אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הישג: 80 אלף לומדים בכל יום את הרמב"ם היומי

בחודש תשרי יתקיימו אירועים לסיום לימוד "הרמב"ם היומי" בהשתתפות רבנים, ראשי הציונות הדתית ועשרות אלפי הלומדים. 80,000 יחלו מחזור חדש של לימוד

בארגון "הרמב"ם היומי" נכנסים לישורת האחרונה של ההכנות לקראת אירועי סיום לימוד הרמב"ם היומי. בשל הביקוש הרב, הוחלט ברמב"ם היומי כי יתקיימו שני אירועים נפרדים באותו יום בתאריך -ו' תשרי באולם ארנה בירושלים בהשתתפות אלפי לומדים, רבני ואישי ציבור, ראשי הציונות הדתית, גדולי הזמר החסידי, ועוד.

בכל יום 80 אלף איש על חשבונם הפנוי לומדים פרק ברמב"ם בהם ילדים מכיתה ז' ומעלה מבתי ספר בחינוך הממלכתי דתי, חטיבות ביניים, תיכונים, ישיבות, אולפנות, גברים ונשים בהפסקות במקומות העבודה ועוד עוד. לרגל ההתחלה של המחזור החדש זרם הפניות לרמב"ם היומי עולה בבקשות להצטרפות למחזור החדש שיחל בחודש תשרי, מחזור שכבר גורר הרבה הדים והרבה גלים מרבנים וקהילות שנחשפו למושג של לימוד "הרמב"ם היומי".

תכנית לימוד “הרמב”ם היומי” נועדה לאפשר לכלל הציבור להקיף וללמוד את כל התורה כולה. הרמב”ם ביצירתו, הוא היחיד שהקיף את כלל הנושאים ההלכתיים שנמצאים בתורה שבעל פה. מסלול הלימוד ברמב”ם היומי מצמיד לימוד של פרק אחד ליום ונמתח על פני שנתיים ועשרה חודשים (סה”כ 1,000 פרקים ב-14 ספרים).

משנה תורה עם ביאור הרב שטיינזלץ

עם התקדמות מחזור הלימוד, מקבלים מנויי “הרמב”ם היומי” לביתם את ספרי הלימוד במהדורה מיוחדת ומבוארת בידי הרב עדין אבן-ישראל שטיינזלץ. במהדורה זו, הרב שטיינזלץ, כדרכו, מפשט בתמציתיות מילים קשות ומונחים הלכתיים סבוכים עליהם מתבסס הרמב”ם. בנוסף, יש התייחסות מפורטת לדברי הרמב”ם שנפסקו להלכה ולדעות החולקות עליו והכול בשפה קולחת שהופכת את הלימוד לחווייתי ושווה לכל נפש. מהדורה זו מודפסת גם בפורמט קטן עבור אלפי תלמידי ישיבות שהצטרפו ללימוד הרמב”ם היומי. לבד מהספר, ניתן גם לקבל דיסק שמע המכיל שיעורים יומיים ברמב”ם שנמסרו על ידי הרב חיים סבתו.

בנוסף, ארגון “הרמב”ם היומי” הקים ומפעיל מיזמים נוספים, ביניהם: מגזין לנשמה – מגזין נשים ללימוד תרי”ג המצוות לפי סדר הרמב”ם. במגזין מופיעים מאמרים של רבנים, רבניות, אנשי חינוך, אנשי תקשורת ודמויות ציבוריות נוספות. רמב”ם יומי בחמ”ד – מיזם ארצי של לימוד הרמב”ם היומי בתוך בתי הספר היסודיים והעל יסודיים. בפרויקט זה, השיק הארגון סדרת ספרים ייחודית לתלמיד שמאפשרת ומעודדת לימוד יומי בין כותלי בית הספר. מסע מצוה – חוברת לימוד יומית המופקת אחת לחודשיים עבור תלמידות החמ”ד הלומדות את תרי”ג המצוות על סדר הרמב”ם. בנוסף לדברי הרמב”ם, מופיעים בחוברת מאמרים על חינוך, אמונה, הלכה ועוד.

הוצאת קורן עובדת בימים אלה על הדפסת המהדורה כולה (סט של 8 כרכים) לרמב"ם היומי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו