רה"מ הבא? השר מהליכוד הכריז על התמודדותו

בכנס פעילים שערך הערב השר כץ בביתו, הביע כץ תמיכה ברה"מ נתניהו על רקע החקירות המתנהלות נגדו. אולם מיד לאחר מכן, הכריז השר כי כאשר נתניהו יסיים את תפקידו, בכוונתו להתמודד על ראשות הליכוד וראשות הממשלה

רה"מ הבא? השר מהליכוד הכריז על התמודדותו

שר התחבורה ישראל כ"ץ אירח הערב באירוע סוכות המסורתי למעלה מ4,000 פעילי ליכוד בביתו שבכפר אחים. בין האורחים נכחו יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין השרים יריב לוין, זאב אלקין, גילה גמליאל יושב ראש הקואליציה דוד ביטן חברי ליכוד, ראשי רשויות ומועצות.

במהלך האירוע ברך כ"ץ את נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ לקראת נאומו המשמעותי בנושא הגרעין האיראני וחיזק את ראש הממשלה לפיהם יש לבטל או לשנות את העמדה כלפי איראן. לדבריו, "אני מזהיר את חמינאי, רוחאני וסולימאני: אם תוסיפו לחתור ולאיים על מדינת ישראל תעלמו הרבה קודם, בידינו יכולות רבות ומי שמאיים עלינו- ישלם את המחיר"

בנאומו, הביע השר תמיכה בראש הממשלה נתניהו "אני רוצה בהזדמנות זו לאחל לו שחשרת העננים שהתקדרה מעל ראשו תחלוף במהרה ושיוכל להמשיך ולמלא ביד אמונה את תפרידו כפי שאנחנו והציבור במדינת ישראל בחרנו בו לעשות".

השר הוסיף והדגיש בפני קהל תומכיו כי "כאשר יסיים נתניהו את תפקידו בכוונתו להתמודד על ראשות הממשלה.

אך הוסיף בסתירה מיד לאחר מכן כי, "שואלים אותי כמעט בכל ראיון, ואני אומר, וחוזר ואומר גם כעת, שכאשר בנימין נתניהו יסיים למלא את תפקידו כראש ממשלת ישראל בכוונתי להתמודד על ראשות הליכוד וראשות הממשלה ואני משוכנע שבע״ה ובעזרתכם אני גם אנצח״.

בנאומו התייחס השר לפעילות משרדו ופירט על סלילת רכבת הנגב ורכבת העמק מחיפה לבית שאן: "רק בערב ראש השנה האחרון חנכתי עם רה״מ בנימין נתניהו את מסילת הרכבת החדשה מת״א וחיפה לכרמיאל והגליל, ואני לא מתכוון לעצור"!

עוד הוסיף השר, לגבי פתיחת השמיים לתחרות והוזלת מחירי הטיסות, בניית שני נמלים חדשים בחיפה ובאשדוד, כמו שדרוג הקיימים כדי להוביל לתחרות, תוספת תעסוקה והוזלת יוקר המחיה.

לגבי בניית הרכבת בתל אביב סיפר כץ לנוכחים את ההשתלשלות שהביאה לבנייתה, "60 שנה הבטיחו רכבת קלה בת״א. שש פעמים הניחו אבן פינה וכלום לא קרה. כשהחלטתי לפני שנתיים להוציא לדרך את העבודות, דרשו ממני לעצור בטענה שחצי מדינה תיחסם. לחסרי האמונה השבתי והבטחתי שנתמודד ונתגבר על הפקקים, ואז, שלפו את נשק יום הדין והזהירו – כל העיר תהיה מלאה בחולדות. והיום… יש בעיר רק חולדאי אחד, והעבודות מתבצעות ומתקדמות במלוא התנופה", עקץ שר את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שהתנגד למהלך הבנייה.

ככה בונים כלכלה חזקה. ככה מצמצמים פערים. ככה מקרבים בין תושבי הפריפריה לתושבי המרכז. ככה מאחדים את מדינת ישראל.

חוק ירושלים רבתי- התשובה היהודית לאונסק"ו

כ"ץ התייחס בנאומו ל 'חוק ירושלים רבתי' שהוא מקדם בשנים האחרונות ויועלה להצבעה מיד עם פתיחת מושב החורף "החוק ירחיב את גבולות ירושלים ויחזק את הרוב היהודי -זאת התשובה היהודית לאונסק"ו ולכל מי שמנסים לערער מבית ומחוץ על זכותו וזיקתו של העם היהודי לירושלים. לא מחלקים את ירושלים- מרחיבים ומחזקים את ירושלים!"

מתל אביב לירושלים בפחות מחצי שעה

בסיום, בישר השר כי כבר בערב פסח הבא ייחנך קו הרכבת המהירה מתל אביב לירושלים שתגיע לתחנה התת קרקעית בבנייני האומה בפחות מחצי שעה, ובהמשך התכנון עד לכותל והר הבית.

"כולכם, ביחד עם כל עם ישראל,  מוזמנים, בהתאם לנוהג, לנסיעת חינם, להשתתף בעלייה לרגל מודרנית לירושלים עיר הקודש", הזמין לבסוף כץ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ראש ממשלה הבא? חחח
נ.ו | 01-02-2018 15:12
אם הוא ינהל את משרד ראש הממשלה כמו שהוא מנהל את משרד התחבורה , נחיה לא בפקק אלא בבועה אחת גדולה ,כמו שיתנו לבעל מכולת להיות שר אוצר.