החכ"יות של השמאל מחבקות את יגאל גואטה

חברות הכנסת מרב מיכאלי מהמחנה הציוני ויעל גרמן מיש עתיד מגנות את ההתפטרות של ח"כ יגאל גואטה. גם יאיר לפיד ויואל חסון הוציאו הודעות תמיכה

החכ"יות של השמאל מחבקות את יגאל גואטה
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

במפלגות השמאל והמרכז מחבקים היום את ח"כ יגאל גואטה מש"ס שנאלץ להתפטר מהכנסת בגלל שפרסם בראיון כי השתתף בחתונת אחיינו ההומו.

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) פרסמה הודעת גיבוי לגואטה וגינוי לש"ס: "התפטרותו של ח"כ הכנסת גואטה היא מצערת ומבישה. שוב אנו עדים שחברי כנסת לא מקבלים החלטות על פי צו מצפונם אלא על פי לחץ פוליטי. גואטה השתתף באירוע משפחתי אישי ובחר לקדש את הערכים היהודים העליונים ביותר בינהם "ואהבת לרעך כמוך", הייתה זו הזדמנות של שותפיו הפוליטיים והאידיאולוגיים לתת שיעור בגדולה ואהבת חינם במקום בשנאת חינם, הזדמנות שפספסו בגדול והוא נאלץ לשלם את המחיר המחפיר".

יו"ר המפלגה שלה, ח״כ יאיר לפיד צייץ בטוויטר: גואטה ח״כ מצוין וחבר. עצוב שבישראל 2017 ח״כ נאלץ לסיים את תפקידו בגלל שהשתתף בחתונה של שני אנשים שאוהבים אחד את השני.

ח״כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) מסרה: "עצוב שחבר כנסת נאלץ להתפטר על תמיכה וגיבוי כלפי בן משפחתו. יש חברי כנסת שראוי שיתפטרו על הפצת שנאה והגדלת הקוטביות, במקום זאת בוחרים לגנות את מי שעוסק באהבה וחיבור קהלים. האירוניה בשיאה כשהשר לשעבר בניזרי שהורשע בבית משפט וישב בכלא הטיף מוסר לח"כ גואטה והסביר לו מה ראוי בחברה בריאה.

אני קוראת ליו״ר ש״ס דרעי לא לקבל את התפטרותו של ח״כ יגאל גואטה אשר לאורך כהונתו הוכיח כי ליבו וערכיו נמצאים במקום הנכון וגם את המחלוקות איתו ניתן היה לנהל ברעות ומתוך הסתכלות על החברה הישראלית של ימינו. ח"כ גואטה הוא פרלמנטר ראוי הפועל לטובת הכלל ואני מקווה שיו"ר מפלגת העבודה יזמין את ח״כ גואטה להצטרף למפלגה אשר דלתותיה פתוחות בפני כולם."

מיכאלי לדרעי: אל תקבל את ההתפטרות

גם יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ מרב מיכאלי, ביקשה מגואטה לחזור בו מהתפטרותו: "אני קוראת לח"כ יגאל גואטה לחזור בו מהתפטרותו מהכנסת כי השתתף בחתונת אחיינו ההומו. ולשר אריה דרעי אני קוראת לא לקבל את ההתפטרות. זמן טוב להיזכר שכל אדם נולד בצלם."

סגן יו״ר הכנסת ח״כ יואל חסון מהמחנה הציוני: ״זהו יום רע למערכת הערכים של מדינת ישראל. מפלגה סקטוריאלית, נטולת נשים מסלקת משורותיה ח"כ שנהג בפתיחות וכיבד קרוב משפחה שלו בחתונה גאה. אל מול שתיקת ההנהגה כנגד מצעד הבושה הזה, חשוב לי לחזק את ידיו של ח"כ היוצא גואטה על שהיה אמיץ מספיק כדי ללכת בדרכו.״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל ישראל חברים
כל ישראל חברים | 13-09-2017 15:04
כל ישראל חברים
2
תקחו אותו אלכם.
| 13-09-2017 15:32