בהשגחה פרטית עונים לסמוטריץ': "רודפים אותנו"

על רקע המכתב ששיגר הבוקר חה"כ בצלאל סמוטריץ' ליועמ"ש מנדלבליט כי מסעדות שונות מנפיקות תעודת כשרות שקרית, ובכך "מבזות את מערכת אכיפת החוק", שהחליטה כי הדבר אסור. אומרים בארגון השגחה פרטית: "רודפים את אלו שמקדמים בשטח כשרות הלכתית, איכותית ונקייה מאינטרסים פסולים ופוליטיקה"

בהשגחה פרטית עונים לסמוטריץ': "רודפים אותנו"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר היום (ראשון) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו הוא קורא לו להורות על טיפול מחמיר למי שלדבריו עוברים על 'חוק איסור הונאה בכשרות', לרבות בדיקת הגשת בקשה לפירוק עמותות העוברות לדבריו על החוק, ומפרסמות "תעודת כשרות" שקרית. בכך התכוון סמוטריץ' לארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית', שטוען בתגובה כי חה"כ "מחזק את מונופול הכשרות הכושל והמכשיל".

בפסק דין שניתן בהרכב מורחב של שבעה שופטים, נדחתה על ידי בג"ץ  עתירה של המרכז הרפורמי לדת ומדינה בשיתוף עם בעלי מסעדות בירושלים לביטול חוק איסור הונאה בכשרות, שאוסר בתכלית להציג מצג כשרותי כלשהו לרבות "תעודת כשרות אלטרנטיבית", או לציין את הביטוי : "על פי כללי ההלכה" נכתב בפסק הדין.

אלא טוען ח"כ סמוטריץ', שמאז שניתן פסק הדין, "ישנם גורמים שמבזים את מערכת אכיפת החוק ומנפיקים עבור מסעדות שונות תעודת הצהרה המתייחסת לכשרות המזון במקום, ובסוף ההצהרה אף מחתימים רב שמאשר את ההצהרה ואת הפיקוח עליה ע"י צוות שהוכשר ע"י לשם כך".

עוד הוסיף, למותר לציין כי מצג זה הינו מצג כשרותי לכל דבר ועניין, וככל שתעודות ההצהרה מונפקות ע"י עמותה פרטית או עסק פרטי לכשרות אלטרנטיבית הנה בניגוד גמור לחוק איסור הונאה בכשרות ואף לפסק דין בדנג"ץ גיני שמתיר רק לבעל העסק להציג הצהרה על מצג האמת שבבית העסק.

בתגובת ארגון 'השגחה פרטית' תוקפים את מכתבו של חה"כ סמוטריץ' למנדבליט ואומרים כי "עצוב לראות שכמו תקליט שבור, יש גורמים שבמקום לפעול במרץ לשיפור רמת הכשרות בישראל ע"י פתיחת השוק לתחרות – עושים ככל יכולתם כדי לחזק את מונופול הכשרות הכושל והמכשיל, ולרדוף את אלו שמקדמים בשטח כשרות הלכתית, איכותית ונקייה מאינטרסים פסולים ופוליטיקה".

"מה שחסר לנו בישראל זה שינוי בסיסי בצורה שבה שירותי הכשרות בישראל ניתנים", הוסיפו בארגון, ו"לא הנצחת המציאות העגומה שמאפיינת את תחום הכשרות כיום".

לדבריו, "מציאות בה יש דריכה ברגל גסה על החוק ועל פס"ד של בג"ץ הינה מצב בלתי נסבל במדינת חוק, ולכן אבקשך להורות על טיפול מחמיר בנושא של גורמי האכיפה השונים, לרבות בדיקת הגשת בקשה לפירוק עמותות העוברות על החוק". לסיום הוא הפנה את היועמ"ש למכתב ששלח אליו לפני כחצי שנה ובו דרש את הסדרת "הגשת כתבי אישום כנגד עברייני כשרות".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
לא הבנתי את התשובה שלהם
יהודי פשוט | 22-10-2017 18:28
הוא טען שזה לא חוקי, אז מה אתם מברברים את המוח על מונפול, זה לא הדיון כרגע. זכותכם לחשוב שלא צריך מונפול, אך בגצ קבע שכרגע לפי החוק יש מונפול והפעילות שלכם היא לא חוקית, לכן לעת עתה אתם חייבים על פי חוק להפסיק.