אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם מותר לעלות להר הבית למען הכבוד הלאומי?

בימים אלה כשיהודים הולכים מושפלים בהר הבית תחת התקפות בלתי פוסקות מצד הערבים ,כשאוסרים אפילו למלמל תפילה חרישית, האם יש מקום להתיר את העלייה להר הבית, למען הכבוד הלאומי?

האם מותר לעלות להר הבית למען הכבוד הלאומי?
  (צילום אילוסטרציה: Zack Wajsgras/Flash90)

בימים אלה כשיהודים הולכים מושפלים בהר הבית תחת התקפות בלתי פוסקות מצד הערבים ,כשאוסרים אפילו למלמל תפילה חרישית, האם יש מקום להתיר את העלייה להר הבית, למען הכבוד הלאומי? האם לא ניתן לסמוך על שיטת הרב גורן זצ"ל, שחקר ומצא את מקום העזרה והמקומות המותרים בכניסה?

א. קודם כל, מי שפוסק בעניין הזה, זה לא אני, זה לא אתה השואל הנכבד, אלא הרבנות הראשית לישראל. זו שאלה כלל-ישראלית, והרבנות הראשית לישראל היא הקובעת. והרבנות הראשית, מאז מלחמת ששת הימים ועד היום הזה, אוסרת. יש גם שלטים שלה המזהירים שאסור לעלות להר הבית. אם כן, לא זה לא!

ב. גם הרב גורן, כשהיה רב הראשי לישראל, וסבר שעקרונית אפשר להיכנס, בפועל היו לו הרבה הסתייגויות מעשיות אם להיכנס או לא.
ג. אכן הרב גורן חקר ומצא את מקום העזרה והמקומות המותרים בכניסה, אבל יש עוד חכמים שחקרו ומצאו ממצאים אחרים והגיעו למסקנות אחרות. עם כל גדולתו של הרב גורן, לא כתוב בשום מקום שבכל דבר בעולם, הלכה כמותו. אלא הלכה כמי? הרבנות הראשית לישראל. ויש הרבה שיטות בהבנת הרכבו של הר הבית והרבה מאוד ספקות.

ד. הר הבית אינו דומה לארץ ישראל, ארץ ישראל נכבשת על ידי צה"ל ועל ידי התיישבות. הר הבית נכבש על יד השראת שכינה, על ידי קדושה עליונה, ולאותה קדושה עליונה עוד לא הגענו.

ה. לכן, באמת יהודים לא צריכים להיכנס כלל להר הבית. וככה גם לא יהיו מושפלים, וגם לא יהיה איסור למלמל.ודאי, גם היה צורך לאסור לערבים להיכנס להר הבית, גם לטובת האומה וגם לטובת הערבים, שהרי כתוב "והזר הקרב יומת" (במדבר א נא), אפילו היתה אבן עליה רשומה אזהרה זו למבקרים הזרים. האבן נמצאת במוזיאון רוקפלר בירושלים ויש צילום באנציקלופדיה תלמודית ערך הר הבית. לערבים הנכנסים יש עונש שמימי של "הזר הקרב יומת". לכן אנחנו מצטערים עליהם שהם נכנסים כי לא יחפוץ ד' במות הרשע כי אם בשובו מדרכו הרעה וחיה. אבל אנחנו ודאי לא ניכנס, ובאמת רק מעט יהודים נכנסים. לא רק ש99% של הרבנים פוסקים לא להיכנס, גם 99% של היהודים מבינים שעוד לא הגיע הזמן להיכנס. אבל הזמן בא יבוא.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ישר כוח לרב שליט"א
חיים | 01-11-2017 15:46
הרב מצליח בשאלות הסבוכות ביותר לתת תשובות בהירות וברורות, ואפילו כשהלשון קצרה. תודה רבה! ויה"ר שנזכה שהדברים ישמעו גם אצל הערבים.
2
נו לא כדאי להגיב
מנדל | 01-11-2017 20:26
לדבריי רב שאינו מבין מה זה הלכה.
3
הלכה כרבנות הראשית מטעם מחללי שבת ובועלי נידות
הלכה כמי? | 02-11-2017 0:54
מי מסוגל לקבל את התשובה הזו?!
4
תתבישו לכם. פחדני הגאולה
אסף פריד | 02-11-2017 22:37
איך לא תבושו לתת לערבים לקרקר בהיכלו. אילו הייתם חיים בהונגריה לפני 80 שנה הייתם מעדיפים את הנאצים מאשר לעלות בחומה ולעלות לארץ ישראל. לפחדני הגאולה מבטלי מצוות עשה של "עשו לי מקדש" יש ק"נ טעמים לטיהור השרץ
5
צודק.כשעולים להר משפילים את היה
| 09-11-2017 0:55