אבסורד: החכי"ם הערבים טסו לחו"ל נגד מדינת ישראל

בלי להתבלבל, חברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת טסו הבוקר לחו"ל במטרה לדרוש מהאיחוד האירופי לעצור את חוק הלאום, שלטענתם מבטא את מדיניות ההפליה הגזענית כלפי הציבור הערבי

אבסורד: החכי"ם הערבים טסו לחו"ל נגד מדינת ישראל

משלחת של הרשימה המשותפת הגיעה הבוקר (שני) לבריסל לסדרת מפגשים פוליטיים במטה האיחוד האירופי, במטרה למנוע את חקיקת חוק הלאום עליו עובדים במרץ בוועדה בכנסת.

לדברי המפלגה, מדובר בפעילות פוליטית חסרת תקדים בהיקפה של נציגי האוכלוסייה הערבית בישראל בזירה הבינלאומית. בהם משתתפים ח"כ ד"ר יוסף ג'בארין, יו"ר הוועד ליחסים בינלאומיים, ח"כ מסעוד ג'נאים, ח"כ ג׳מאל זחאלקה, וח"כ עאידה תומא-סלימאן, וכן ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאוא.

במטרת המשלחת היא לדרוש מהאיחוד האירופי להתערב כדי לעצור את חקיקת חוק הלאום, וכדי שמממשלת ישראל תשנה את מדיניות ההפליה הגזענית כלפי הציבור הערבי, ובמיוחד בסוגיית הריסת הבתים והמסע נגד האזרחים הערבים בנגב.
המשלחת גם תזהיר מפני רעיונות הטרנספר נגד תושבי המשולש.

במהלך השבוע ייפגשו חברי המשלחת עם נציגים בכירים באיחוד האירופי, נציגי הסיעות השונות בפרלמנט, וכן במשרדי החוץ של בלגיה וצרפת. חברי המשלחת ייפגשו גם עם מזכ״ל ארגון ה-OECD במטה הארגון בפריס.

עוד טוענים חברי הכנסת הערבים, כי גודל והרכב המשלחת וכן הדרג הבכיר של הפגישות הם ללא תקדים בנסיון הנציגות הנבחרת של המיעוט הערבי בישראל לפנות לגורמים בינלאומיים כדי לבלום את החקיקה הגזענית והאנטי-דמוקרטית בכנסת, ואת מדיניות הממשלה נגד הציבור הערבי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו