ראש השב"כ: 200 פיגועים סוכלו מתחילת 2017

ראש השב"כ בסקירה לשרי הממשלה: "מתחילת 2017 סיכלנו כ-200 מתקפות טרור, בהם פיגועי התאבדות וחטיפה"

ראש השב"כ: 200 פיגועים סוכלו מתחילת 2017
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש השב"כ נדב ארגמן אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי "מתחילת שנת 2017 סיכל שירות הביטחון הכללי כ-200 פיגועים משמעותיים, בהם פיגועי התאבדות, ירי, חטיפה והקרבה"  בנוסף אמר ראש השב"כ שבחודשים יולי-אוגוסט סוכלו כ-70 פיגועי טרור כשבהם פיגועי התאבדות, ירי וחטיפה. את זה ציין מוקדם יותר, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר כי בחודשיים האחרונים סוכלו 70 חוליות טרור שתכננו לבצע פיגועים.

ארגמן הוסיף כי "לאחר הפיגוע בהר הבית שהתרחש לפני כחודשיים, שב"כ זיהה עליה משמעותית בכמות ההתרעות לפיגועים. עלייה זו היא פועל יוצא של המוטיבציה להוציא לפועל פיגועים קשים, ושל העלייה המשמעותית בשיח המתלהם ובהסתה ברשתות החברתיות, הקוראות לביצוע פיגועי יחידים".

 במהלך הישיבה התייחס ארגמן גם  לחמאס, "שהולך ומעמיק את קשריו האסטרטגיים עם הציר השיעי, בהובלת איראן, ומבסס בחסותה מאחז בלבנון". הוא הוסיף כי המערכת העזתית עומדת בסימן "שקט מתעתע" המשלבת יציבות ביטחונית לצד תהליכי התעצמות מואצים של חמאס וכן כי "חמאס מצוי במצוקה אסטרטגית, מתקשה להציג הישגים מדיניים או לספק פתרונות אפקטיביים לקשיים האזרחיים ברצועה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
חאמס מתקשה להשיג השגות מדיניות
| 11-09-2017 14:37
וכלכלית בגלל רדיפת הכבוד.אצל הרשעים הכבוד הוא בראש מעיינם. בבקשה שיחזירו את השבויים והכל יפתח להם.כל כך פשוט.אבל לא לרשעים.