לפיד על הפגישה ברוסיה: נעימה אבל חסרת תועלת

ח"כ יאיר לפיד תקף הבוקר (ה') במילים חריפות את התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו על פגישתו שנערכה אתמול עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ברוסיה. לפיו הפגישה הייתה: "כשלון אדיר של מדיניות החוץ הישראלית"

לפיד על הפגישה ברוסיה: נעימה אבל חסרת תועלת
  לפיד תוקף (צילום:Flash90)

בפוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו, יצא ח"כ יאיר לפיד נגד רה"מ במילים קשות בדבר אי היעילות של הפגישה שתקיימה אתמול בינו לבין נשיא רוסיה: "עשרים שנה נתניהו מדבר על איראן, ובסוף הגיע לתוצאה הגרועה ביותר האפשרית – איראנים על גבול ישראל. הכשלון הזה רשום על שמו".

"לפני יומיים", אמר לפיד בתחילת דבריו, "איחלתי לראש הממשלה בהצלחה בפגישתו עם הנשיא פוטין בעיירת הנופש סוצ'י. היו לי ספיקות כבדים לגבי סיכויי הפגישה הזו, אבל חשבתי שצריך להציג לעולם חזית מאוחדת בנושא האיראני.

פגישה נעימה אבל חסרת תועלת

והמשיך: "כפי שחששתי, הפגישה היתה נעימה, אבל חסרת תועלת. היום כבר הודיעו הרוסים שאין להם שום כוונות לשנות את מדיניותם. הם ימשיכו לשתף פעולה עם האיראנים בסוריה, ויאפשרו להם להתבסס במרחק של עשרים קילומטר מהגבול הישראלי, עם אפשרות להקים נמל צבאי ובסיס אווירי מול הדלת הקידמית שלנו".

נתניהו ופוטין בפגישתם אתמול ברוסיה (צילום: אלכסיי גרומוב)

כישלון אדיר של מדיניות החוץ הישראלית

על ארה"ב אמר כי היא סירבה להתערב למרות כל ההפצרות הישראליות, מה שהתברר שבנושא הקריטי ביותר לבטחון ישראל, הממשלה לא הצליחה להעמיד תוכנית עבודה יעילה גם למול הממשל האמריקאי, וכי זהו "כשלון אדיר של מדיניות החוץ הישראלית, אבל הוא רחוק מלהיות מפתיע".

עוד הוסיף: כבר שלוש שנים אני מתריע על קריסת המערכת המדינית שלנו. משרד החוץ חדל מלתפקד, שר חוץ כידוע אין, סמכויות המשרד מחולקות בין ששה שרים שונים שאף אחד מהם אינו יודע מה השני עושה. המל"ל פורק מרוב נכסיו. הקבינט עסוק בסכסוכים פנימיים ובהדלפות וחדל מלהגשים את ייעודו – עיצוב מדיניות.

בתנאים אלה, אין זה פלא שהגבנו באיחור ניכר להתבססות האיראנית. כל מי שעיניו בראשו ראה אותה מתבססת בסוריה, בחסות הרוסים, אבל הממשלה לא השכילה לעצב בזמן מערכה מדינית יעילה שתעצור את הפיכתה של איראן למעצמה איזורית ולאיום קרוב.

בסוף כתב, "עשרים שנה נתניהו מדבר על איראן, ובסוף הגיע לתוצאה הגרועה ביותר האפשרית – איראנים על גבול ישראל. הכשלון הזה רשום על שמו מפני שהוא לא גיבש בזמן מדיניות ברורה, ולא הצליח לייצר את העוצמה המדינית שתאפשר לנו לשנות את המציאות".

כל זה אינו קורה. ספק אם יקרה בממשלה הנוכחית.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע