שר לגשם: אברהם פריד בסינגל מתוך 'צמאה 4'

בעיצומו של חג הסוכות, משיק ענק הזמר החסידי- אברהם פריד את הסינגל 'על הר הסלע' מתוך האלבום צמאה 4. בו מבצעים מיטב האמנים והיוצרים את מיטב ניגוני חב"ד בהפקתו של נאור כרמי • האזינו עכשיו

שר לגשם: אברהם פריד בסינגל מתוך 'צמאה 4'
  (צילום: יח"צ)

בעיצומו של חג סוכות, בו נידונים על המים, מגיע בתזמון מושלם הסינגל החדש 'על הסלע הך', בביצועו של אברהם פריד. הניגון, מתוך האלבום 'צמאה 4' שרואה אור בימים אלה, הינו ניגון ריקוד אותו שרים בעיקר בעת ההקפות של שמיני עצרת ושמחת תורה, אך גם בשמחת בית השואבה. מילות הניגון הלקוחות מתפילת הגשם שאומרים בשמיני עצרת הם: "על הסלע הך ויצאו מים".

"קשה לבחור יהלום אחד מתוך הרבה יהלומים. יש כל כך הרבה שירים יפים. ניגוני שמחה יש הרבה כמובן" – אומר אברהם פריד במענה לשאלה איזה ניגון חב"די הכי נוגע בו, "הניגון 'על הסלע הך' שעשיתי עכשיו ל'צמאה 4' היה מהניגונים הקבועים בהקפות של הרבי מלובאוויטש בשמחת תורה, ואני אוהב את הקצב שלו ואת המילים הכל-כך חזקות שלו, להכות בסלע עד שיצאו המים!"

'על הסלע הך' מלווה גם הוא את יציאת האלבום החדש 'צמאה 4', פרוייקט של התוועדויות מוזיקליות, המפגיש אמנים ויוצרים ישראלים מובילים עם ניגוני חב״ד מסורתיים. בניהם: נתן גושן, אביתר בנאי, אריאל זילבר, אברהם פריד, שי צברי, יונתן רזאל, אמיר דדון, ישי ריבו ועוד רבים וגדולים.

מופעי ההשקה הגדולים של צמאה 4, ייערכו במסגרת אירועי י״ט כסלו תשע״ח בבנייני האומה בירושלים, במתכונת של מספר שיא של שנים-עשר מופעים שיתפרסו השנה על פני חמישה ימים מלאים. בהשתתפותם של: אברהם פריד, יונתן רזאל, אריאל זילבר, ישי ריבו ואחרים.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע