חדש בווטסאפ: שיתוף מיקום בזמן אמת

ווטסאפ משיקה פיצ'ר חדש שיעזור לנו למצוא אחד את השני מהר יותר בעזרת לחיצת כפתור- אז מתי נוכל ליהנות מהפיצ'רהחדש? והאם יש לחשוש מפגיעה בפרטיות שלנו בעקבות כך?  

בקרוב אנשי הקשר שלכם יוכלו לדעת בדיוק איפה אתם
  (צילום: שטארסטוק)

חוץ מהתקלות הרבות באייפון איתם מנסה להתמודד, אפליקציית המסרים, ווטסאפ הודיעה לאחרונה על השקת פיצ'ר חדש שיעזור לנו למצוא אחד את השני מהר יותר ובזמן אמת בעזרת לחיצת כפתור.

הפיצ'ר החדש "מיקום בזמן אמת" ("live location"), הוא בעצם פיתוח מתקדם של האופציה שהוסיפה ווטסאפ כבר בעבר לשיתוף מיקום באמצעות הודעה. אלא שבנוסף לכך הפיצ'ר החדש יאפשר לשתף מיקום בלייב תוך כדי שיחה כך שחברכם יוכלו לעקוב אחר מיקומכם באופן דינמי על המפה. בעוד שהמשתמש יוכל לבחור את זמן שיתוף מיקומו בלייב בין רבע שעה- לשמונה שעות.

(צילום מסך)

ומה בנוגע לפרטיות המשתמש? ווטסאפ מרגיעה כי האפשרות החדשה פשוטה ומאובטחת והדגישו כי כי בדומה להצפנת ההודעות, גם שיתוף המיקום יהיה מאובטח ברמה גבוהה כך שרק שני המכשירים שבהם מתנהלת השיחה יהיו חשופים למיקום המתעדכן. גם בנושא חיי הסוללה שחשובים לא פחות הדגישו בווטסאפ כי הקדישו תשומת לב מירבית לחיי הסוללה, כך שעל אף שהפיצ'ר דורש הפעלת ה-GPS ונדידת נתונים- חיי הסוללה ישמרו ככל הניתן.

הפיצ'ר החדש יושק בהדרגה במדינות שונות, בשלב זה הוא עדין לא זמין בישראל.

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע