אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זהבה שאול דורשת מנתניהו: כל המידע על מות בנה

אמו של החייל אורון שאול הי"ד עליו הוכרז כ"חלל מקום קבורתו לא נודע" דורשת מרה"מ נתניהו, לקבל לידיה את כל המידע שהוביל לקביעה כי בנה נהרג: "כאמא, זכותי לדעת. אני לא אוותר"

זהבה שאול דורשת מנתניהו: כל המידע על מות בנה
  שאול עם תמונת בנה אורן הי"ד (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

זהבה שאול, אמו של החייל אורון שאול, שגופתו מוחזקת על ידי החמאס ברצועת עזה מאז מבצע 'צוק עיתן', זועמת על ראש הממשלה בנימין נתניהו, ודורשת כי יורה לצבא למסור לה את כל המידע הקיים שקשור לנפילתו של בנה, כך נחשף הערב בחדשות 10.

בפגישה קשה שנערכה בערב יום הכיפורים אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו, דרשה זהבה שאול, שגופת בנה אורון נמצאת בידי חמאס בעזה, מרה"מ לדאוג לכך שהנימוקים שהובילו להכרזה על בנה כ"חלל שמקום קבורתו לא נודע" יועברו אליה: "אני מבקשת שתתערב ותנחה את צה"ל למסור לי את המידע על בני. ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין הורה בזמנו למסור למשפחות נעדרי קרב סולטאן יעקוב את כל המידע ללא יוצא מן הכלל. אם בגין היה יכול לתת הוראה כזו – גם אתה יכול", אמרה שאול בפגישה.

לדבריה, נתניהו קיבל ממנה מסמכים שקיבלה בעבר אם שכולה אחרת אולם נתניהו טען כי הזמנים השתנו: "זה היה מזמן, היום זה אחרת"אמר לה. שאול ענתה "היום זה לא אחרת, היום זה בדיוק אותו דבר. ולכן אני דורשת ממך שתעשה הכל כדי להביא לי את הניירת".

לדבריה, נתניהו לא נתן לה תשובה והפנה את הנושא למזכיר הצבאי. תא"ל אליעזר טולדנו כדי לראות מה אפשר לעשות. הצבא מסרב למסור לה את הפרוטוקולים המלאים של בית הדין הרבני המיוחד והעדויות שענף איתור נעדרים בצה"ל גבה מחיילים שהשתתפו בקרב בש'גאעיה.

"כאמא, זכותי לדעת. אני לא אוותר", אמרה. "אני בטוחה בדבר אחד – שמבחינתם הם מעדיפים שאני אשתוק ושזה יישאר ככה ולזה אני לא מוכנה".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי משפחת שאול תקבל תשובה בימים הקרובים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו