אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שמע על דמותו של ארז הי"ד ותרם ספר תורה לזכרו

לישיבת ההסדר במעלות הוכנס אתמול (ב') ספר תורה לעילוי נשמתו של חלל צה"ל, ארז אורבך הי"ד, ספר התורה נתרם בידי אלמוני, יהודי מארה"ב ששמע את סיפורו המיוחד של ארז התרגש מדמותו הייחודית ופנה למשפחה בבקשה להכניס ספר תורה לזכרו

שמע על דמותו של ארז הי"ד ותרם ספר תורה לזכרו
  (צילום: אוריאל שרשבסקי)

"הסיפור של ארז הי"ד הוא הסיפור הכלל ישראלי"

לישיבת ההסדר במעלות הוכנס אתמול (ב') ספר תורה לעילוי נשמתו של חלל צה"ל, ארז אורבך הי"ד, ספר התורה נתרם בידי אלמוני, יהודי מארה"ב ששמע את סיפורו המיוחד של תלמיד הישיבה במעלות ארז אורבך הי"ד שנהרג בפיגוע בארמון הנציב יחד עם חבריו לקורס הקצינים, התרגש מדמותו הייחודית ופנה למשפחה בבקשה להכניס ספר תורה לזכרו.

האב השכול, אורי, אמר בטקס כי המשפחה החליטה להכניס את הספר לישיבת ההסדר מעלות שהייתה מרכז רוחני בחייו של ארז. הוא ציין כי רק לאחר מותו גילינו כמה נהג ארז לכתוב בחפשו אחר רוחניות. על לימוד התורה כתב ארז: "מי בגבעתי, מי בשריון, רצים כולם אל הצבא, צריכים לזכור למרות הכל, שהתורה יותר חשובה. שכשהצבא מדליק ניצוץ בעיניים, עולם התורה מדליק ניצוץ בלב, שהצבא יכול, רק עוד רגע, לחכות בינתיים, התורה מחכה כבר שנות 2000. ".

הפיגוע בארמון הנציב בו נרצח ארז הי"ד

ארז אורבך הי"ד (מהאלבום המשפחתי)

הסטטוס של ארז בפלאפון היה: חובת אדם בעולמו כל עוד הנשמה בקרבו – להשתדל להיות הולך וגדל" ארז לא הפסיק להשתדל להיות הולך וגדל.

ראש הישיבה, הרב יהושע ויצמן אמר כי "ארז ז"ל היה איש כלל ישראלי בחייו ובמותו, היתה בו תחושת רגישות לכלל ישראל, רצון להתנדב ולשרת.. החשיבה על כל אחד ואחד. החיים בתוך כלל ישראל הייתה אחת הנקודות המרכזיות בחיים שלו. ואין דבר מתאים כמו הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתו. מי שנהרג על היותו יהודי בפיגוע מקומו בקודש עליון, כולו כלל ישראליות".

ראש העיר שלמה בוחבוט הזכיר כי לאחר הפיגוע הרצחני ב- 1974 התקבלה ההחלטה להקים את ישיבת ההסדר כתשובה ציונית. ישיבת ההסדר היא היהלום שבכתר בעירנו. אנו חיים במדינה שבה אנו נלחמים יום יום להחזיק כל אחד את המקום שלו. וב"ה אנו כתושבי מעלות יכולים לומר שאנחנו לא רק שנאחזנו באזור אלא צמחנו וגדלנו עוד הרבה. הוא ביקש לחזק את ידי המשפחה בשם כל תושבי מעלות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו