אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אוניברסיטת אריאל: שנת הלימודים לא תיפתח

כ- 15 אלף סטודנטים הלומדים באוניברסיטת אריאל, לא ייפתחו את שנת הלימודים בשבוע הבא, זאת בשל סכסוך עבודה שהכריז אתמול ועד העובדים המנהלי בין הסגל למנהלת האוניברסיטה. "מקווים ששנת הלימודים תפתח כסדרה ללא פגיעה בנו- הסטודנטים", נמסר מהאגודה

אוניברסיטת אריאל: שנת הלימודים לא תיפתח
  הכניסה לאוניברסיטה (צילום: צילום: גיל לרנר)

הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל הודיע אתמול (ראשון) ל-15 אלף הסטודנטים הלומדים באוניברסיטה כי אין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים הקרובה.  זאת לאחר שהמשא ומתן עם מנהלת האוניברסיטה על הסכם קיבוצי חדש נכשל, ואין בכוונתו לפתוח את שנת הלימודים שאמורה להתחיל ביום ראשון הבא.

כ-400 אנשי הסגל הודיעו כי ישביתו את הלימודים לאחר שלטענתם בחודש אוקטובר האחרון פג תוקפו של הסכם קיבוצי הקודם שהסדיר את תנאי העסקתם של העובדים ולא נחתם הסכם קיבוצי חדש.

בוועד העובדים אומרים להגנתם, כי על פי בקשתם הוגשה בסוף חודש בפברואר טיוטה  להנהלת האוניברסיטה, אך נציגי האוניברסיטה התחמקו מלהיפגש עם נציגי ארגון הסגל הבכיר במשך תקופה ארוכה והביאו למשבר.

לדבריהם, בין הסעיפים אותם דורש הסגל לבטל, נמצא ביטול תנאים שהיו קיימים בהסכם הקיבוצי שפג תוקפו, כמו ביטול התנאים המפלים לקבלת מענקים שונים בהם רק חלק מהמרצים מקבלים. כמו כן, נמצאו מספר תקנות שהופרו בהסכמים הקיבוציים הקודמים שהמנהלה נמנעת מלתקן.

יו"ר ארגון הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל, פרופ' אשר יהלום: "עם הפיכת המכללה לאוניברסיטה התבקש הסגל לקחת חלק במאמצים ולוותר על חלק מתנאי השכר המקובלים באוניברסיטאות במדינת ישראל. מטעמים של סולידריות ומפאת הדאגה שלנו לאוניברסיטה הסכמנו לוותר על חלק מהתנאים על מנת לסייע לאוניברסיטה להצליח בדרכה", אמר יהלום

עוד הוסיף כי, "למרות תרומתנו, ולמרות המאמצים שלנו לסייע למוסד להצליח, למרבה הצער, מנהלת האוניברסיטה פועלת כנגד אנשי הסגל ותנאיהם".

כך, בין היתר,  לדבריו, היא מסרבת לחתום על הסכם קיבוצי חדש המשווה את התנאים שלנו לתנאים המקובלים בשאר אוניברסיטאות המחקר. כמו כן, היא מפרה הסכמים קיימים, ומסרבת לנהל משא ומתן מזורז שיביא לחתימה על הסכם קיבוצי חדש והוגן ובתיקון ההפרות. לפיכך, למרבה הצער, לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הקרובה".

בתוך כך, הוציאה אתמול  אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הבהרה לסטודנטים לקראת שנת הלימודים, בהם הודיעו כי ועד העובדים הבכיר באוניברסיטה הודיע על שביתה. בנוסף לכך, ועד העובדים המנהלי הודיע על סכסוך עבודה והכריז כי אם עד לתאריך ה-18 באוקטובר הנהלת האוניברסיטה לא תגיע לשולחן הדיונים עם ועדי העובדים, יפתחו הוועדים בשביתה.

באגודה הסבירו כי המשמעות מבחינת הסטודנטים הינה שהאוניברסיטה משובתת החל מה-18 באוקטובר: לא יתקיימו מבחנים, מתן שירות במחלקות הלימוד והמדורים השונים יפסקו, ותהליך פתיחת שנת הלימודים החדשה ייעצר.

לסיכום הוסיפו, כי הם מקווים כי כל הצדדים יגיעו להסכמה וליישור ההדורים, "בכדי שנפתח את שנת הלימודים כסדרה ללא פגיעה בנו – הסטודנטים".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו