לראשונה מזה שנתיים עלו חברי כנסת להר הבית

לראשונה מזה שנתיים עלו הבוקר חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם להר הבית. פעילי שלום עכשיו: "משוגעים, רדו מההר"

לראשונה מזה שנתיים עלו חברי כנסת להר הבית
  ח"כ מועלם הבוקר בהר הבית (צילום: עזרה גבאי)

ראשי שדולת הר הבית, חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) וחברת כנסת שולי מועלם (הבית היהודי) עלו הבוקר (ג') להר הבית זאת במסגרת פיילוט של יום אחד בו הותר לחברי כנסת להעלות להר.

(ח"כ גליק הבוקר בהר הבית:  חיים אלבויים)

למרות הביקורות שהשמיע ח"כ גליק על הגבלות המוטלות על החכי"ם בעלייה להר, בחר  ח"כ גליק לעלות לבסוף להר זאת בשל מצבה של אשתו ורצונו להתפלל עליה במקום הקדוש: "אני משוכנע שכל מי שעולה להר בטוב ובכבוד ,כל אדם בין אם הוא ערבי או יהודי מוסיף שלום בעולם ומי שמקדם הסתה ושנאה לצערנו הוא אשם. אני שמח שנעצרו לאחרונה ראייד סלאח ומטיפים לשנאה, והכי גרוע שהם עושים את זה בשם א-לוהים".

מפגיני שמאל מארגון "שלום עכשיו" מחו בכניסה לשער המוגרבים נגד הניסיון לאפשר לחברי הכנסת היהודים לעלות להר הבית, והניפו שלט עליו נכתב "משוגעים, רדו מההר-הפיילוט שלכם מסכן את כולנו!".

עליית החכי"ם להר מתרחשת תחת ניסיון ראשון שעורכת המשטרה, בו הוחלט לתת אישור חד פעמי ליום אחד שחברי הכנסת הערבים והיהודים יוכלו לעלות להר הבית. במטרת הניסוי עומדת בדיקת חידוש העלייה להר שתיערך במשך שבוע שלם, אולם ראש הממשלה נתניהו החליט לקצר את הניסוי ליום אחד בלבד.

צילום: ארנון סגל

במכתב שהוציא קצין הכנסת ניצב יוסף גריף לכלל חברי הכנסת, נכתבו התנאים לקראת העלייה הקרובה שנקבעו על ידי גורמי הביטחון. בין הסעיפים שנכתבו, נאמר כי שרי הממשלה לא יכולו עלות להר כלל. חברי הכנסת היהודים שכן הותרו ייכנסו דרך שער המוגרבים משם עולים המבקרים היהודים להר ובמהלך שעות הביקור הקבועות ליהודים. חברי הכנסת יורשו ללכת במסלול הביקור הרגיל של המבקרים שאינם מוסלמים.

(צילום: אורי בנק)

על כך, מחו חלק מחברי הכנסת הערבים והיהודים והודיעו כי לא יעלו להר בתנאים הללו. ח"כ בצלאל סמוטריץ:  "אינני מוכן לעלות להר הבית כגנב במחתרת, באופן המבזה והבלתי חוקי שנכפה על חברי הכנסת. הר הבית הוא המקום המקודש ביותר לעם היהודי ועל מדינת ישראל לממש את ריבונותה בו", "התנאים וההגבלות של אסור ומותר שהוטלו על חברי הכנסת כפי שהם באים לידי ביטוי במכתב המשפיל של קצין הכנסת, הם לא חוקיים, לא דמוקרטיים ולא מתקבלים על הדעת", הוסיף.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
השמאל לא מכבד ערבים מוסלמים
עדי | 29-08-2017 16:14
משוגעים רדו מההר זה עלול לעצבן את חמומי המוח, הגזענים והמרצחים המוסלמים שיתחילו להשתולל על כך שיש לכל אדם זכות ללכת חופשי . זה מה שאתם חושבים שיקרה? אז מי המשוגעים? ההולכים חופשי או המרצחים שיתעוררו ?