אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי 16 שנה: מזכ"ל אריאל יוסי ורדי פורש מתפקידו

מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, יוסי ורדי הודיע היום על פרישה מתפקידו לאחר 16 שנה. "בשבוע הבא יתחיל התהליך של מציאת המחליף". בזמן כהונתו גדל מספר החניכים פי 5

אחרי 16 שנה: מזכ"ל אריאל יוסי ורדי פורש מתפקידו
  (צילום: באדיבות תנועת אריאל)

פרסום ראשון. המזכ"ל "הנצחי" של תנועת אריאל יוסי ורדי פורש מתפקידו לאחר 16 שנה בתפקיד.

ורדי הודיע היום על פרישתו, ובמהלך השבוע הקרוב תתכנס הנהלת התנועה להקמת ועדה למציאת המחליף.

בשיחה עם סרוגים אישר ורדי את הפרטים ומסר: "הדברים עוד לא פורסמו. אבל בשבוע הקרוב או בשבוע הבא יתחיל התהליך של מציאת המחליף".

על הסיבות לפרישה אמר ורדי: "אחרי 16 שנה, אני כבר לא יודע איך נראית האזרחות, הגיע הזמן למשהו חדש".

15,000 חניכים

ורדי (60) תושב עפרה, היה המזכ"ל הותיק ביותר מבין מזכ"לי התנועות בדור האחרון, שני לו רק גורי פרוידיגר שהיא מזכ"ל עזרא במשך עשר שנים. הקים את איגוד המדרשות ליהדות ועמד בראשו.

תנועת אריאל הוקמה בשנת 1980 ומנתה סניף אחד בגבעת שאול ובו שישים חניכים, עם כניסתו של ורדי למזכ"לות מנתה התנועה 3,500 חניכים וכיום היא מונה כ- 15,000 חניכים הפרוסים בלמעלה ממאה סניפים. במבנה הארגוני הקיים, עומד בראש התנועה מזכ"ל – יוסי ורדי, ותחתיו שני סגנים, לתחום הבנים והבנות, שפועלים כל אחד בצורה עצמאית מרמת התנועה ועד רמת הסניף.

לפני כשנתיים הודיעו בתנועה על בחינה מחודשת של המבנה הארגוני ואפשרות לחלק את התנועה למחוזות ואפילו למנות מזכ"לית עבור תנועת הבנות, לצד המזכ"ל המכהן שינהל את תנועת הבנים. בשנת 2013 החליטה התנועה על ניתוק מבני עקיבא, וקריאת שמות נפרדים לשבטים הבוגרים והצעירים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו