לראות את האיום מקרוב: מזכ"ל האו"ם סייר במנהרות הטרור

מזכ"ל האום אנטוניו גוטרש ביקר בגבול רצועת עזה בליווי שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, וסגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי. הביקור כלל: טיסה במסוק מעל שמי ישראל, סיור במנהרות טרור של החמאס ופגישה מרגשת עם תושבי עוטף עזה

לראות את האיום מקרוב: מזכ"ל האו"ם סייר במנהרות הטרור
  מזכ"ל האו"ם במנהרת הטרור (צילום: דובר צה"ל)

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, ביקר היום (רביעי) בגבול רצועת עזה בליווי שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, וסגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי. המזכ"ל טס הבוקר בסיור מוסק מעל שמי ישראל, סייר במנהרת טרור של החמאס בדרום הרצועה ונפגש עם תושבי עוטף עזה. לאורך הביקור המזכ"ל שמע סקירות על האתגרים הביטחוניים של ישראל בגזרת הדרום וכן על המצב ברצועה תחת שלטון החמאס.

מוקדם יותר בסיור אמר דנון למזכ"ל כי: "החמאס ממשיך להתחמש כדי לפגוע באזרחי ישראל ומנצל את סיוע הקהילה הבינלאומית לצורכי טרור על חשבון תושבי הרצועה. במקום להבטיח עתיד טוב יותר לילדי עזה, החמאס הפך אותם לבני ערובה ומשקיע את משאביו בחפירת מנהרות טרור רצחניות".

במהלך פגישתו עם תושבי עוטף עזה בקיבוץ נחל עוז ספרו תושבי הקיבוץ למזכ"ל מהחיים סמוך לגבול רצועת עזה :"אנחנו רואים כמויות אדירות של כסף שמועבר לרצועת עזה אך חמאס משתמש בו כדי לבנות מנהרות טרור וטילים במקום לבנות מחדש את רצועת עזה".

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון וסגן הרמטכ"ל, אלוף אביב כוכבי בדרכם לסיור בגבול רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

מזכ"ל האו"ם אמר לתושבים כי הוא מרגיש תחושת השראה עמוקה מהמסר שלהם: "היה ניתן להאמין שמי שנמצא במצב שלכם יעביר מסר של עימות ולא של שלום, אך המסר שלכם הוא של שלום, "כל ניסיון פגיעה באזרחים חפים מפשע אינו מקובל עלינו".

ילדי הקיבוץ נחל עז העניקו למזכ"ל חוברת ציורים שהכינו לרגל ביקורו ואמרו: "אנחנו מקווים שתעזור להביא שלום לאיזור שלנו ולכל העולם".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע