אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פתיחת שנת הלימודים – סכנת נפשות ביו״ש

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתריע ח"כ מוטי יוגב: מערך ההסעות ביו״ש קורס ומסוכן, הכסף שמתעכב מסכן חיים. רק לפני חודשיים התלקח אוטובוס תלמידים, אירוע שהסתיים בנס

פתיחת שנת הלימודים - סכנת נפשות ביו״ש
  אוטובוס תלמידים שרוף של תושבי כוכב יעקב (דוברות הישוב)

חבר כנסת מוטי יוגב שלח אמש מכתב בהול למנכ"ל משרד ראש הממשלה בבקשה לטפל בהקדם בהעברת התקציב לצורך שדרוג מערך התחבורה הממוגנת ביו״ש שטרם הגיע ליעדו, כתוצאה מכך שנת הלימודים תפתח עם ליקויים חמורים בכל מערך האוטובוסים: "זו סכנת חיים ממשית".

"מחר יפתחו הלימודים במערכת החינוך", אומר ח"כ מוטי יוגב, "אך הכסף שהובטח לצורך שדרוג מערך התחבורה הממוגנת ביו״ש טרם הגיע ליעד, ושנת הלימודים תפתח עם ליקויים חמורים בכל מערך האוטובוסים, בהם אוטובוסים שעברו מעל למליון ומליון וחצי קילומטרים. רק לאחרונה נשרף אוטובוס תלמידים באזור פסגות, ואוטובוס נוסף איבד את בלמיו.

לפני כשנה נשרף אוטובוס תלמידים בנסיעה בעליה בדרום הר חברון. יו״ר ועדת המשנה לענייני יו״ש חבר הכנסת מוטי יוגב אומר כי: "כבר ארבע שנים אנו מקדמים את התקציב לשדרוג צי האוטובוסים. לצערי,45 מליון ש"ח שהוקצו באופן חיוני לנושא, תקועים באופן בלתי ברור בוועדת הכספים. אמרתי בעבר ואני אומר שוב, מדובר בסכנת נפשות של ממש, חבל שהתקציב יאושר במצב מאוחר מידי. אני קורא לכלל הנוגעים בדבר להעביר את הכסף באופן מיידי. הדבר גם פוגע בעבודת פועלים רבים שגוייסו לקוי הייצור, מאחר והכסף הובטח ופרנסתם ויציבות פסי הייצור בסכנה. אם לא יאושר התקציב בוועדת הכספים תוך שבוע ימים, נכון להשבית את הלימודים ואת מערך ההסעות, עד שיעבור הכסף.״

יש לציין כי גם לאחר שהכסף יעבור ייקח זמן רב עד שישופצו כלל האוטובוסים, כך שהדרך למצב המניח את הדעת עוד ארוכה ומחייבת אישור התקציב בוועדת הכספים.

אוטובוס תלמידים שרוף של תושבי כוכב יעקב (דוברות הישוב)

סכנת חיים ממשית

אתמול בלילה שלח ח"כ יוגב מכתב בהול למנכ"ל משרד ראש הממשלה בבקשה לטפל בהקדם בהעברת התקציב: "זו שערורייה שכך דברים מתנהלים", כתב יוגב. "זו סכנת חיים מוחשית. אני מבקש ממך לסיים בהקדם את אישור התקציב בוועדת הכספים, בטרם יהיה מאוחר מידי".

במכתב דרישה שנכתב אמש, מסביר עו"ד אבינעם גואלמן המייצג את התושבים, לח"כ גפני ולשר האוצר כחלון כי: "את הוויכוחים וכיפופי הידיים ביניכם, על חשבונם של התלמידים יש להפסיק לאלתר. לא הגיוני ולא סביר כי תקציב מיגון הסעות התלמידים, יעוכב ארבעה חודשים בוועדת הכספים, רק בשל חוסר הסכמות ומשחקי אגו".

עוד קרא עו"ד גואלמן: "שר האוצר צריך להיות המבוגר האחראי ולהפריד את תקציב המיגון משאר התקציבים בוועדה, על מנת לאפשר את מימושו לצורך מיגון הסעות התלמידים, אני בטוח כי אף אחד מכם, לא יוכל להירדם בלילה, לאחר שיתרחש חס ושלום אסון, בשל שימוש באוטובוס תקול, רק בשל אי ההסכמות ביניכם, הוסיף".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו