"התורה ציוותה גם על מה שיוצא מהפה"

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, הרב יובל שרלו, מראשי ארגון 'רבני צהר', מותח בקורת על הרב שמואל אליהו בעקבות דברים שאמר האחרון נגד ארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית'

"התורה ציוותה גם על מה שיוצא מהפה"
  הרב יובל שרלו (ישיבת ההסדר אורות שאול)

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, הרב יובל שרלו, מראשי ארגון 'רבני צהר', מותח בקורת מרומזת על הרב שמואל אליהו בעקבות דברים שאמר האחרון נגד ארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית'.

כזכור, אמש (שני) במסגרת שיעורו השבועי תקף הרב אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, את ארגונו של הרב אהרון ליבוביץ' ואמר כי אי אפשר לסמוך עליו.

בחשבון הטוויטר שלו, אותו פתח הרב שרלו לא מכבר, הוא כתב: "התורה ציוותה אותנו גם על מה שנכנס לפה, אבל עוד יותר – על מה שיוצא מהפה. ההלכה אוסרת דברי בלע משמיצים".

כשנשאל על ידי אחד הגולשים האם הוא מנזה לטעון שהרב אליהו המציא סיפור שלא קיים, השיב הרב שרלו: "אני טוען שככה לא מדברים על רבנים אחרים. אני טוען שככה לא יוצאים נגד גוף. אני טוען שהשגחה פרטית מכחישה לחלוטין".

נציין כי הרב שרלו הוא כאמור חבר בארגון רבני צהר העמל בימים אלה על פתיחת מערך כשרות משלו וכבר אתמול פורסם ב'סרוגים' על המוצר הראשון-  ארבעת המינים- לו העניק הארגון את כשרותו.

כאמור, במסגרת שיעורו השבועי אמר אמש הרב אליהו לנוכחים: "יצאה כשרות חדשה, מה שנקרא 'השגחה פרטית', כן? בעל הבית הוא זה שמשגיח על העסק שלו. אז אני רוצה לומר לאנשים מאוד מאוד להיזהר מהדבר הזה".

"לכן אם אדם רואה מודעה כזו, שלא יתפתה. אסור לסמוך על הכשרות הזאת, אין לה שום ערך. לא פלא שהרפורמים תומכים בדבר הזה של הכשרות הפרטית שכל אחד משגיח של עצמו. זה כמו לתת לחתול לשמור על החלב. בסוף לא יהיה לך לא חתול ולא חלב".

שקר והוצאת דיבה

מארגון 'השגחה פרטית נמסר' ל'סרוגים': "לא היו הדברים מעולם, וכשרואים את הרב שמואל אליהו עומד מול מיקרופון ובאופן ישיר ובוטה בוחר שלא לדבר אמת, מבינים בדיוק איך ולמה מערך הכשרות של הרבנות הראשית הגיע לשפל בו הוא נמצא. עונשו של בדאי, שאפילו יאמר בעתיד דברי אמת – אין מקשיבים לו".

"זה עצוב. ככה מאבדים ברבנות את אמון הציבור, וככה מורידים את קרנה של תורה.
דברי הרב אליהו הם לשון הרע והוצאת דיבה, ומהווים ביטוי מובהק להיסטריה שאחזה ברבנות הראשית – שם כבר מבינים שעידן המונופול שלהם על הכשרות מגיע אל סופו. ׳השגחה פרטית׳ תפעל בכל האמצעים כדי להגן על שמה הטוב, ואם תידרש לכך – לא תהסס גם לפנות לערכאות משפטיות".

בזמן שאלו שדרדרו את רמת הכשרות בישראל מתמקדים בשימור מוקדי הכח בידיהם, ׳השגחה פרטית׳ תמשיך לקדם בשורה של כשרות הלכתית, איכותית ומקצועית – נקייה מאינטרסים זרים ומוזרים, נקייה משקרים, ולטובת הציבור כולו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
אם הרב אליהו חושב כך בוודאי שצריך לפרסם
| 03-10-2017 17:08
2
כמו שרבי נחמן אמר
| 03-10-2017 17:21
לפני הגאולה יהיו רבנים של שקר! !! הרב שרלו הוא אחד מהם
3
כשרות של ספק
| 03-10-2017 17:32
4
הביטוי הזה נשמע מוכר
אחד תם | 03-10-2017 17:41
לא הנכנס אל הפה מטמא את האדם, אלא היוצא מן הפה - זה מטמא את האדם ('הברית החדשה', מתי, פרק טו)
5
מחטיאי הרבים
צהר | 03-10-2017 18:05
כל מי שיש לו אפילו קצת נסיון בתחום בכשרותו מבין שכשרות חלופית פורצת גדר שסופה מי אשורנו
6
שהרב הגאון אליהו אומר כך ברור שהוא
| 03-10-2017 18:34
יודע למה הוא חושב . הכשרות הפרטית הזאת שווה כקלפת בשום . מכניס הרבה כסף לכשרות הפרטית. שיובל השובב התבייש לו
7
הרב הגאון אליהו . כנסו
| 03-10-2017 18:38
יודע למה הוא חושב . הכשרות הפרטית הזאת שווה כקלפת בשום . מכניס הרבה כסף לכשרות הפרטית. שיובל השובב התבייש לו
8
מה??
אוריאל | 03-10-2017 21:06
אם זה נכון בוודאי שצריך להזהיר את עם ישראל. נכון שקשה להישמע קיצוני לפעמים, אבל אין מה לעשות, אסור לתת לאנשים ליפול. וכמו שכתוב בגמרא בברכות שכל הרואה דבר רע בחברו צריך להוכיחו.
9
יובל שרלו
יאיר | 01-02-2018 20:27
הרב יובל שרלו בשבילי סמפ, מגלה אומץ וחשיבה בהירה ואמיצה שמערערת את הרבנים המאובנים שפוחדים מפני ערעור סמכותם לנוכח הקיצוניות שמפגינים החרדים. רבנים תתעשתו ותפסיקו לברוח מהתמודדות עם כוחות רשע אפלים. הציבור שנוהה אחריהם מצפה לכך
10
מי השתתף בהפגנות וטעה?!.....
חכם רואה את הנולד | 06-02-2018 19:01
אתה לא במדרגה של כבוד הרב שמואל ואין לחשוד אותו באמירת לשהר. מקסימום הייתי אומר שיש לתקןמה שנראה לא ככ מדויק ובזיהרות אבה של כבוד