עירית שמרלינג: "אבא היה אוהב אדם, אין אדם בעולם שנטר לו טינה"

עירית, בתו של ראובן שמרלינג, תושב אלקנה שנרצח בערב החג במחסן פחמים בכפר קאסם, אומרת כי מלכתחילה לא היה למשפחה ספק כי מדובר בפיגוע לאומני

"אבא לא ידע לריב, אין אדם בעולם שנטר לו טינה"
  הלווייתו של ראובן שמרלינג ז"ל (קרדיט: דני סיטרון)

עירית, בתו של ראובן שמרלינג, תושב אלקנה שנרצח בערב החג במחסן פחמים בכפר קאסם, אומרת כי מלכתחילה לא היה למשפחה ספק כי מדובר בפיגוע לאומני.

בראיון ל'כאן ב' אמרה עירית כי "לנו היה ברור מלכתחילה שלא מדובר בסכסוך עסקי. אבא שלנו היה אהוב ואוהב אדם, לא ידע לריב, תמיד הגיע להסכמות עם אנשים. אין אדם בעולם שנוטר לו טינה ברמה כזאת. הוא היה בממשק עסקי עם המוני אנשים. מלכתחילה היה ברור לנו שמדובר ברקע לאומני".

"זה תפס אותנו במקום כל כך רגיש", סיפרה עירית כשהיא מתכוונת לחגיגות יום הולדת 70 שהיו אמורות להיערך בבוקרו של חג הסוכות. "באותם רגעים היינו עסוקים בהכנות של המצגת והמשחק שתכננו למוצאי החג, תוך כדי שאנחנו מתעסקים בזה קיבלנו את הבשורה הקשה הזאת, בלתי נתפס מבחינתנו".

"אבא שלי היה בעל תפילה הרבה שנים", הוסיפה עירית על אביה. "מאז שאני ילדה אני זוכרת את התפילות המדהימות שלו. מה שהיה מיוחד זה לא שהוא וירטואוז או מסלסל אלא הרגש העצום. הוא היה לב אחד גדול ובתפילות הרגשנו שהוא שליח הציבור שלנו לשמים. גם אנשי הקהילה אמרו לנו. הם הרגישו שהוא עוזר להם בכוונה של התפילות. ביום כיפור הוא התפלל גם כל נדרי גם מוסף וגם נעילה, כל התפילות המרכזיות, זאת עבודה מאוד קשה ובמיוחד ביום צום. שאלתי אותו איך אתה מסוגל לעשות זאת? והוא אמר; זאת שליחות זה בכלל לא אני".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
שמה עידית. לא עירית.
| 08-10-2017 10:02
כאילו.