ליברמן שוב נגד בנט: "התנפלות בוטה על צה"ל"

שר הביטחון מגבה את התדרוך האומלל של דובר צה"ל, ותוקף דווקא את בנט שביקר אותו: "התבטאויות מהסוג הזה הן פגיעה חמורה בביטחון ישראל, ובצה"ל כולו"

ליברמן שוב נגד בנט: "התנפלות בוטה על צה"ל"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

ושוב מתיחות בין שר הבטחון אביגדור ליברמן לבין שר החינוך נפתלי בנט.

בעקבות הביקורת הפומבית שפרסם יו"ר הבית היהודי על ההודעה המוזרה של דובר צה"ל בה נכתב כי צה"ל לא התכוון להרוג את החמושים הפלסטינים במנהרת הטרור שחדרה לשטח ישראל.

"צה"ל הצליח אתמול לחסל מחבלים שעסקו בחפירת מנהרת תופת שנועדה להרוג נשים וילדים ישראלים. אסור להתנצל על הצלחה בחיסול מחבלים". "אזכיר למי שצריך", המשיך בנט כשהוא רומז לדובר צה"ל, כי "המנהרה פוצצה בתוך שטח ישראל כשמטרתה לרצוח ישראלים. כחבר הקבינט שעוד מצוק איתן מוביל לסיכול איום המנהרות אני מעניק גיבוי מלא לפעולה המוצלחת. זו מטרת צה"ל לסכל ולחתור לניצחון. כך יש להמשיך".

בצהריים פרסם שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקורת על הודעתו של בנט, תוך שהוא מגבה את דובר צה"ל: "אסור שתידרוך של דובר צה"ל ישמש עילה להתנפלות בוטה על צה"ל ומפקדיו. התבטאויות מהסוג הזה הן פגיעה חמורה בביטחון ישראל, ובצה"ל כולו. אנו נמשיך לפעול בנחישות, בעוצמה ובאחריות למען ביטחון אזרחי ישראל".

סיבוב פוליטי על גבו של צה"ל

ליברמן אינו היחיד שתוקף את בנט, גם חברי הכנסת של יש עתיד עופר שלח ואלעזר שטרן, תקפו את בנט. שלח שרואה את עצמו מועמד לתפקיד שר הבטחון בממשלה שיקים לפיד מסר: "שר החינוך נפתלי בנט עושה, לא בפעם הראשונה, סיבוב פופוליסטי על גבו של צה"ל. דובר צה"ל לא "התנצל על הריגת מחבלים". הוא תידרך את הכתבים הצבאיים על מה שאירע אתמול בעזה בדרך היחידה שהוא אמור לעשות זאת:  מדוייק, אמין וברור. בנט כנראה רוצה את קול הרעם מקהיר, שיתרברב בדברים שלא היו."

ח"כ אלעזר שטרן, אלוף לשעבר מסר: "חבל ששרים בממשלה, במקום לחזק את הצבא אחרי אירוע כזה, בוחרים שוב ושוב לעשות סיבוב פוליטי על חשבון צה"ל היקר לנו מכל."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ליברמן לא מפסיק לחפש את הבית היהודי עם תרוציו העלובים
נאוה | 31-10-2017 14:43
בושה וחרפה דבריו של דובר צהל שברור שהם בהדרכת ליברמן שר הבטחון הרופס ! אין מה להתנצל שהצלחנו לחסל את המנהרה ואפילו על יושביה/מקימיה , כל הכבוד לצהל .