אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישראל מדינת טרור גזענית?צפו בתשובת החכי"ת

ח"כ שרן השכל לא מוותרת, ועונה בתקיפות לנציג הפלסטיני בכנס האיגוד הבין פרלמנטרי (IPU) שהאשים אותה כי מדינת ישראל היא מדינת טרור, והחוקים שבה גזעניים. צפו בתשובתה המלאה

ישראל מדינת טרור גזענית?צפו בתשובת החכי"ת
  השכל עונה לנציג הפלסטיני (צילום: מתוך הסרטון)

בכנס האיגוד הבין פרלמנטרי (IPU) שנערך השנה בסנט פטרסבורג, התקיים וויכוח בין ח"כ השכל לנציג הפלסטיני

ח"כ שרן השכל שנבחרה לאחרונה לכהן בוועד המנהל בוועדת הצעירים של איגוד IPU, עונה בתקיפות לנציג הפלסטיני בכנס, לאחר שהאשים אותה כי מדינת ישראל היא מדינת טרור, והחוקים שבה גזעניים.

השכל פנתה לנציג,  "אתה אומר שהחוק בישראל הוא גזעני. החוק ברשות הפלסטינית קובע שכל מי שימכור אדמה ליהודי דינו מוות. האם זה לא חוק גזעני? החקיקה הגזענית שלכם קיימת כלפי יהודים כבר במשך שנים".

השכל הסבירה בתוקף כי, "ישראל זו המדינה היחידה במזרח התיכון שהיא דמוקרטיה, מעניקה זכויות שוות לכל אזרחיה לא משנה אם הם מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים, יהודים, או מיעוט אחר".

"במובן הזה", המשיכה חברת הכנסת להבהיר את הדברים. "אני חושבת שזה ברור כשאתה אומר שהבעיה היא בכיבוש אתה צריך להסתכל פנימה. תסתכל על הבעיה האמתית. כשאתה תפסיק להסית לטרור, אלימות ושנאה נגד ישראל, אז נוכל לחיות בדו קיום.
אנחנו חיים בישראל בדו קיום עם תרבויות רבות ודתות שונות. אבל אתם עדיין ממשיכים להסית את הדור הצעיר שלכם לשנאה וטרור, עוד הוסיפה.

"מה קרה עם האוטונומיה של רצועת עזה? על מה בחרו להשקיע את כספי התשתיות? במקום להשקיע בתשתיות מים, חשמל, מערכת חינוך, בחרו להשקיע במנהרות טרור, בטילים?
האם זה דו קיום או שזה עוד מלחמה, שנאה ואלימות?"

"כשאתם תהיו מוכנים לשבת למשא ומתן בתנאי של דו קיום אמיתי בלי אלימות ובלי שנאה", אמרה השכל, "אז נוכל לראות עתיד טוב יותר לשני הצדדים, סיכמה את דבריה.

איגוד IPU הוא אחד מהארגונים הבין לאומיים הוותיקים ביותר ובעל מעמד של משקיף באו״ם. האיגוד משמש כפורום למפגש ולדיאלוג בין חברי פרלמנטים לשם קידום מטרות של שלום ושיתוף פעולה בין העמים ולקידום הדמוקרטיה הייצוגית.

בין אספותיו הוא בעניינים פוליטיים ובבעיות בין-לאומיות שעל סדר-היום בשישה תחומים מרכזיים, שלום וביטחון, פיתוח בר-קיימא, חינוך, מדע ותרבות, נשים בפוליטיקה, זכויות אדם ומשפט הומניטרי ודמוקרטיה ייצוגית.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו