אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חגי לובר: "בנט לא הסכים לעזור לי כי אני מגזרי ולא כללי"

מנהל התאטרון היהודי 'אספקלריא', חגי לובר, הפועל בימים אלה להכשיר מבנה לתיאטרון בירושלים, טען כי פנה לשר החינוך נפתלי בנט בכדי דיסייע לו בתכנית אך נתקל בסירוב בטענה שבנט עוזר למי שהוא "לא מגזרי" אלא כללי

"בנט לא הסכים לעזור לי כי אני מגזרי ולא כללי"
  (צילום: יח"צ)

מנהל התאטרון היהודי 'אספקלריא', חגי לובר, הפועל בימים אלה להכשיר מבנה לתיאטרון בירושלים, טען כי פנה לשר החינוך נפתלי בנט בכדי שיסייע לו בתכנית אך נתקל בסירוב בטענה שבנט עוזר למי שהוא "לא מגזרי" אלא כללי.

תחת הכותרת "הבית היהודי לכוווולם! [חוץ מלתאטרון יהודי]", סיפר לובר: "כפי שאתם יודעים בשנה האחרונה אני מנסה לגייס משאבים כדי לשפץ את בית הרופא ברחוב הנביאים בירושלים ולהכשירו לאולם הופעות לתרבות יהודית". לדברי לובר, "עשיתי אירוע פתיחה, שרת התרבות טרחה לבוא, גם ראש העיר ניר ברקת השקיע והגיע ואפילו יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין מצא זמן לבוא. ומי לא בא למרות שהוזמן??? כמובן, אף אחד מראשי מפלגת הבית היהודי לא מצא לנכון לבוא או אפילו להגיב להזמנה".

לפני שנקט בסיבה בגינה ראשי הבית היהודי נעדרו מהאירוע, כתב לובר: "למה? הנה התשובה ו… תחזיקו חזק". לדבריו, "לאחר שמשרד התרבות ועיריית ירושלים הסכימו לסייע, ביקשתי פגישה עם נפתלי בנט. לא נעניתי. ביקשתי שוב ושום דבר לא קרה. בסופו של דבר שלחו לי את העוזר… של העוזר של בנט".

לובר סיפר כי "עוזר העוזר אמר לי שאין לי סיכוי כי הקו שמוביל בנט הוא קו ממלכתי ושהם לא עוזרים למגזר אלא הם ממלכתיים ועוזרים דווקא למי שהוא לא מגזרי אלא כללי. השבתי מיד שאני לא מבקש בשם אחוות המגזר אלא מדובר במטרות משותפות .תרבות יהודית ו'הבית היהודי', דומה לא? ואפילו מירי רגב וניר ברקת הבינו את זה. אבל עוזר העוזר כבר מיהר, ובדרך הספיק להטיף לי שכדאי לעלות את הרמה התרבותית של המגזר. כמובן שהוא לא הולך להופעות מגזריות כי הוא כללי ומעולם לא ראה הצגה שלנו אבל הוא יודע שזה לא ממש…".

בסוף דבריו שיגר לובר עקיצה לעבר בנט וכתב: "העיקר שהם בחרו לפרס מפעל חיים מישהו כללי ולא מגזרי".

מהשר בנט נמסר כי, "השר פועל לקידום התרבות היהודית ואמש העניק את פרס שר החינוך ליוצרים בתחום התרבות היהודית על שם אורי אורבך ז"ל. הפרס הוא יוזמה של השר כאות הוקרה לפעילות המבורכת של היוצרים והאמנים בתחום"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
לא יודעת אם אתן את קולי שוב לבנט . עוזרת עם בת זוג.
111 | 26-09-2017 21:27
חוסר עזרה למגזר שלך. אם המפלגה כבר לא ככ דתית אז נבחר משהו אחר.
2
אספקלריא הוא מהפכה! שתהיה ברכת ה' ותצליח בלי בנט
לאה | 26-09-2017 22:01
בנט יעלם מהמפה הפוליטית. אבל בנצח ישראל אתה משפיע לקידום תרבות יהודית. שליחות גדולה!
למה אספקלריא מופיעה רק בירושלים - למה לא באים לגוש דן ?
נאוה | 14-02-2018 18:22
גם אני רוצה לפעמים לראות הצגה שלכם אבל לפי לוח ההצגות אתם מופיעים רק בירושלים למה אתם מפחדים לצאת מהקונכיא שלכם ולהגיע לעוד ערים ????
3
מצפה לכתבה של קשרי שלטון עיתון
אריאל | 27-09-2017 0:58
בנט ושקד עם האתרוג של ערוץ 7 והפרס לרבנית מלמד
4
בנט צודק!
| 27-09-2017 8:49
צריך לשאוף שלא יהיה תיאטרון מיוחד לדברים הללו. אלא שבבימה ובקאמרי יציגו אותם.
5
בושה וחרפה
לוי | 04-12-2017 6:28
שום תירוץ לא יכול להסביר מדוע לא לתמוך באספקלריא ודומיו. רבים מהציבור הדתי מדירים עצמם מהצגות של הכללי. למה ממשיכים לממן אותם? שטויות וגיבובי דברים.