הקהילה שבונה את בית הכנסת לפני שהתושבים מגיעים - סרוגים

הקהילה שבונה את בית הכנסת לפני שהתושבים מגיעים

בית הכנסת הנבנה בימים אלה צפוי לפעול באופן תדיר לצד פעילות קהילתית מגוונת הצפויה לכלול ערבי נשים וגברים, פעילות לילדים, הרצאות בנושאים שונים ואולם לאירועי קהילה

author-image
הקהילה שבונה את בית הכנסת לפני שהתושבים מגיעים

אחת המטרות הגדולות שהציבו לעצמם היזמים בפרויקט הבניה כרמי הנדיב, היא חתירה למצב בו התשתיות החברתיות והמוסדות יהיו מוכנים  ככל האפשר בסמוך לאיכלוס הדיירים הראשונים בשכונה. 'כרמי הנדיב' צפויה לכלול בסופו של דבר – למעלה מ-3,000 יחידות דיור. לשתי החברות שבונות את השכונה ניסיון עצום בבניית שכונות ענק, עובדה – כבר בשלבים הראשונים נמכרו למעלה מ 300 יחידות דיור. ציפחה אינטרנשיונל ורוטשטיין נותנות מענה כולל לצורכי הלקוחות, ובשיתוף מלא עם העירייה דואגות גם לשטחים הציבוריים ולמוסדות הציבור והחינוך בשכונת כרמי הנדיב. במסגרת התב”ע צפויים להיבנות בשכונה גם שטחי מסחר וגינות וגם גנים ובתי ספר, השכונה לא מנותקת מהעיר, דייריה יהיו קרובים לכל מה שיש לקריית מלאכי להציע. כולל למרכזים מסחריים קרובים.

אז מה הייתם רוצים לראות בשכונה שלכם כבר בשבת הראשונה שתגורו בבית החדש?

גני ילדים, בית כנסת כמובן, ובית ספר ומקווה וכל שירותי הדת המיועדים לשומרי מצוות, וזה בדיוק מה שעשו בכרמי הנדיב. עם בניית השכונות והשלבים הראשונים, נפגשו היזמים עם מנהל הגרעין התורני בקרית מלאכי אופיר חיים. המטרה: גיבוש, איחוד וחיבור הקהילה הוותיקה של קריית מלאכי עם קהילת התושבים החדשים בפרויקט כרמי הנדיב. מנהל הגרעין התורני בקריית מלאכי והיזמים בכרמי הנדיב רואים עין בעין את המטרה החשובה של איחוד הקהילות. ככלל, רכישת דירה עם הצטרפות לקהילה מגובשת, זהו יתרון גדול לשכונה חדשה וקצב ההצטרפות לפרוייקט כרמי הנדיב, רק מאשש את ההנחה הזאת.

וכך, במקביל להגעת דיירי השכונה החדשה, הוחל בבניית מבנה בית הכנסת שצפוי להשתרע על פני כ- 345 מטר ויחולק לשני חלקים שישמשו את הצרכים הרוחניים והקהילתיים של תושבי השכונה החדשה והתושבים הוותיקים כאחד. בצד הרוחני, צפוי לפעול בית מדרש ובו 20 אברכים קבועים שלומדים בו בשעות היום, כאשר בערב ימסרו מגוון שיעורי תורה בנושאים שונים לגברים ולנשים.

גרעין מרכז נריה קיים בקרית מלאכי למעלה מעשרים שנה, הבשורה על הקמת שכונת ענק חדשה בסמוך, מילאה את אנשי הגרעין התורני בשמחה רבה ותקווה גדולה להבאת קהל צעיר ואיכותי. "כששמענו שהולכת לקום קהילה חדשה, זה עניין אותנו מאוד, כי קהילה חדשה שמגיעה עם תחושת שליחות אלו בדיוק האנשים שיכולים לפעול בקרית מלאכי, אלו אנשים שלאחר שעות העבודה שלהם תורמים מזמנם", מסביר אופיר חיים, מגרעין מרכז נריה. הוא וחבריו מרגישים כי השכונה החדשה היא הזדמנות חיובית לנסות לרתום את תושביה לפעילות הגרעין התורני, פעילות חברתית עם הקהילה הוותיקה בקרית מלאכי.

בית הכנסת צפוי לפעול באופן תדיר לצד פעילות קהילתית מגוונת האמורה לכלול בין היתר ערבי נשים וגברים, פעילות לילדים, הרצאות בנושאים שונים ואולם שמחות. כל זאת כדי לחבר בין הקהילות.

הגרעין התורני מרכז נריה פועל בארבעה תחומים עיקריים כמו חינוך, רווחה, זהות יהודית / הפצת תורה והעצמת המשפחה, כשבכל תחום יש פרויקטים ייעודיים. "בתחום המשפחה למשל", מגלה אופיר, "אנחנו מדריכים כלות וחתנים באופן רשמי מטעם המועצה הדתית. מעל 1200 נרשמו לנישואים ואנשים מהקהילה שלנו התנדבו ללמוד הדרכת כלות וחתנים, שילמו בזמן ובכסף, כדי להדריך את הכלות והחתנים מתוך מגמה לשמור איתם על קשר גם לאחר הנישואים, מתוך כך אגב, נולדה התחנה לטיפול זוגי וייעוץ נישואים".

ואכן, גרעין מרכז נריה הסמוך לשכונת כרמי הנדיב פועל בקהילה מסביב עם לימודי בר מצווה, ליווי משפחות אבלות שזקוקות לתמיכה, שבו מגיע נציג למשפחה מטעם הגרעין והמועצה הדתית, מסייעים הלכתית ונפשית בכל מה שצריך במהלך שנת האבלות וגם פרויקט גדול מאד להדרכה הורית שאנשי הגרעין מקיימים בגנים ובבתי ספר, כולל הרצאות והדרכה הורית בנושאי גבולות, העצמת הילד וכו'

החברות רוטשטיין נדל”ן בע”מ וציפחה אינטרנשיונל, בעלות שם טוב ומוניטין בתחום, נחשבות לחברות אמינות מאוד: ציפחה אינטרנשיונל בנתה את אחוזת ברכפלד במודיעין עלית והרבה פרויקטים נוספים ברחבי הארץ, וחברת רוטשטיין קיימת מעל 60 שנה, היא נהנית מחוסן פיננסי ונסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. מאז הוקמה, הטביעה החברה את חותמה בשוק הבנייה הפרטי והציבורי ברחבי הארץ, תוך הקפדה דקדקנית על ניהול הנדסי ואיכות ללא פשרות שהם המאפיינים הבולטים של החברה. השתיים, בונות את 'כרמי הנדיב' כשכונה נפרדת בקריית מלאכי המתחדשת ומתפתחת במהירות שיא, בין קריית מלאכי לכפר ורבורג ובאר טוביה.כ- 30 דקות לתל אביב, כ- 40 דקות לירושלים, וסמוך מאוד לכביש 6. התשתיות המודרניות מקרבות את העיר למרכז ועדיין אפשר למצוא בה דירות 4 חדרים במחירים סבירים, במפרט שלא נופל מדירות במרכז.

לצד הרוחניות והיחסים החמים בתוך הקהילה והקהילות השותפות, מציעה החברה "גן עדן ירוק" בכל מה שקשור לגשמיות ולחיים השוטפים בתוך השכונה החדשה. גן העדן הירוק שמציעה חברת הבנייה, ירחיב את דעתו של הדייר ומשפחתו: רחבות הבניינים מלאות בצמחיה, למעלה מ 120 דונם בשטח הפרויקט, צפויים להיות מוקדשים לפארקים וגני שעשועים כשלא רחוק משם נמצא יער באר טוביה המתפרס על כ- 1,000 דונם. היער נחשב לפנינת טבע איכותית ונדירה.

עד כמה יהיה מקום בבית הכנסת החדש גם לוותיקים?

אנחנו מניחים שתהיה תנועה בשתי הכיוונים, יהיו אנשים מהקהילה הוותיקה שישמחו להתפלל בבית הכנסת החדש ויהיו אנשים מהקהילה החדשה שישמחו להשתלב בבתי כנסת קיימים בקרית מלאכי", עונה אופיר חיים, "כמו שאנשים מהקהילה החדשה שיעדיפו דווקא להתפלל בבתי הכנסת של הגרעין הוותיק. אנחנו מניחים שתהיה תנועה לכל הכיוונים, אנחנו עם אחד ומאוחד. אל תשכח שמטרת הפרויקט היא לייצר גשר, כדי שלא יהיה חלילה ניתוק בין השכונה החדשה לבין השכונות הוותיקות. הרעיון הוא לטשטש את הגבול הזה והרצון הוא לערבב את החדשים והישנים ולייצר קהילה אחת, זאת הבשורה שלנו…"

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חילונים גם יכולים להצטרף לקהילה ?
שאלה | 23-12-2017 22:10
אפשר?