אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הישג להפועל המזרחי: הסכם קיבוצי חדש ב'אמונה'

הישג משמעותי לחברי "הסתדרות הפועל המזרחי' : נחתם הסכם קיבוצי חדש מול הנהלת אמונה לעובדי מוסדות רווחה וחינוך באמונה שישפר את תנאי השכר של כ- 800 עובדים. אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי: "מדובר בצעד חשוב ומהותי. ההסכם החדש נחתם לאחר שנתיים וחצי של עבודה מאומצת שמעניק תנאים הוגנים וטובים לעובדים". דוד הדרי: "בהסכם ישנם סעיפים שלא קיימים בשום הסכם קיבוצי אחר"

הישג להפועל המזרחי: הסכם קיבוצי חדש ב'אמונה'
  (צילום: דוברות הפועל המזרחי)

בטקס חגיגי במשרדי 'הפועל המזרחי' בפתח תקווה בנוכחות, מזכ"ל ההסתדרות, אבי סולימן, יו"ר אמונה, ליאורה מינקה, מנכ"ל 'אמונה', דוד הדרי יו"ר האגף לאיגוד קצועי עו"ד אביגדור קולה והיועצת המשפטית עו"ד רחלי פרץ כהן ונציגי ועד העובדים בראשות שמעון גמדני ושיקו חג'ג' נחתם ההסכם שמסדיר בין היתר נושאים כמו תוספות שכר, ביטול השלמה לשכר מינימום, פתיחת אופק קידום לעובדים, קרן השתלמות ועוד.

אבי סולימן ברך את הנהלת אמונה וועד העובדים שהצליחו לגשר על הפערים העמוקים שהיו בין הצדדים מעל לשנתיים וחצי של דיונים על ההסכם, "זה היה קשה ולא פשוט אך בסופו של תהליך ארוך הצדדים הגיעו להסכמות ואני שמח על כך ומקווה כי מעתה העובדים ייהנו מתנאי עבודה מתגמלים, ברורים וטובים, הרבה מעבר למה שקבוע בחוק, ובעיקר יקנה להם ביטחון תעסוקתי.

הסכם חדש מיטיב עם העובדים

ליאורה מינקה ציינה כי "בסופו של דבר טובת הילדים שאנו מגדלים ומחנכים יום יום עמדה לנגד עיננו. אנו יודעים כי שיפור התנאים של העובדים, שעוסקים כאן במעשי חסד, זו המטרה העיקרית", דוד הדרי אמר כי "ההסכם החדש מעניק לעובדים תנאים מצוינים שלא קיימים באף הסכם קיבוצי אחר של מוסדות רווחה וחינוך. מדובר בהישגים משמעותיים מאוד הודות לעבודתם המאומצת של ועד העובדים והסתדרות הפועל המזרחי שייצגו נאמנה את כלל העובדים במוסדות.

שמעון גמדני ושיקו חג'ג' בנאום מרגש מאוד, הודו למזכ"ל ההסתדרות על הסיוע הרב שניתן להם ועל הייצוג בעת המשא ומתן אשר הניבו להם תוצאות חיוביות ואמרו כי: "זה היה תהליך ארוך וקשה עם הרבה מאד ויכוחים ודיונים שכללו גם ויתורים של שני הצדדים אולם מה שעמד לנגד עיננו כל הזמן היה רק טובת הילדים ושמירה על המשך קיומו של מפעל החסד הענק שאנו עובדים בו למעלה מ – 30 שנה ונקרא "אמונה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו