"סיימנו להיות הילד הקטן של התנועה הציונית"

השר זאב אלקין השתתף בהשקת חוג הידידים של 'בית הציונות הדתית' ודיבר על חשיבותה של הציונות הדתית. רפי קפלן: "הבית הזה חייב להיות הבית של כל ציבור הכיפות הסרוגות"

"סיימנו להיות הילד הקטן של התנועה הציונית"

השר זאב אלקין (הליכוד) השתתף הערב (חמישי) בהשקת חוג הידידים של "בית הציונות הדתית" בכפר הרא"ה. בית הציונות הדתית צפוי לשמש כמרכז מבקרים שיספר את סיפורה של הציונות הדתית המעשית והרעיונות ויסכם את פעילותה הרחבה מאז ועד היום.

בדבריו, התייחס אלקין לתפקידה של הציונות הדתית ואמר כי "הציונות הדתית הפסיקה להיות הילד הקטן או הנער המתבגר של התנועה הציונית. היא היום תנועה גדולה ושורשית שמשפיעה על כל מדינת ישראל, וזו ההזדמנות להקים מוסד שהוא בית לציונות הדתית שיאפשר לנו להתבונן אחורה להסתכל על ההיסטוריה הציונית דתית ולראות מאין באנו ולהבין את מקומנו בהווה ובעיקר לגזור את תפקידנו בעתיד".

אלקין הוסיף כי "ציונות דתית היום היא גורם מוביל בחברה הישראלית. כל מי שרוצה להוביל צריך לחבר את העבר שלו לעתיד שלו וזה תפקיד הבית הזה ואנחנו במשרד למורשת שמחים לקחת חלק בפרויקט הזה".

היוזמה החלה לפני שנים רבות, עוד בזמנו של הרב נריה והרב צוקרמן זצ"ל אשר ביקשו להקים בכפר הרא"ה מרכז לציונות דתית ובמהלך השנים גורמים רבים ובניהם עמותת "ראש הגבעה", מפעלות הציונות הדתית ועמותת כפר הרא"ה קידמו את נושא זה שמבשיל ורוקם עור וגידים בימים אלו.

בערב השתתפו השר נפתלי בנט, השר זאב אלקין, ח"כ שולי מועלם, הרב יצחק לוי שר החינוך לשעבר ומי שכיהן כיו"ר המפד"ל ויו"ר חוג הידידים של בית הציונות הדתית, ומנכ"ל בית הציונות הדתית צבי צביבל. בצוות ההקמה בין היתר משתתפים: הרב גד ברטוב, דובי טל, בניה פרידמן, פיני אפרתי ורפי קפלן.

רפי קפלן, מנכ"ל "מעלה-המרכז לציונות דתית" ומנהל התוכן של הפרויקט ציין כי "הבית הזה חייב להיות הבית של כל ציבור הכיפות הסרוגות. במקום הזה כל מי שמרגיש עצמו שיך לציונות הדתית צריך למצוא את מקומו. אין כאן מגמה להקים מוזיאון, ובטח לא מוזיאון לחלק מסויים בציבור הכיפה הסרוגה, אלא מקום תוסס וחי החושף את שורשי הציונות הדתית, ערכית והיסטורית, את פועלה ערב הקמת המדינה ובמשך כל שנות תקומת עם ישראל בארצו והמשך פעילותה כיום."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ועדות קבלה
גולן | 04-11-2017 18:16
האם גם נושא ועדות הקבלה בישובים הדתיים שהם נושאי הדגל להתנהלות מכוערת כל כך יהיה מקום של כבוד בשיח המתנהל במקומות כמו חוג ידידי הציונות הדתית?