אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כשלתנועת השמאל הלאומי אין מושג על מה היא מדברת

תנועת השמאל הלאומי הוציאה היום הודעה לעיתונות בו היא מודיעה כי תגיש תביעה נגד ועד רבני יש"ע "הרבנים הלא יהודים שהכריזו על חרם על מוכרי ומשכירי הדירות לאזרחי ישראל הערבים." מיהם רבני יש"ע? הרב חיים קנייבסקי, הרב אהרון שטיינמן והרב נסים קרליץ. וזה לא הכל. מביך.

כשלתנועת השמאל הלאומי אין מושג על מה היא מדברת
  אין להם מושג על מה הם מדברים.

בהודעה לתקשורת שהוציאה תנועת "השמאל הלאומי" היא מודיעה כי תתבע את ועד רבני יש"ע שקרא לחרם נגד משכירי דירות לערבים.

נוסח ההודעה לתקשורת הוא: "התביעה הראשונה על פי חוק החרם החדש, תוגש בשבוע הבא לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד ועד רבני יש"ע, הקורא לחרם נגד משכירי דירות לאזרחי ישראל הערבים."

מתי קרא ועד רבני יש"ע לחרם על השכרת דירות, אנחנו לא כל כך זוכרים. מה שאנחנו כן זוכרים, הוא את רבני צפת בראשות הרב שמואל אליהו חותמים על מכתב האומר כי לפי ההלכה אסור למכור או להשכיר בתים בארץ ישראל למי שאינו יהודי.

ההודעה לעיתונות, היא נוסח יותר מרוכך של מה שמופיע בדף הפייסבוק של 'השמאל הלאומי', שם נכתב: "חוק החרם עבר? אנחנו מתנדבים להגיש את התביעה הראשונה לבית המשפט בחסותו של החוק האנטי ציוני החדש. התובעים: הציונים. הנתבעים: הרבנים הלא יהודים שהכריזו על חרם על מוכרי ומשכירי הדירות לאזרחי ישראל הערבים."

קראתם נכון: "הרבנים הלא יהודים שהכריזו חרם על מוכרי ומשכירי הדירות לאזרחי ישראל הערבים."

"כספי התביעה יתרמו לקרן אברהם, המונהגת ע"י מוחמד דראוושה, אמנון בארי ורוני שוקן, שחזונם ומפעל חייהם: שוויון אזרחי, לערבים ויהודים, ברוח ערכי מגילת העצמאות." כאילו שלקרן הנתמכת על ידי הקרן לישראל החדשה חסר כסף.

ההודעה בדף הפייסבוק של השמאל הלאומי. אובמה הוא המודל לחיקוי.

חוק החרם עצמו, טרם נכנס לתוקף, וכשהוא ייכנס, הוא לא יחול על חרמות שבוצעו בעבר. אז את מה בדיוק יתבעו? ואת מי? אולי לעו"ד אלדד יניב, העומד בראש התנועה, יש כלים משפטיים שאנחנו לא מכירים?

הרבנים החרדים בועד רבני יש"ע?

אל ההודעה לעיתונות התלוותה גם כרזה מבית השמאל הלאומי, האומרת: "ממדינת ישראל בחזרה לנירנברג" נזכור את זה בפעם הבאה שיאשימו בזילות השואה. המודעה איננה חדשה, אלא הועלתה באוב מהארכיון מפולמוס מ'מכתב הרבנים', וכעת היא זוכה לעדנה.

במודעה עצמה מובא גילוי הדעת של הרבנים החרדים, ביניהם הרב קרליץ, הרב שטיינמן והרב קניבסקי. ממש ועד רבני יש"ע… אגב, אחד החתומים על גילוי הדעת, הרב מיכל לפקוביץ זצ"ל נפטר לפני כשבועיים.

בגילוי הדעת מזכירים הרבנים כי לפי דעת תורה "אסור למכור קרקע או בית בארץ ישראל לגוי". מדובר בציטוט של הרמב"ם שמקורו בתלמוד. האם גם את הספרים האלה יתבעו בשמאל הלאומי?

כרזת השמאל הלאומי שהוצאה מהארכיון

שאלנו את דוברת השמאל הלאומי, דבורה אברמזון, את השאלות הנ"ל ותגובתה: "הכרזה הזאת היא תזכורת לך ולקוראים אחרים. בסך הכול זה היה לפני שנה שרבנים המתחזים ליהודים קראו לחרם נגד סוחרי דירות בצפת."

"חרם זה ניתמך לא רק על ידי החתומים בכרזה, אלא גם על ידי רבנים חברים בועד רבני יש"ע. צערנו על זה שנפטר, אבל גם לאחר פטירתו אין לשכוח את המעשה הלא יהודי, לא ציוני, לא ישראלי בו תמך."

"משתוגש התביעה, יותרו כול ספקותיך." מסכמת אברמזון, ואנחנו מקווים שכשהשמאל הלאומי מדבר על כלכלה ובטחון יש לו קצת יותר מושג, על מה הוא שח.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שמאל לאומי?אין דבר כזה! זה אספסוף בהמי צורר לעם היהודי!
גימי-יהודי מיהודה | 13-07-2011 23:19
זהו אספסוף גויים וערב-רב שנידבקו בעם היהודי ובקרוב יופרדו מהעם היהודי וארץ הקודש תנער אותם ותקיאם ממנה לעולמי עד!
2
מדהים, כל כך הרבה טקסט ובלי כל התייחסות לגופו של עניין
בוריס | 14-07-2011 10:11
מה עם הדיון שמעלה הפרסום של השמאל הלאומי? מדוע להיטפל לזוטות במקום לדון בסוגיה הערכית שהיא עיקרו של דבר?
3
מסכים עם 2
לא משפטן | 14-07-2011 11:01
ולגופו של עניין, חוק החרם מדבר על שלילת זכויות כלכליות מסוימות מהמחרימים את מדינת ישראל, או אזור שבשליטתה. לא מדובר על החרמת אדם, ציבור או תאגיד. לכן, השמאל הלאומי פשוט מטעה את הציבור - לא ניתן באמצעות חוק זה לתבוע תביעת נזיקין על החרמת קונים ערביים. כמו כן, גם אם היה ניתן לתבוע, תשלום הנזקים צריך היה ללכת לניזק ולא למפלגת השמאל הלאומי.
4
הקישור שהשמאל הלאומי עושה בין החוק הגזעני לרבני יש"ע
שפת אמת | 15-07-2011 8:49
הוא מכוון במטרה לעשות חיבור מכוון ופוגעני בין ההתנחלויות , המתנחלים וגזענות. על כן הביקורת שנכתבה כאן היא ראויה וצודקת והדבר איננו כלל 'זוטות' אלא מהלך רעיוני מכוון לאי לגיטימציה של ציבור המתנחלים .