אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארגון 'חותם' משיב אש: "מסווה הלכתי"

ארגון חותם מפרסם תגובה חריפה למכתב ההתראה שנשלח אליו בידי ארגון השגחה פרטית: "השגחה פרטית חושבים שיוכלו להוליך שולל את הציבור"

ארגון 'חותם' משיב אש: "מסווה הלכתי"
  אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

בארגון 'חותם' מגיבים לפרסומים של ארגון 'השגחה פרטית' אשר פירסם מכתב התראה אותו שלח לארגון ולרב שמואל אליהו. במכתב מאיימים בהשגחה פרטית בתביעת דיבה כנגד חותם והרב אליהו בגין פרסומים שונים הנוגעים לארגון.

גומרים בארגון ששוחחו עם 'סרוגים' מסרו כי "ארגון השגחה פרטית לקידום יהדות פלורליסטית בישראל, מתגלה בימים האחרונים כלא-ממש פלורליסטי ומנסה לסתום פיות באיומים והפחדות על תביעת דיבה. אולם אנחנו בארגון חותם נמשיך להביא לידיעת הציבור את הדיווחים שמגיעים אלינו, במטרה למנוע הכשלת הציבור ופגיעה בשומרי הכשרות, ונמשיך לפעול כנגד גופים הפועלים במסווה 'הלכתי' שנועד לטשטש את המציאות ולהציג בפני הציבור מצג שווא".

בחותם התייחסו גם לגופן של טענות השגחה פרטית במכתב: "באשר לשני הפרסומים האמורים, על פי העולה מדברי הרב שמואל אליהו, שאומתו גם בתגובת מערך הכשרות הארצי של הרבנות, נתגלתה פרצת כשרות חמורה שגרמה לכך שנמכר בשר פיגולים בחנות שעמדה תחת פיקוחה של 'השגחה פרטית'. ברור שיש עניין רב לציבור בהבאת דברי הרב אליהו כלשונם לשם שמירת האינטרסים המוגנים ב'חוק הונאה בכשרות', ואף לשם הגנה על זכויות צרכני הכשרות. מטעמי הוגנות אף לא הוסרה תגובת עמותת 'השגחה פרטית' לפרסומים בדף הפייסבוק של חותם", סיפרו בחותם.

בנוסף התייחסו בחותם בנוגע לפרסום הנוסף בגינו נשלח מכתב האיום מהשגחה פרטית: "בפרסום הנוסף ביקשנו להביא לידיעת הציבור כי שמה הקודם של העמותה היה 'השגחה פרטית לקידום יהדות פלורליסטית בישראל' דבר המעיד כאלף עדים על המגמות אותן מבקש הארגון לקדם ועל הזיקה לארגונים שונים שאין צורך אפילו לציין את שמם, ואכן תמוה מדוע שונה שמה של העמותה? מה ביקשו להסתיר מאיתנו?" שאלו בחותם".

"בתגובתה המגוחכת והתכחשותה לפרסום הנ"ל עמותת 'השגחה פרטית' טועה לחשוב שתוכל להוליך שולל ציבור רחב בישראל. אולם כל מי שעיניו בראשו מבין את משמעות הדברים. אנו מזמינים את חברי העמותה לבקר באתר ארגון 'פנים' המאגד תחתיו ארגונים ליברליים, קונסרבטיביים ורפורמים כדוגמת התנועה הרפורמית, בית דניאל, התנועה המסורתית ועוד, ולקרוא שם את מטרות 'עמותת השגחה פרטית', החברה בגאון בארגון שנוי במחלוקת זה." הוסיפו.

לסיום מסרו הגורמים כי "'השגחה פרטית' חופרת לעצמה במו ידיה את הבור שאליו היא נופלת, כל מה שנותר לנו לעשות הוא לעמוד מן הצד ולתת לאמת להתגלות, למען ידע הציבור וייזהר מן ההטעיה החמורה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לא הייתי תמים באשר לכוונות אך לא ידעתי שזה שמם המלא
מאן דאמר | 23-10-2017 21:30
מעכשיו צריך לפרסם את שמם המלא בכל מקום. שידעו הציבור תודה לארגון חותם על האזהרה החשובה.
2
למה חותם מחפים על כשרות רבנות שאין לסמוך עליה
עדין | 24-10-2017 8:04
הכל אינטרסים. אך מה על הכשרות ?
3
זה לא יעזור לכם מושחתים
ישעיהו | 24-10-2017 8:55
בור השומן של משרות פיקטיביות עבור אלפי משגיחי הכשרות הבטלנים של הרבנות הראשית עומד להיסתם. הירידה בעלות הכשרות תעזור ליותר עסקי מזון לשרוד וכך להרבה עובדים במישרות אמיתיות לשמור על מקום עבודתם. כנראה שגם שהציבור הרחב ירוויח מירידת מחירי המזון שהם יקרים להחריד בישראל לעומת העולם הרחב. השימוש בטיעונים הלכתיים פיקטיביים לא יעצור את המהלך המבורך הזה.
4
התנהגות הצבא עם חיילים דתיים- בכתבה עצמה נכתב שלא ניתן
נאוה | 26-10-2017 17:26
להתפלל, ולעיתים מוותרים על האוכל כדי להתפלל. - זה צהל שם עם ישראל ??? וזה רק חלק קטן ממה שנכתב באתר כיפה עם שם בדוי - מזועזעת . שי (שם בדוי) הוא קצין טרי שבקבילה שהגיש הוא מגולל טענות רבות וקשות כנגד התנהלות הצבא והיחס שקיבלו החיילים הדתיים. הרצאות בשבת על חוסר הרלוונטיות של היהדות, זליגת בנות למגורי הבנים. מלחמה על תפילות ועוד. דוצ: הכל בהתאם לפקודות הצבא. קראו קטעים נבחרים מהקבילה