לא מחליטים. נראה לי שדבריך נובעים משמחה לאיד על נפילת שס.
נראה לך שהוא מצביע לבית היהודי?
אישיהודי | 08-11-2017 17:56
בכל מקרה דבריו לא רלבנטיים, הרי אבא שלו זרק מביתו את ספרי יביע אומר, אז עכשיו הוא מפאר ראשלצ אחר?
5
עדיין אין מפלגה שיכולה למלא את מקומה של ש"ס
אורי | 08-11-2017 12:22
הבית היהודי במוצהר לא שומע לרבנים, ובזמן האחרון עושה להיפך מדעת הרבנים. זה לא קורה בשס (אם מישהו יעשה בניגוד למועצת חכמי התורה הוא יעוף מיד מהמפלגה).
זה נכון, באמת קשה למצוא מפלגה
אישיהודי | 09-11-2017 21:24
ככ גרועה ומחללת שם שמים כמו שס ומנהיגיה
6
הגיע הזמן לוותר על הגאווה
רפיק | 08-11-2017 13:01
שס תמשיך והבית היהודי תישאר מפלגת נישה
7
הרב עמיחי, אל תשכח!!!
מאיר קליין | 08-11-2017 13:55
אביך הרב שמואל, רכב על הגל הזה של הספרדים בטענה שהבית היהודי אינו דואג לרבנים ספרדים. ואת זה שס לפחות עשתה ובגדול. ובפוזיציה שאתה נמצא היית אומר את הכותרת לפני שנים, כי זו משאלת הלב שלך.
8
אמת ויציב
אברהם מלול | 08-11-2017 14:03
חזק ואמץ לרב האמיץ שאומר את האמת בלי לפחד .ממשיך דורו של אביו ושל סבו . אמת ויציב הוא שאין רגליים לשקר.!
9
חשבתי שמותרים על לימוד הש"ס
דן | 08-11-2017 14:48
אולי אני תמים... כמה שטויות ירחם ה'
10
גם אם יוותרו על ש"ס
דוד | 08-11-2017 15:11
כל מי שבחר בשס כל השנים לא יבחר בבית היהודי
11
זו משאלת לב שלך
אוראל דוד | 08-11-2017 15:28
שלא תתגשם, שס עשתה רבות למען החינוך הותרה בארץ ישראל. וכן חלק מחבריה הורשעו בפלילים וזה מצער, מה עשה הבית היהודי למען עמונה?
12
איפה דוד יוסף שצועק כל הזמן כבוד התורה ?
פעיל שס לשעבר | 08-11-2017 15:55
לדרעי חברו הטוב מותר להגיד מה שהוא רוצה .תתבייש לך .מזוייף שמשווה את עצמו לחפץ חיים בעל ההלכה ברורה בושה וחרפה .רק בושות עשית לאביך
13
ישר כח דברים חשובים
חייא | 08-11-2017 16:02
כל מקום שנוגעים שקשור לשס יוצא ריקבון ושחיתות. סוף סוף מישהו קם ואומר דברים כהוויתם!
14
גם אם ש"ס בבחירות הבאות לא עוברת את אחוז החסימה
מאור | 09-11-2017 8:08
הבית היהודי תישאר עם 8 מנדטים בכנסת. ומתוך המאמר:מגיע לציבור המסורתי בישראל יהדות אחרת. יהדות מלאה אור וישרות ,הוגנות ודבקות בערכים. דבר שלא נמצא בבית היהודי
15
שאלה: למה את ההקלטה של דרעי נגד הרב עמאר הבאתם,
אברהם | 09-11-2017 19:34
את התגובה של מרגי על דרעי הבאתם, את ההקלטה שפורסמה בליל חמישי בערוץ 2 של הרב עובדיה על הרב עמאר לא הבאתם? מדוע איפה ואיפה? האם אין כאן תחושת רדיפה ספציפית נגד מישהו מאוד מסויים? תהיו ישרים ותביאו הכל. הרב עובדיה אומר שם שהרב עמאר בגד בו והלך נגדו וציער אותו אחרי שהוא עשה כל כך הרבה למענו ושם אותו רב ראשי והיה מקפיד לנהוג בו כבוד מול כולם כדי שיכבדו אותו. אותי לא מעניינים לא דרעי ולא הרב עמאר, אבל מי שפגע במרן שלי אני שונא אותו וארדוף אותו כל חיי, לא יאבה ה' סלוח לו, נכון, גם דרעי ציער את מרן, אך לא ניסה למחוק את מורשתו, לא בגללו מרן ישב בימיו האחרונים נאנק מכאבים בוכה לחברי כנסת מיש עתיד שיצביעו לרב יצחק יוסף כי יש אנשים שיצאו נגדו, מי יצא נגדו? מי תקע סכין סליבו של מרן שלי וסובב? מי? ימח שמך לעולם ועד זבל.
16
עצוב...
בוחר שס | 26-11-2017 11:48
מלכתחילה חשבתי שהכותב בא להעביר ביקורת בלבד... טעיתי... כנראה שיש מניעים אחרים אולי פסיכולוגיים או/ו היסטוריים... כי אני לא רואה הסתכלות עמוקה... חבל... נ.ב. אשמח לדעת שטעיתי... ולהתנצל.... יום נפלא לכולנו....
17
פוליטקה ופוליטיקה.. אבל ברור ששומעים יותר לתורה ולדעת תורה מאשר מפלגה חילונית [או בנטבית יהודי...]
אליעזר | 16-02-2018 14:04
וחבל על הפוליטיקאיות שנכנסת לכל מקום
18
אז בואו נצביע בית יהודי
דמגוג | 21-03-2018 14:06
כי זה יותר דתי