אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המפגין שתקף חרדי מבוגר לא חוזר בו: "תקף אישה"

יממה אחרי שתועד תוקף חרדי ומטיח בו אמירות קשות, אמש נחשפה זהותו של המפגין שמסרב לחזור בו מדבריו ומהתנהגותו. במהלך הראיון הוא אף תקף את ערוץ 20. צפו

המפגין שתקף חרדי מבוגר לא חוזר בו: "תקף אישה"
  (צילום: מיכאל מוריס-רייך וב)

לאחר שפורסם הסרטון בו תועד תוקף מפגין חרדי בהפגנה שנערכה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה, אמש (ראשון) נחשפה בתוכנית 'היום הזה' בערוץ 20 זהותו של התוקף, אברהם פורת. בשיחה עם אמיר איבגי, עומד פורת מאחורי דבריו וטוען כי התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות אינו מלא.

בתשובה לשאלה מדוע התבטא בצורה כה חריפה ומקוממת כלפי המפגין החרדי, ענה: "מכיוון שיש לי בעיה קשה עם החרדים שמוצצים את לשד המדינה, תעשה עם זה מה שאתה רוצה. אם צריך ללכת עם זה עוד פסיעה, אלך עם זה עוד פסיעה. אין לי שום בעיה. אני לא חוזר בי ולא מתנצל".

כזכור, פורת תקף את החרדי והטיח בו: "לא תגנוב, אתה לא יודע מה זה בכלל. תגזור את השערות מהפנים, תוריד את השטיח שיש לך על הראש", כאשר הוא מתייחס לכיפה שעל ראשו.

(צילום: באדיבות ערוץ 20)

כאמור, בשיחה בתוכניתו של אמיר איבגי בערוץ 20, הוא עומד מאחורי התנהגותו אך טוען כי הסרטון שהופץ אינו ממחיש את הסיטואציה המלאה: "אני לא יודע באיזה רגע הצטרפו לצילום, האדם החרדי התקרב בצורה אלימה ומסוכנת לעורכת הדין שעובדת שם, אישה מבוגרת. היא הייתה כבר תשושה לגמרי. כל מה שאני עשיתי הוא נכנסתי ביניהם פיזית בשביל להפריד ובשביל להרחיק אותו ממנה. אני לא יודע מה ראית, מה צילמת, מה יצא, זה מה שהיה…". לדברי פורת, החרדי היה תוקפני: "הוא היה כ"כ אגרסיבי כלפי אותו אדם, שעבדה כל כך קשה, אחרי כל היום הזה, היא עמדה וניקתה, אספה את כל הלכלוך מהרצפה. היא הייתה מותשת לחלוטין. אני בכלל הייתי בצד, ואז ראיתי אותו מתקרב אליה בצורה אגרסיבית ואלימה".

פורת סירב לענות להמשך שאלותיו של איבגי ובחר שלא להתייחס לטענות כי הדברים הקשים שהטיח במפגין החרדי הינם טקסטים אנטישמיים: "ערוץ 20 זה ערוץ שהלשון שלו נמצאת עמוק עמוק בתוך מקום מסוים שאני לא רוצה להגיד עכשיו. היחס שלי אליכם הוא יחס מאוד לא חיובי. אני מעריך שמה שתעשו עם הכתבה הזו זה בדיוק הפוך ממה שצריך להיות ולכן אני מוותר על המשך השיחה אתך, תעשה עם זה מה שאתה רוצה", סיכם את השיחה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
זה השמאל ואלו הם האנשים שרוצים לנהל את המדינה שלנו
רבקה | 28-08-2017 8:32
בושה וחרפה, הוא מדבר על החרדים שמוצצים את הדם, ומה בקשר לאחד כמוך שאת החינוך שקיבלו ילדיך אנו רואים שרך אותו סרטון, לך לעשה שמה יקבלו אותך במאור פנים ויתנו לך ולילדיך וילה וכל מה שאתה רוצה תתבייש לך, אנו נמצאים בימי הסליחות בימים הנוראים אין לך לא דין ולא דיין ועל כך נאמר תראה לי את חברך אומר לך מי אתה וזה מה שקורה בהפגנות המתנהלות במדינה שלנו ושותקים להם ונותנים להם לעשות ככל העולה על רוחם ב ו ש ה
2
גלוח ראש
| 28-08-2017 8:48
שאבות אבותיו היו יהודים.
3
מדוע המשטרה לא עוצרת את כל גלוחי הראש שמפגינים?
יהודי | 28-08-2017 9:18
למה באמריקה , התנועות של גלוחי הראש מחוץ לחוק, וכאן הם מפגינים ומביעים את דעתם המעוותת בראש חוצות ?
כי באמריקה יודעים מצוין איך לטפל בפורעי
אוראור | 01-09-2017 12:29
חוק ובאוטו אנטישמים - ובאפן אירוני להפליא - דווקא פה אצלנו לא יודעים את זה - פשוט בושה וחרפה. אירוניה כבר כתבתי? בושה.
4
מלחמת אחים
צדי | 28-08-2017 9:48
כשהוא אומר שהוא מוכן לעשות עוד פסיעה הוא בוודאי מתכוון למלחמת אחים נוסח סוריה. הבעיה שהוא לא לבד ולמרות שהוא ושכמותו נמצאים במיעוט שהולך וקטן עדיין זה מדאיג ומסוכן.
5
תקבלו קצת אחריות דתיים יקרים
עמית אחד | 28-08-2017 14:29
הציונות הדתית ביחד על החרדים הצליחו להשניא את הדת כמעט בצורה מושלמת על כל החילוניים. משיחיסטיים מקדשי רגבי אדמה מזה ביחד עם מוצצי כספים ובעלי זכויות ללא חובות מזה...כשברקע האיחוד הלאומי קדוש של הדת עם המדינה - הם אלה שקרעו את העם. והקרע רק ימשיך יחריף ויעמיק.
אתה עמית? של מי אתה עמית - של הגרמנים
אוראור | 01-09-2017 12:31
או של הרוסים? תעשה טובה ותודה שאתה במקור לא יהודי - כי מי שיהודי מעולם לא היה מצטט ככה את הנאצים - מי שיהודי מעולם לא היה כותב דברים כאלו - אז לפחות תודה שאתה שונא דת - ואל תמציא תירוצים - לך תישן - תעשה טובה - גם כן אתה. פחחחחחחחחחחחחחחחח.