הרבנים הסרוגים לנתניהו: אל תתן יד לחילון השבת

רבני הציונות הדתית פנו היום לראש הממשלה בדרישה: "הסירו את השבת מדיון ומחלוקת, חזקו את מעמד השבת בחיינו הציבוריים והרימו את קרנה בישראל, כי בנפשנו הדבר!"

הרבנים הסרוגים לנתניהו: אל תתן יד לחילון השבת
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

הרבנים הסרוגים דורשים מנתניהו למנוע את חילול השבת בציבוריות הישראלית.

רבני הציונות הדתית בהם ראש מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, רב העיר רמת גן הרב יעקב אריאל, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן ורבנים נוספים פנו במכתב לראש הממשלה ושרי הממשלה להוציא את השבת מכל מחלוקת ולהפסיק ולהפוך אותה לשק חבטות פוליטי.

במכתב שהתפרסם בגלי צה"ל נכתב בין השאר: "״במשך כל שנות קיומו ידע עם ישראל לכבד את השבת ולשמור עליה מכל משמר לבל תתחלל. בגלל חשיבותה של השבת ומרכזיותה בחיי האומה קיבלו על עצמם מוסדות המדינה, מאז  הקמתה, לשמור על קדושת השבת בפרהסיה הציבורית כדי שלא לשלוח יד בציפור נפשה של האומה. והנה, בימים אלו נראה לעתים כאילו השבת במדינת ישראל הפכה לשק חבטות. גורמים שונים מנסים לפגוע בקדושתה של השבת על ידי ניסיונות לפתיחת בתי עסקים, קידום תחבורה ציבורית ועתה מתן לגיטימציה ממשלתית רשמית לקיום משחקי כדורגל בשבת״.

"אל תתנו יד לחילון השבת!"

הרבנים הוסיפו כי כל אלה הם למעשה מתן גושפנקא חוקית לחילול שבת המוני. וכי השבת שומרת על זהותנו היהודית ולא יעלה על הדעת שמדינת ישראל תפגע במו ידיה באחד מצינורות החיים המרכזיים שלה״.

לסיום ביקשו הרבנים לחזק את ראש הממשלה והשרים בשמירת זהותה היהודית של מדינת ישראל אך שבו ודרשו: ״אל תתנו יד לחילון השבת! הסירו את השבת מדיון ומחלוקת, חזקו את מעמד השבת בחיינו הציבוריים והרימו את  קרנה בישראל, כי בנפשנו הדבר!״

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
יותר חילוניים בתאונות דרכים כי אין תחבורה ציבורית בשבת
שי | 10-09-2017 14:26
תכלס פיקוח נפש דוחה שבת
2
מישהו ראה את בנט ובן דהן?
| 10-09-2017 14:28
בבונקר
3
בית יהודי
אברהם | 10-09-2017 17:17
נתתה יד לבנט ועכשיו כולנו משלמים את המחיר
4
חסר לי פה שם של עיר אחת...שוהם
יואל | 11-09-2017 8:01
מענין למה רב העיר שוהם גם לא מופיע ברשימה...