משמיצים את 'השגחה פרטית'; הוציאו להם שם רע

רבני ורבניות בית הלל בהחלטה מפתיע תומכים בכשרות 'השגחה פרטית' ומצרים על המתקפה החריפה כנגד הארגון ומערכת הכשרות שבבעלותו: "יש פה הוצאת דיבה ושם רע, ללא ביסוס עובדתי ואנו מבקשים לחזק את ידם ופעילותם", אומרים בארגון

משמיצים את 'השגחה פרטית'; הוציאו להם שם רע
  מנכ"ל הארגון (דוברות ארגון רבני ורבניות בית הלל)

ארגון בית הלל הוציא הלילה (חמישי) הודעת תמיכה בארגון 'השגחה פרטית', זאת לאור הדברים החריפים שנאמרו עליהם מצד רבנים שונים בציונות הדתית. בניהם, הרב יעקב אריאל שטען כנגדם כי אוכל שנמצא במקום שיש בו תעודת כשרות של ארגון פרטי הוא "חשש טריפה".

לדבריהם, "בראש ארגון השגחה פרטית עומדים אנשים ראויים ואחראיים ביותר, רבנים מומחים בתחום הכשרות ובעלי ניסיון רב בארץ ובעולם".

בארגון מסבירים כי נהלי הכשרות וההשגחה של 'השגחה פרטית' לא נופלים מהמצוי במערכות הכשרות של הרבנות הראשית לישראל ואף במקרים רבים הן הנהלים והן התוצאה הסופית עולים בטיבם על מקומות המחזיקים תעודת כשרות מטעם הרבנות המקומית.

מונופול הכשרות הקיים איננו בריא ופוגע בכשרות בארץ

עוד אמרו בהודעה, "אנו סבורים שמונופול הכשרות הקיים איננו בריא וגורם לפגיעה בכשרות בארץ ולכן יש לעודד גופים כמו השגחה פרטית בפעילותם המבורכת, ובלבד שזו תעשה מתוך אחריות ומקצועיות".

"אחריות זו מחייבת שקיפות במידע לפיו הוא פועל", הוסיפו בארגון, וכן "מחויבות לעבוד תחת נהלים המבוססים הלכתית".

"בהשמצות שנשמעו כלפי גוף זה בימים האחרונים יש משום הוצאת דיבה ושם רע, ללא ביסוס עובדתי ואנו מבקשים לחזק את ידם ופעילותם", תקפו בחריפות את המבקרים.

לבסוף, קוראים בארגון למערכת הכשרות הממלכתית ל"העניק פיקוח ואישור למערכת כשרות ראויה זו, ובכך להסיר את מונופול הכשרות".

ח״כ רחל עזריה מכולנו, התייחסה לתמיכת בית הלל בהשגחה פרטית וברכה את בית הלל על ההצטרפות למאבק על הכשרות במדינת ישראל: "תמיכת ארגון רבנים ורבניות מהציונות הדתית תיתן תנופה להמשך המאבק במונפול הכשרות בישראל".

"עם ישראל כבר מזמן הצביע ברגליים ואומר בפירוש: כן לכשרות ולא למונופול", לשון חברת הכנסת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מכיר את הרב דובדבני, ת"ח ירא שמים, שלא מחפש שום אינטרס
גדי | 19-10-2017 12:38
אני באמת לא מכיר את הארגון ופעלו, ורמת הכשרות של המקומות עליהם הוא מפקח.אבל אני מכיר את הרב אורן דובדבני, ברור לו שכל כוונתו היא לטובת מערך הכשרות ולא להפך. מדובר בתח ירא שמים בעל שיעור קומה. ומהמומחים ביותר בארץ בנושאי כשרות
2
עד מתי לעדה הרעה הזאת
| 19-10-2017 13:18
3
את מי זה הפתיע?
| 19-10-2017 14:25
4
ברור שכשרוצים שווה יותר מכשרות רבנות כושלת
אלי | 19-10-2017 20:18
הרבנות הראשית פשטה רגל, עלובת מעש. ארגון כשרות מהודרת יותר אמין. תעודת ההכשר של הרבנות או הבדצים לסוגיהם- לא שווה כלום. הכל בלוף, שרות תעסוקה לבטלנים שלא למדו ליבה. מי צריך את המשגיחים הרמאים למיניהם? יאמר בקול- אין כשרות בישראל, יש רק חזקת כשרות של כל מקום עם תעודה. יש רמאים ויש עוצמי עיניים ויש נאמנים. ככלל- רבני צוהר צודקים, הרבנות נכשלה ומכשילה את הרבים.
5
לא רבנים, אידיוטים!! חבורה של קשקשנים.
תלמיד של הרב יעקב אריאל שליט"א! | 20-10-2017 0:00
מי הם בכלל?!