אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנהלים נגד משחקי כדורגל בהר הבית- יחודדו

תלונה על על משחקי הכדור של נערים מוסלמים שבשטח הר הבית, הביאה את המשטרה להודיע כי היא "תשוב ותחדד את הנושא והנהלים בפני השוטרים המוצבים בהר הבית"

הנהלים נגד משחקי כדורגל בהר הבית- יחודדו
  כדורגל בהר הבית (צילום: מתוך הסרטון)

בעקבות מכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, שהלין על משחקי הכדור של נערים מוסלמים בשטח הר הבית,התחייבה המשטרה לחדד את הנהלים האוסרים משחקי כדור ברחבי ההר.

במכתב ששלחה המשטרה בתגובה לפנייתו של עו"ד חיים בלייכר,  הודיעה המשטרה כי "בעקבות פנייתך שב וחודד הנושא בפני שוטרי יחידת הר הבית".

על פי פסיקת בג"צ, אסורים משחקי כדור בשטח הר הבית, מפני שהם פוגעים בקדושת המקום. אך, מציינת המשטרה בתגובתה כי "האיסור לא תקף לשטחים הסמוכים לבתי הספר המוסלמים בהר הבית, בהם הותר המשחק".

לפני כחודש, אומרים בארגון,  הבחינו עולים יהודים להר הבית כי משחקי הכדור התפרשו מאזור בתי הספר אל כלל הרחבה, ולאחר פניותיהם אל השוטרים המלווים בהר לא נענו.

משכך, פנו לעו"ד בלייכר שיסייע באכיפת החוק. בלייכר פנה אל משטרת ירושלים במכתב, בו דרש "לעשות כל מאמץ על מנת למנוע הישנות של מקרים כאלה, בדרך של העמדה לדין של האנשים המחללים את המקום, או למצער החרמת הכדור בו משחקים".

במכתבו ציין כי "מעשים אלו הם עבירה על חוק המקומות הקדושים, שהעונש המרבי עליהם הוא שבע שנות מאסר", וציין כי "גם בג"צ,  הורה כי יש לאכוף את שמירת קדושת המקום ולמנוע התנהגויות מבזות כגון משחק כדורגל או פיקניקים".

"התנהלות זו גורמת לחילול המקום הקדוש ופגיעה ברגשות העולים להר הבית וברגשות כל מאמין", כתב בלייכר.

ערבים משחקים כדורגל ביום השואה אשתקד

כאמור, קיבלה המשטרה את טענותיו של בלייכר והתחייבה לחדד את הנהלים ולמנוע הישנות מקרים כאלו.

בתגובה לדברים אמר עו"ד בלייכר: "אנו מקוים שמכאן והלאה המשטרה תפעל בנחישות גם בעניין הזה של שמירה על קדושת הר הבית מפני חילול המקום ע"י הערבים".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו