מירי רגב משיבה אש: "החלטה פחדנית"

שרת התרבות והספורט מירי רגב תוקפת בחריפות את החלטת האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה שלא להזמין אותה לטקס פרסי אופיר שיערך בשבוע הבא, וכינתה את ההחלטה "פחדנית ולא דמוקרטית"

מירי רגב משיבה אש: "החלטה פחדנית"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) תוקפת בחריפות את החלטת האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה שלא להזמין אותה לטקס פרסי אופיר שיערך בשבוע הבא, וכינתה את ההחלטה "פחדנית ולא דמוקרטית".

מוקדם יותר הודיעו ראשי האקדמיה על ההחלטה שלא להזמין את שרת התרבות, כפי שהיה נהוג בשנים קודמות, וזאת "כדי למנוע סערה", כלשונם.

רגב מצידה לא נשארה חייבת ותקפה את ההחלטה: "זו החלטה פחדנית ולא דמוקרטית של גוף שמדיר את עמדת הציבור ונבחריו". רגב הודיעה כי הדרתה מהטקס לא תמנע ממנה להשמיע את דבריה: "אשמיע את נאומי בשידור חי ללא צנזורה בעמוד הפייסבוק שלי, במקביל לטקס פרס אופיר. ההחלטה צפויה, לאור הניסיון של האקדמיה בימים האחרונים, להכתיב ולצנזר את נאומי. זוהי החלטה פחדנית ולא דמוקרטית של גוף שמדיר את עמדת הציבור ונבחריו, דווקא בערב שאמור לייצג את חופש הביטוי והיצירה".

"ההחלטה הזו נועדה לדבר אחד בלבד, למנוע מהציבור לשמוע את עמדתי הצודקת שסרטים שמפיצים דיבה רעה ושקרית על חיילי צה"ל, כמו 'פוקסטרוט' המועמד לפרס אופיר – לא ימומנו מתקציב המדינה. ההחלטה האומללה הזו של האקדמיה לא תמנע ממני להשמיע את דבריי".

איננו בורחים מעימותים

בהודעה שפרסמה האקדמיה, נכתב, בין היתר: "האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה אינה בורחת מעימותים ומוכנה לנהל דיון ענייני ונוקב בביקורת עליה ועל היצירות של חבריה. יתירה מזאת, חלק גדול מהיצירות נוצרו מתוך רצון ליצור דיון עמוק ומתוך אהבה גדולה לחברה הישראלית. עם זאת, ישנו יום אחד בשנה בו קהילת הקולנוע מכבדת ומוקירה את היוצרים ואת היצירה ומעלה את זכרם של מי אשר הלכו לעולמם מקרב חבריה. יום חגיגי וסימבולי זה הינו יום חשוב גם לקשר שבין תעשיית הקולנוע ואזרחי המדינה שכן היצירות הקולנועיות שלנו נוצרות מתוכנו, מעצם היותנו תושבי ואזרחי מדינת ישראל".

הטקס הפך לזירת התגוששות

לצערנו, עם הזמן שינה הטקס את אופיו והפך אט אט לזירת התגוששות שאינה ראויה, הגורמת לזילות האירוע וחמור מכך – זילות היוצרים והיצירה שהוא מבקש לכבד ולהוקיר. ביתר שאת אירעו הדברים בשנה שעברה. ההתרחשויות המיותרות שליוו את הטקס הסבו פגיעה לכל הצדדים המעורבים בעימות, ובראש בראשונה לזוכים בפרסי הצטיינות, אשר זכייתם ובעיקר מצוינותם הקולנועית עמדו בצל המהומה ולא קיבלו את הכבוד והמקום הראוי להם.

לאור זאת, מתוך אחריות לקיומו התקין והראוי של הטקס ומתוך כבוד ליוצרים וליצירה, נחושה הנהלת האקדמיה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע חזרה על אירועים מצערים מסוג זה, ועל כן החליטה שלא להזמין פוליטיקאים לטקס חלוקת פרסי ההצטיינות ובכך להתאים עצמה לנהוג בעולם.

יודגש, אין בהחלטה זו כל כוונה לפגוע בכבודה של שרת התרבות, או של כל פוליטיקאי אחר, ואין לפרש אותה כניסיון להימנע מהמשך הדיון במחלוקות השונות והעמוקות בכל מועד אחר לאורך לוח השנה, פרט לערב חגנו. חג אופיר שמח".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
דברי לקיר
שלום | 12-09-2017 17:29
תרבות אין בך אז תקללי מהבית כל הכבוד לאקדמיה וכדאי שגם גופים אחרים יעשו זאת ואז את ואיל גולן שחייו מלווים בקטינת תמשיכו לרקד כי לזה את ראויה