אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המחנה הציוני: נתמוך בחוק מיסוי דירה שלישית

בסיעת המחנה הציוני אמרו היום כי יתמכו בחוק מיסוי דירה שלישית ויפעלו לשינוי החוק כך שיחול משנת 2019 באמצעות מס פרוגרסיבי: "נוודא שהחוק יהיה חוק חברתי אמיתי והוגן ולא סתם מס גולגולת"

המחנה הציוני: נתמוך בחוק מיסוי דירה שלישית
  בעד חוק מיסוי דירה שלישית (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

מסיעת המחנה הציוני נמסר היום (א') כי הסיעה תתמוך בחוק מיסוי דירה שלישית במידה ויובא לוועדת הכספים במושב הבא של הכנסת.
עם זאת, סיעת המחנה הציוני תדרוש שהחוק יכלול שינויים שמטרתם להגן הן על בעלי דירות שהשקיעו ברכישתן כחלופה לפנסיה ואין להם חסכון פנסיוני, והן על בעלי דירות שיהיו מעוניינים למכור דירותיהם כדי שלא להיפגע מהחוק ולהסב את הפגיעה כלפי השוכרים.

הסיעה תפעל לכך שהחוק יכלול את השינויים הבאים:

1. הטלת מס שנתי של 0.5% על בעלי שלוש דירות ויותר, על פי ערכן המצטבר של הדירות מעל לסכום של 5 מיליון שקלים, ומעל 7.5 מיליון למי שאין ברשותו חסכון פנסיוני.
2. המס יוחל מתחילת שנת 2019 כך שיתאפשר למי שרוצה להימנע ממנו למכור את דירותיו.

נזכיר כי במאי האחרון דן בית המשפט העליון בעתירות נגד חוק מיסוי דירה שלישית כשהוא מקבל את העמדה כי באופן בו אושר החוק בוועדת הכספים, נפלו פגמים מהותיים.
בעקבות כך, הציעו נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, והיועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, להחזיר את החוק אל ועדת הכספים על מנת שתחוקק אותו מחדש. אולם בכנסת מעריכים שאם החוק יוחזר על ידי בג"ץ לדיון מחודש של ועדת הכספים ומליאת הכנסת, בהכרח לא יהיה רוב בכנסת לחוקקו מחדש.

על כן, בעתירה מחודשת, הגישה המדינה בקשה לבג"ץ לקיים דיון נוסף בהרכב מורחב על פסק הדין שביטל את חוק מס דירה שלישית.

מירב מיכאלי. בשם השליחות החברתית (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

"אם וכאשר יגיע חוק מס דירה שלישית לדיון ראוי בוועדת הכספים, אנו, בסיעת המחנה הציוני, נוודא שהחוק יהיה חוק חברתי אמיתי והוגן ולא סתם מס גולגולת, אמרה מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני

והוסיפה: "בשם השליחות החברתית של המחנה הציוני, נפעל להחלת השינויים ונתמוך בחוק שיקנה הגנה לבעלי דירות שרכשו את הדירות כתחליף לפנסיה ויצמצם את הפגיעה בשוכרי הדירות, זאת באמצעות מס פרוגרסיבי ודחיית תחולת החוק ".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו