אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אונסק"ו: במה להחלטות הזויות, אנטי ישראליות ואנטישמיות

ראש הממשלה נתניהו התייחס בישיבת המשלה על החלטת טראמפ לא לאשרר את הסכם הגרעין עם איראן, עדכן על הנחייתו למשרד החוץ להיערך ליציאתה של ישראל מארגון אונסק"ו, ולאחר וויכוח עם השרים, עדכן כי יקדם פתרון לכבישים העוקפים ביו"ש בהקדם

אונסק"ו: במה להחלטות הזויות, אנטי ישראליות ואנטישמיות
  (צילום לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) למספר נושאים שעל סדר היום. בניהם,  "ההחלטה האמיצה" של טראמפ לא להמשיך את הסכם הגרעין עם איראן, וכן ההנחיה למשרד החוץ להיערך ליציאתה של ישראל מארגון אונסק"ו, זאת בעקבות עזיבתה של ארה"ב. בנוסף, אמר רה"מ כי יקדם פתרון לכבישים העוקפים בהקדם – גם אם יידרש לצורך כך קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה.

(קרדיט: וידאו: עומר מירון, לע"מ סאונד: ניר שרף, לע"מ)

בפתח דבריו אמר רה"מ, כי הוא מברך את הנשיא טראמפ על החלטתו החשובה בעניין איראן: " ברור לחלוטין, אם בוחנים את ההסכם הזה, שאם לא ישתנה דבר, לאיראן יהיה ארסנל של נשק גרעיני תוך שנים ספורות. ההסכם לא בולם את זה, הוא מייצר נתיב מובטח ליצירת מערך העשרה שיכול להביא את איראן בהזנקה מהירה לעשרות רבות של פצצות אטום, אפילו מעבר לכך, ולכן ההחלטה היא כל כך חשובה.

עוד אמר כי החלטתו של הנשיא טראמפ יצרה הזדמנות לתקן את הסכם הגרעין וגם לעצור את התוקפנות האיראנית הגוברות באזורנו. אני מאמין שכל ממשלה אחראית, וכל מי שמבקש לקדם שלום וביטחון בעולם, צריך לנצל את ההזדמנות שההחלטה של הנשיא טראמפ יצרה, על מנת לשפר את ההסכם או לבטלו וכמובן לעצור גם את התוקפנות האיראנית. מובן מאליו שצריך לתמוך בהחלטה של הנשיא להטיל סנקציות על משמרות המהפכה. משמרות המהפכה הן זרוע מרכזית של איראן להפצת טרור בעולם וכמובן להפצת תוקפנותה במזרח התיכון".

להיערך ליציאתה של ישראל מארגון אונסק"ו

על סוגיית אונסק"ו אמר רה"מ כי, בסוף השבוע האחרון הנחה את משרד החוץ להיערך ליציאתה של ישראל מהארגון: "אונסק"ו הפך לבמה להחלטות הזויות, אנטי ישראליות, אנטישמיות למעשה. אנחנו מקווים שהארגון ישנה את דרכו, אבל איננו תולים תקוות בכך, ולכן ההנחיה שלי לעזוב את הארגון עומדת בעינה ונתקדם קדימה לביצוע".

עשרה מיליון שקלים להנצחת בית  משפחת אהרונסון

בסיום דבריו התייחס רה"מ לציון מאה שנים למותה הטרגי של שרה אהרונסון, חברת מחתרת ניל"י, החל השבוע, ועדכן כי הביא להחלטת הממשלה את הקצאת סכום של עשרה מיליון שקלים לשימור מוזיאון ניל"י בבית אהרונוסון בזכרון יעקב, שממנו פעלה המחתרת.

רה"מ הודה  לשר זאב אלקין, שהוא אחראי גם על תחום המורשת, לשרים גלנט שר השיכון, ולשר יריב לוין שר התיירות, שהוסיפו ותרמו מתקציב משרדיהם לפעולה החשובה הזאת, "אני חושב שזה ציון דרך חשוב ואני מקווה שבשנים הבאות כל ילדי ישראל יוכלו לספר לי על ניל"י ועל משפחת אהרונסון במקום שאני אספר להם".

השר זאה אלקין השיב לדברי רה"מ ואמר כי, "פעם היה ויכוח ציבורי בארץ האם כל הסיפור של ניל"י צריך להנציח אותו או לא – היום אני חושב שאחרינו ברור לכולם שזה פרק חשוב מאוד בתולדות המאבק הציוני על ארץ ישראל שלא יסולא בפז, ולכן אני חושב שהגיע הזמן שהממשלה תשקיע סכום כסף רציני כדי להנגיש לדורות הבאים את שני המקומות האלה.

אני מאוד גאה שאנחנו כאן, בסיוע שלך, אדוני רה"מ, ושל מזכיר הממשלה ושל עוד שני משרדי ממשלה שהתגייסו – יריב ויואב – מביאים החלטה מאוד חשובה שאומרת בשם ממשלת ישראל כולה, ולא רק קרן פרטית שהנציחה את זה עד היום. אנחנו כאן כי אנחנו רואים במורשת ניל"י חלק מאוד מאוד חשוב ממורשת התנועה הציונית"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו