"שמורת אור כוכבים" בינלאומית: הכירו את התואר החדש של מכתש רמון

לראשונה במזרח התיכון, שמורת הטבע הישראלית- מכתש רמון קיבל אמש (ב') באופן רשמי את התואר היוקרתי "שמורת אור כוכבים" בינלאומית לו זכו רק 54 שמורות מכל רחבי העולם בלבד 

כבוד ישראלי: מכתש רמון זכה לקבל תואר נדיר במיוחד
  (צילום מתוך יוטיוב/ liamalpha)

ממככבים באופן רשמי: הארגון האמריקני International Dark Sky Association) IDA)העניק באופן רשמי למכתש רמון את התואר "שמורת אור כוכבים" בינלאומית. התואר היוקרתי מצטרף את המכתש הישראלי לככב בין רשימה מצומצמת ויוקרתית של 54 שמורות מ-15 מדינות ברחבי העולם. בהם במרבית לילות השנה, תנאי הצפייה בכוכבים הם קרובים לאידאליים.

לכבוד קבלת התואר, נערך טקס מיוחד בלב הגן הלאומי צבעי מכתש רמון אמש (ב'), בו בברכת נציגי הארגון שהוקראה נחשף בחגיגיות כי "מכתש רמון הוא האתר הראשון במזרח התיכון שמקבל הסמכה מטעם IDA. אנו שמחים לראות את התחלתו של עידן חדש לשימור שמי הלילה שמתחיל בחלק נוסף של העולם".

(צילום מתוך פייסבוק: האגודה הישראלית לאסטרונומיה)

מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, מסר בטקס כי "הנגב הוא אחד האזורים היפים ביותר בעולם, ולטעמי היפה שבהם. בין משימות שימור נופי הבראשית של הנגב, נמצאת המשימה המאוד חשובה של שימור הלילה – שמיים חשוכים ואור כוכבים המאוד מיוחדים של הנגב".

ערן דורון, ראש מועצת רמת נגב, אמר כי "אין מדובר בהישג רק עבור מדינת ישראל, אלא הישג ברמה בינלאומית המתווסף לפרויקטים רבים שנערכו באזור, בסדר גודל בינלאומי כדוגמת יוטה, הגרנד קניון ומדבריות נוספות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ישתבח שמו!
אהבת השם | 26-09-2017 19:53
בעיקר הישג של השם יתברך! גאונות ויופי אלוקיים. ארץ רחבה וטובה. ישתבח שמו לעד!