"נישן על המדרכה עד שהממשלה הזו תתעשת"

במסיבת עיתונאים מיוחדת מול בית ראש הממשלה התכנסו ראשי ראשויות ביהודה ושומרון ומשפחות שכולות כדי למחות על הקפאת הבנייה והיעדר תקציבים לתשתיות ביטחון: "אנשים נרצחים בפיגועים וכל פעם מגיעים הפוליטיקאים שאומרים שיהיה מרכיבי ביטחון כאשר בכל מקום אחר זה טרייואלי- ביו"ש זה לא"

"נישן על המדרכה עד שהממשלה הזו תתעשת"

מחריפים את המאבק מול ראש הממשלה על הביטחון והבנייה ביו"ש. משפחות שכולות ונפגעי טרור, יחד עם ראשי המועצות ביהודה ושמרון קיימו היום (רביעי) ישיבת מחאה מול בית ראש הממשלה על הקפאת הבנייה ביישובים והיעדר תקציבים לפיתוח תשתיות ומרכיבי ביטחון ההפקרות במרכיבי הביטחון.

'מרכיבי ביטחון' הינו תחום פעולה, אשר נועד לתת מענה לאוכלוסייה האזרחית בעורף בתוך היישובים ובדרכים אליהם, באמצעות מכלול אמצעים, כגון סלילת כבישים עוקפים,  גדרות מותאמות , רכש רכבי ביטחון, מערכות מיגון טכנולוגיות, מערכת כריזה ועוד, אשר ייעודם לספק הגנה בשוטף ובחירום כנגד חדירת מחבלים ליישובים ופגיעה בתושבים.

הדס מזרחי, אלמנתו של סנ"צ ברוך שנרצח בפיגוע הירי, פתחה את מסיבת העיתונאים והודיעה כי פנתה לראש מועצת שומרון יוסי דגן ולראשי רשויות נוספים ביוש בבקשה להצטרף אליה למשפחות השכולות בדרישה למרכיבי בטחון בישובים ובכבישים לבטחון ולבנייה. "אני מגיעה לכאן כי אני מאוד כאובה. סיימנו את המשפט מול המחבל לפני שבוע וחצי, בו הוא הודה שחיפש מקום לעשות את הפיגוע שאין בו קליטה סולארית. בכוחות אחרונים הצלחתי לברוח מהמחבל ולהודיע שירו עלינו ממארב ואנחנו תקועים".

עוד אמרה מזרחי, שהוריה גרים בקריית ארבע: "אני נוסעת לקריית ארבע בכבישים לא כבישים. אי אפשר להגיע לשם ללא קבלת אבנים או בקטב"ים. למה תושבי יהודה ושומרון צריכים לסבול?

"יש הבטחות כל הזמן משר הביטחון ואני מעריכה אותם, ההבטחות מובטחות אבל הכסף לא ניתן", הוסיפה מזרחי. "אם עוד שבועיים זה לא מתבצע, אני אגיע להתבצר פה עם הילדים שלי והמשפחות השכולות עד שיטפלו ויתקנו את הדברים האלו", איימה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הודיע כי ראשי הרשויות ביו"ש יצטרפו למחאה ואמר: "אנחנו במשבר אמון קשה מול ההבטחות שקיבלנו פעם אחר פעם. אנשים נרצחים בפיגועים וכל פעם מגיעים הפוליטיקאים שמגיעים ואומרים שיהיה מרכיבי ביטחון, כבישים, תאורה כאשר בכל מקום אחר זה טרייואלי, ביו"ש זה לא.

דגן תקף בחריפות, כי "זאת הממשלה הכי לאומית  שהייתה בישראל, אבל מחזור הבטחות וכותרות מדומיינות לא הולכים למכולת, לא בונים בתים ולא סוללים כבישים".

"אם לא יהיה פתרון סגור, לא ספין- אנחנו נצטרף למשפחות השכולות ונישן על המדרכה עד שהממשלה הזו תתעשת", הוסיף ראש המועצה.

פעילות זו מבוצעת באמצעות פיקוד העורף והיחידה להתיישבות במשרד הביטחון, בישובים קדמיים, יישובי קו העימות ובישובים הנמצאים אל מול אוכלוסייה עוינת. לכל ישוב נבנית תכנית אבטחה הכוללת אחזקה ופיתוח בהתאם להחלטות ממשלה ולאור הערכות מצב מודיעיניות המתייחסות לאיומים השונים.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע