איך יראו כיתות הלימוד בעוד כעשור?

את הלוח והגיר החליפו כבר מזמן לוחות מחיקים ומצגות, איך יראו כיתות הלימוד בעוד כעשור? וחשוב יותר - איך תראה ההוראה?

תגיות:  
איך יראו כיתות הלימוד בעוד כעשור?

את הלוח והגיר החליפו כבר מזמן לוחות מחיקים ומצגות, איך יראו כיתות הלימוד בעוד כעשור? וחשוב יותר – איך תראה ההוראה?

במכללה האקדמית 'הרצוג' רואים את השאלות האלה, ואת שאלת דמותם של מחנכי העתיד כשאלות מרכזיות המחייבות הערכות ולמידה. כנס 'הרצוג' השני לחינוך שנערך השבוע בקמפוס היכל שלמה של המכללה הוקדש לנושא: "המורים של שנת תשפ"ו". הכנס ביקש לבחון את המגמות המסתמנות בתחום החינוך לשנים הבאות, את דמויותיהם של המתכשרים להוראה, מורי העתיד, ואת דרכי החינוך וההוראה שאותם יצטרכו לסגל ולהכיר.

את הכנס פתח משה טור פז (קינלי), בוגר המכללה וראש מנהל החינוך בירושלים לשעבר, שעסק בהכשרת המורים של היום להתמודד עם אתגרי המחר. לאחר מכן התקיים דיון בהנחייתו של ד"ר אביחי קלרמן ראש החוג לחינוך במכללת הרצוג, בהשתתפותם של ארבעה מנהלי בתי ספר מובילים ויצירתיים. המנהלים: אסתי אוליאל-שמאי, מנהלת בית הספר הממלכתי גוונים בקרית ארבע, צביקה בירנבאום, מנהל תיכון אדר בפתח תקוה, יונת למברגר, מנהלת אולפנת אוריה באלון-שבות, והרב יוסף שנה, מנהל אולפנית בר אילן בנתניה. המנהלים תיארו את החידושים החינוכיים והניהוליים במוסדותיהם, את האתגרים העומדים בפני מורים חדשים המשתלבים בבית הספר ואת ציפיותיהם ממערכת הכשרת המורים, בהכנת הסטודנטים לקראת כניסתם למערכת החינוך.

"הכנס עמד השנה בסימן של הכרת צרכי מערכת החינוך בדור שרשתות התקשורת כובשות את בני הנוער ואת זמנם. השיח עם מנהלים בכירים שרטט את דמות הבוגר שהם מצפים לקבל מהמכללה ועסק גם באופן קליטתו המיטבית במערכות החינוך." מסביר רקטור המכללה, ד"ר עזרא קהלני, "מכללת הרצוג חשה בכובד האחריות המוטל עליה להוביל את עולם החינוך ולהתאימו לעולמם ולצרכיהם של התלמידים. אנחנו כשמערכת נמצאים בעשייה מתמדת בכדי להכשיר את המורים הראויים ביותר למערכת."

בהמשך היום התקיים "שוק חינוך", מורי המכללה הציגו במקביל שעורים מגוונים בתחומי דעת שונים, תוך שימוש בכלים חדשניים וחידושים פדגוגיים המתרחשים במכללה. "חשיבה והפנמה" – בחוג לתלמוד, "עגנון במזוודה ובשתי קופסאות" בחוג לספרות, תלקיטים בעידן המתוקשב בחוג לגאוגרפיה חקר סרטי תלמידים בתחום התקשורת, קורסים פתוחים און-ליין
( (mooc בתנ"ך, ועוד. את היום חתמה ההצגה: "לבנות את הגשר הזה", המבוססת על ספרה של ד"ר עליזה בלוך ונסיונה בניהול התיכון המקיף בבית שמש. המופע משלב קטעי משחק ודיון פדגוגי, על החינוך כמשנה חיים.

"אנו רואים בכנס הזדמנות נוספת להתחדשות ולהעמקת השיח החינוכי. בצד מחויבות לשמר את הערכים, המסורת והדעת ולהעבירם לדור הבא, קיימת גם חתירה לפיתוח יוזמות חינוכיות ולחשיבה חדשנית שאינה שוקטת על השמרים וכבולה לדפוסים מקובעים " סיכם הרב ד"ר יהודה ברנדס , ראש המכללה, "המגמה הזו מביאה אותנו לשכלול שיטות ההוראה ולהכשרת מורים טובים יותר התורמים לקידום המערכות החינוכיות בהם הם משתלבים"

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע