אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרשת הצוללות: 6 חשודים בכירים עוכבו לחקירה

התקדמות נוספת בפרשת הצוללות: שישה חשודים עוכבו הבוקר לחקירה במשרדי להב 433 בביצוע עבירות במישור הכלכלי וטוהר המידות, בין החשודים גורם בכיר לשעבר בלשכת רה"מ

פרשת הצוללות: 6 חשודים בכירים עוכבו לחקירה
  עד המדינה מיקי גנור (Photo by: Moti Kimchi/POOL)

 המשטרה עיכבה הבוקר (ראשון)  שישה חשודים לחקירה, במסגרת פרשת 3000 הנחקרת בלהב 433. בין החשודים  בהם אלוף אליעזר "צ'יני" מרום ובכיר לשעבר בלשכת רה"מ וכן גם קצינים במילואים. השישה שעוכבו הבוקר, נעצרו בחשד לעבירות במישור הכלכלי וטוהר המידות, ואף נערך חיפוש בבתיהם ובמשרדים זאת במטרה לתפוס מסמכים הרלוונטיים לחקירה, כאשר בהמשך בכוונת היחידה לזמן נחקרים ועדים נוספים.

זימונם מחדש של החשודים הינו התפתחות כתוצאה של מידע שכל הנראה מסר עד המדינה מיקי גנור. בין המעוכבים האלוף לשעבר בצה"ל צ'ייני מרום, בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה מנהל חברת פרסום וקצין בכיר לשעבר בחיל הים.

נחקר הבוקר שוב בפרשה. האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום (צילם: Moshe Shai/FLASH90)

נזיר כי בחודש יולי האחרון חתם מיקי גנור, מי שתיווך בעסקה בין מדינת ישראל לחברת תיסנקרופ הגרמנית, על הסכם עד מדינה, עד היום עומד בתוקף  צו איסור פרסום על עדותו שהוציא בית המשפט.

אולם, לפני הוצאת הצו, פורסמו חלקים מעדותו של גנור מהם עולה כי עו"ד דוד שמרון, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו שגם הוא חשוד בפרשה, היה עתיד להרוויח עשרות מיליוני שקלים מעסקת מכירת שלוש הצוללות מגרמניה לישראל. על פי הדיווחים סיפר גנור למשטרה כי חלקו של שמרון במכירת שלוש הצוללות היה 20% מעמלת המתווך, עבורם היה מקבל עשרות מיליוני שקלים.

פרשת הצוללות עוסקת בשתי עסקאות שישראל ביצעה מול החברה הגרמנית תיסנקרופ, במסגרתן נרכשו שלוש צוללות וארבע ספינות טילים להגנה על אסדות הגז בעלות של קרוב לשני מיליארד יורו. גרמניה תממן שליש מהעסקה.

בחקירה נבדקים ההליכים לרכישת כלי השיט. גנור שימש כנציג תיסנקרופ בישראל בעת שמספר עסקאות נחתמו בין ישראל לבין התאגיד הגרמני. הוא החליף בתפקיד זה את שייקה ברקת, ולפי דיווחים, מי שהיה מעורב בהחלפתו הוא מפקד חיל הים לשעבר, החשוד כאמור גם הוא בפרשה, האלוף (במיל') אלי (צ'ייני) מרום הנחקר גם הבוקר במשרדי להב 433.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו