אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גליק עקץ את גפני: המכתב- למי שרוצה לקיים את דבר ה'

חבר הכנסת יהודה גליק שיגר מכתב לכלל חברי הכנסת אודות פיילוט העליה להר הבית. מי שלא אהב את המכתב הוא ח"כ משה גפני ששיגר מכתב משלו. גליק לא נשאר חייב ושיגר עקיצה לעבר גפני

גליק עקץ את גפני: המכתב- למי שרוצה לקיים את דבר ה'
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בעקבות הפרסומים לפיהם בימים הקרובים יותר לחברי כנסת לעלות להר הבית, במסגרת פיילוט שמקדמת הממשלה, שיגר חבר הכנסת יהודה גליק מהליכוד מכתב לכלל חברי הכנסת בו הוא ביקש מהם לשמור על קדושת המקום ולהימנע מלהפוך את קדושת ההר למאבק פוליטי. מי שלא אהב את המכתב הוא חבר הכנסת משה גפני שטען במכתב חוזר לגליק כי עליה להר הבית מנוגדת להלכה. גליק עצמו לא נשאר חייב ושיגר לגפני תגובה עוקצנית.

מקווה שזה לא יהיה אירוע חד פעמי

במכתב ששיגר לחברי הכנסת כתב גליק: "ככל הנראה, וכפי שפורסם בימים האחרונים באמצעי התקשורת, בקרוב יותר לחברי הכנסת לעלות להר הבית, לאחר תקופה ארוכה שבה העליה נמנעה מאיתנו. אני רוצה לקוות כי פתיחת ההר לביקורי ח"כים לא תהיה אירוע חד פעמי אלא התחלה מחודשת כראוי למקום הקדוש ביותר בעולם".

עוד הוסיף גליק: "חבריי היקרים, אני פונה אליכם, כל העולים להר – הבה נגלה אחריות ונשמור על כבוד המקום וקדושתו, נישמע להוראות המשטרה ונקדיש את עליותינו אך ורק למטרות ראויות. מן הראוי שאת הוויכוחים הפוליטיים נשאיר מחוץ להר ונשמור אותם למשכן הכנסת, לתקשורת ולפעילותנו הציבורית והפוליטית. הבה נזכור כי שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום כדי לשמור על הסדר הציבורי בשם כולנו ולמען כולנו, נתן להם את הכבוד הראוי להם ולא נעמיס עליהם מעמסה נוספת. הבה נקפיד לכבד את כל העולים להר, יהודים ושאינם יהודים, איש איש כדרכו וכמנהגו. אין לי ספק שאם כך ננהג, ימלא המקום את ייעודו לשמש כמרכז עולמי לשלום ולקריאה בשם ה' אחד ושמו אחד".

גפני: "דוחה מכל וכל את המכתב"

מי שכאמור לא אהב את מכתבו של גליק, הוא חבר הכנסת החרדי משה גפני, שהשיב לגליק מכתב משלו. במכתב לגליק כתב גפני: "קיבלתי את מכתבך בנושא העלייה להר הבית ואני דוחה אותו מכל וכל. הן מטעם ההלכה שאסורה העליה להר הבית עקב היותו מקום המקדש והן מן העובדה כי כל עליה כזאת שהיא אסורה כאמור, יוצרת פגיעה בחיי אדם רח"ל, מתדלקת אינתיפאדה ומוציאה את דיבתה של מדינת ישראל רעה בעיני העולם המוסלמי, גם בקרב אלו שאינם נגדנו".

המכתב הגיע אליך בטעות

גליק, שפעיל כבר שנים רבות למען עליית הר הבית בטהרה, השיב לגפני באופן עוקצני: "אכן המכתב הגיע אליך בטעות הוא היה מיועד רק לאלו שמעוניינים לקיים דבר ה' ('לשכנו תדרשו ובאת שמה'), ולאלו שמשוכנעים שהמחבלים הם האשמים בטרור ולא היהודים.
עמך הסליחה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו