אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו, הפעם אתה לא צריך גימיקים/ פרשנות

המושג "בידוד המדיני" כמו שרה"מ נתניהו תופס אותו כבר לא מתרחש היום, המסעות בעולם מצליחים ומדינת ישראל נתפסת כאימפריה כלכלית וטכנולוגית, עם זאת, הבידוד באו"ם קורה אף קורה ובמקום שבו בסופו של דבר מתקבלות ההחלטות, ההישגים המתקבלים באו"ם הם אלו שצריכים להיכנס בתוקף תחת הטיעון "בידוד מדיני". טור פרשנות מיוחד לקראת נאומו של רה"מ הערב מעל בימת האו"ם

נתניהו, הפעם אתה לא צריך גימיקים/ פרשנות
  נתניהו בנאומו באו"ם בשנה שעברה (צילום: AFP)

בעוד כשלוש שעות ינאם רה"מ נתניהו מעל בימת האו"ם אל מול עשרות שגרירי מדינות מכל העולם.

בנאומיו הקודמים קולו של רה"מ נשמע באו"ם, אך מסריו התקיפים הופנו אל מנהיגי העולם ככלל ומנהיגי המדינות הערביות בפרט. בשנה שעברה, לראשונה, תקף נתניהו את האו"ם על יחסו לישראל והבטיח כי ההטיה נגד ישראל חייבת להשתנות, בשנים הקודמות האו"ם לא הוזכר ועסק בהסתה הפלסטינית בהר הבית ובכלל, ביקורת על הסכם הגרעין והצגת דרישות לריסונה של איראן. המהלך שהתחיל בו  רה"מ אז, חייב לבוא לידי ביטוי גם הערב.

"בידוד מדיני" גרסת האו"ם

כיום, האמירות החריפות נגד הפלסטינים וסוריה ידועות, הן חזרו ונשנו עד היום וטוב שכך. מה שאומר שהפעם, צפוי לרה"מ קושי משמעותי. קושי מול הקהל המקשיב מבית, לא בהפניית מסרים החוצה, אלא למי שיושב מולו- צירי האו"ם, להם הוא צריך להבהיר כי השינוי יתרחש באולם הזה, מכיוון שבבית, הממשלות שלהם משנות את יחסן כלפי ישראל.

רה"מ ביקר בעולם ביותר מדינות מכל ראש ממשלה אחר שהיה קודמו בתפקיד זה נכון, ה"בידוד המדיני" כמו שרה"מ נתניהו תופס אותו כבר לא מתרחש היום, אבל הבידוד באו"ם קורה אף קורה ובמקום שבו בסופו של דבר מתקבלות ההחלטות, ההישגים המתקבלים באו"ם הם  אלו שצריכים להישלל בתוקף תחת הטיעון "בידוד מדיני".

בנוסף, רה"מ חייב להבהיר לאו"ם שהדברים שנשמעים נגד מדינת ישראל לא מקובלים ולא יכולים להמשיך. למרות שישנה עלייה מעטה בתמיכה בישראל, היא צריכה להתבטא במעשים. החלטות אונסק"ו מהשנה האחרונה לפיהן כל התהליכים החקיקתיים, המנהליים והפעולות השונות אותן מבצעת ישראל בירושלים, אינם תקפים, בטלים ומבוטלים לאלתר, או החלטות מועצת הביטחון של האו"ם האומרות כי ההתנחלויות מנוגדות לחוק הבינלאומי, וקוראות להפסקה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות מהשנה האחרונה הן המדד הטוב ביותר, שיש עוד הרבה מה לשנות ולעבוד במסדרונות האו"ם.

לייצר קונצנזוס סביב יהודה ושמרון

רה"מ מחויב לייצר קונצנזוס שגרירים חד משמעי בנוגע לקיומה הבלתי מעורער של מדינת ישראל, לבנייה ביהודה ושומרון ולביטחונה של ישראל מול המדינות שרוצות להשמידה.

טראמפ היה השנה בישראל, בירושלים וביקר בכותל, האירועים שהתרחשו לאחרונה בהר הבית יצרו הדים בסדר גודל עולמי והאמירות על שינויי הסטטוס קוו מחייבות המציאות. התבוססות איראן, מעברי הנשק לחיזבאללה מצריכות גם הן אמירות חריפות, אלא שיצירת קול חזק של רוב המדינות באו"ם יהפוך את המסרים של נתניהו מול המדינות הערביות למשמעותיות ולמחייבות במציאות הרבה יותר.

שתיקת הדממה? או ציור של פצצה? רה"מ לא צריך גימיקים בנאומו. רק להגיד ישר חד וברור- הכל מתחיל כאן, במקום בו אתם יושבים, ואם האו"ם יהיה פרו ישראלי אז גם שאר הארצות יהיו, וביחד יווצר קולקטיב נגד הטרור ובעד פיתוח ישראל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נתניהו כבר לא יכול לעשות זה, כי בעולם מתייחסים אליו כ..
אלעד | 17-09-2017 19:51
אל איש של גימיקים, לא רציני ולא אמין